Uzvaras gaviles Dānijā. Uldis Hmieļevskis (pa kreisi) un Agris Staņēvičs.
Uzvaras gaviles Dānijā. Uldis Hmieļevskis (pa kreisi) un Agris Staņēvičs.
Foto no U. Hmieļevska personiskā arhīva

Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā 0

Atis Jansons, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Iespējams, Uldis Hmieļevskis ir zināms kā uzvarētājs konkursā par Liepājas SEZ pārvaldnieka amatu. Iespējams – ne, jo šis uzvārds daudziem svešs un Liepājas biznesa problēmas tālas.

Vēsti par citu Ulda panākumu auto draugu sabiedrība noteikti ievēros un gavilēs, jo tā ir uzvara starptautiskā rallijā Dānijā. Savdabīgā vēsturisku spēkratu sacensībā, kurā galvenais nav vis ātrums, bet gan prasme orientēties un ievērot ceļa posmu laika normas, nepārkāpjot satiksmes noteikumus. Rallija klasika, plašākam entuziastu lokam pieejamāka nekā dārgie, elitārie autosporta čempionāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un šī uzvara ir ekipāžas stūrmaņa pelnīts panākums, jo Uldis Hmieļevskis ir īsts mūsējais jau kopš pagājušā gadsimta, kad savas darba gaitas sāka kā žurnāla “Auto” žurnālists. Vēlāk, atgriezies dzimtajā vēju pilsētā, viņš paralēli darbam pilsētas domē bija konkursa “Latvijas Gada auto” žūrijas biedrs, bija un ir viens no rallija “Kurzeme” organizatoriem, “amatieru” jeb “regularitātes” ralliju atdzimšanas iniciators.

Un kopā ar Latvijas ralliju leģendu, šķiet, vienīgo šī sporta veida vecmeistaru, kurš aktīvs arī gandrīz pusgadsimtu pēc saviem pirmajiem startiem, Agri Staņēviču ar labiem panākumiem pirms dažiem gadiem sāka startēt starptautiskās sacensībās. Ar labiem panākumiem, bet līdz šī gada 11. jūnijam bez uzvarām.

Nu tāda izcīnīta. “Oresund Rally” Roskildē Dānijā mūsējie bija pārliecinoši pirmie. Un izcīnīja tiesības startēt “FIA Trophy for Historic Regularity Rallies” finālā, kas notiks decembrī Beļģijas ceļos.

SAISTĪTIE RAKSTI