Džons Havličeks 2016.gadā tiek godināts Bostonas “Celtics” spēlē.
Džons Havličeks 2016.gadā tiek godināts Bostonas “Celtics” spēlē.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Mūžībā devies leģendārs NBA spēlētājs 0

Ceturtdien 79 gadu vecumā mirusi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) leģenda Džons Havličeks, kurš savulaik astoņas reizes kļuva par līgas čempionu.

VIDEO. “Viņš bija kā tētis, kura man visu dzīvi trūka…” Laura traģiskajā Madonas avārijā zaudēja tuvu cilvēku
Irānas armija atbild uz Trampa ultimātu par Hormūzas šaurumu
Kokteilis
Sievietes, esiet uzmanīgas: šie augi mājās var ienest vientulību un nelaimi
Lasīt citas ziņas

Havličeks pēdējos gados sirga ar Pārkinsona slimību, bet ceturtdien Floridā viņa sirds pārstāja pukstēt.

NBA šis 1,96 metrus garais basketbolists debitēja 1962.gadā, pasaules labākajā basketbola līgā aizvadot 16 sezonas, visas Bostonas “Celtics” komandas rindās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Havličekam bija izdevusies karjera, jo pirmajās četrās sezonās viņš palīdzēja “Celtics” komandai izcīnīt čempionu titulu, pēc tam vēl četras reizes (1968., 1969., 1974. un 1976.gadā) triumfējot līgā.

Karjeras laikā viņš 1270 spēlēs guva 26 395 punktus, kas joprojām ir Bostonas kluba rekords un 16.labākais rādītājs līgas vēsturē.

Havličeks 13 reizes piedalījās NBA Zvaigžņu spēlē, kā arī ir iekļauts Basketbola Slavas zālē, Springfīldā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.