Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Praisaeng/SHUTTERSTOCK

Narkotirgoņiem arestē zeltlietas un 1,5 miljonu eiro vērtus īpašumus 0

Valsts policijas veiktās izmeklēšanas rezultātā vērienīgā narkotiku biznesā iesaistītām personām arestētas 350 466 eiro vērtas zeltlietas un 1,5 miljonu eiro vērti īpašumi, aģentūru LETA informēja policijā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Likumsargi pērn bija nonākuši uz pēdām organizētai grupai, kas nodarbojās ar narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu, kā arī noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu lielā apmērā.

4.aprīlī īstenota vērienīga aizturēšanas operācija, kurā iesaistīja arī Valsts policijas pretterorisma vienību “Omega”, Valsts robežsardzes specvienību “Sigma” un citu partnerdienestu darbiniekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īsā laika posmā aizturētas piecas aizdomās turētās personas – 1965., 1956., 1987. un 1993.gadā dzimuši vīrieši un 1971.gadā dzimusi sieviete.

Visām aizturētām personām tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Vēl divas personas – 1969.gadā dzimis vīrietis un 1972.gadā dzimusi sieviete – izsludināti meklēšanā. Personas, iespējams, atrodas ārpus Latvijas.

Divi aizturētie vīrieši, kuri organizēja narkotisko vielu izplatīšanu, ievērojamu laiku iepriekš bija sodīti, taču par cita veida noziegumiem. 1971.gadā dzimusī sieviete, kura arī organizējusi narkotiku izplatīšanu, iepriekš nav sodīta.

Savukārt vēl divi līdzdalībnieki iepriekš vairākas reizes sodīti saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Veicot kratīšanu 1965.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā Stopiņu novadā, tika izņemti 5935 grami pulverveida vielas, kas saturēja karfentanilu un metadonu. Kratīšanas laikā 1971.gadā dzimušās aizturētās sievietes dzīvesvietā Babītes novadā tika izņemti 1796 grami karfentanila un metadona sajaukuma.

Savukārt sievietes transportlīdzeklī “Mercedes-Benz” tika izņemti apmēram 641 grami karfentanila. Speciālo izmeklēšanas darbību laikā vēl atsavināti 57 196 grami karfentanila un metadona. Kratīšanas laikā kādā taksometrā tika konstatēti vēl 211 grami karfentanila un metadona sajaukuma.

Policija noskaidrojusi, ka personas narkotikas tirgojušas Rīgas reģionā, Kurzemes reģionā un pat piegādājušas uz citām Baltijas valstīm.

Karfentanils ir viens no spēcīgākajiem opioīdiem, un tā lietotāji sevišķi bieži mirst no pārdozēšanas, skaidroja policijā. Viena vienība karfentanila ir 100 reižu spēcīgāka nekā tāda paša vienība fentanila, 5000 reižu spēcīgāka nekā heroīns un 10 000 reižu spēcīgāka nekā morfijs, norādīja likumsargi.

Tāpat kratīšanās atsavinātas 350 466 eiro vērtas zeltlietas, kam uzlikts arests kā noziedzīgi iegūtai mantai.

Uzlikts arests arī kustamajam un nekustamajam īpašumam par kopējo summu 1 502 943 eiro kā noziedzīgi iegūtai mantai.

Lieta pagājušajā gada nogalē nodota Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai un patlaban visām personām ir uzrādīta apsūdzība.

Kriminālprocess tika sākts par narkotisko vielu realizāciju un glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros un organizētas grupas sastāvā. Tāpat tiek inkriminēta noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšana, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Reklāma
Reklāma

Policijai ir pamats uzskatīt, ka izņemtās zeltlietas var būt saistītas ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem, tāpēc likumsargi aicina aplūkot atsavināto un neatpazīto zeltlietu fotogrāfijas interneta adresē “https://failiem.lv/u/rq3g2m22” un atsaukties to likumīgos īpašniekus, zvanot Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem pa tālruņa numuriem 67 219 880, 67 086 488 vai 67 086 790, vai arī pa vienoto diennakts tālruņa numuru 110.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.