Ekonomika
Bizness

“Nasdaq” konsolidē savus centrālo vērtspapīru depozitārijus Eiropā ar galveno mītni Latvijā1

Publicitātes foto

“Nasdaq” (Nasdaq: NDAQ) šodien paziņoja par “Nasdaq CSD Iceland” apvienošanos ar “Nasdaq CSD SE” (Nasdaq CSD). Apvienotā uzņēmuma “Nasdaq CSD SE” galvenais birojs atrodas Latvijā, bet filiāles – Igaunijā, Lietuvā un Islandē.

Pēc apvienošanās Islandes filiālei būs iespējas izmantot “Nasdaq CSD” vērtspapīru norēķinu platformu un tiešās saiknes ar citiem vērtspapīru depozitārijiem Eiropā, līdz ar to radot jaunas iespējas vietējiem un ārvalstu klientiem.

Vērtspapīru norēķinu platformas ieviešanu Islandes tirgos pilnībā paredzēts veikt š.g. 15. jūnijā.

“Apvienošanās ar “Nasdaq CSD” un tādējādi Islandes depozitārija nokļūšana starptautiskā vērtspapīru norēķinu vidē iezīmē lielu pagrieziena punktu Islandes vērtspapīru tirgū,” saka “Nasdaq CSD Iceland” vadītājs Magnus Asgeirsson.

“Šī ir Nozīmīgākā infrastruktūras un tehnoloģiju modernizācija, ko Islandes vērtspapīru tirgus ir piedzīvojis pēdējo 20 gadu laikā. Tas palīdzēs mums attīstīties un radīt jaunus risinājumus mūsu klientiem.”

“Nasdaq CSD” ir pirmais centrālais vērtspapīru depozitārijs Eiropā, kas ieguva licenci atbilstoši Centrālo vērtspapīru depozitāriju regulai (CSDR), un tagad “Nasdaq CSD” ir piešķirtas pilnvaras sniegt pakalpojumus Islandes vērtspapīru tirgū.

“Nasdaq CSD” ir pilnībā integrējis “Nasdaq CSD Iceland” savā darbības modelī, tādējādi nodrošinot drošāku un efektīvāku pēctirdzniecības pakalpojumu klāstu Islandes tirgū atbilstoši starptautiski atzītiem standartiem.

“Ņemot vērā straujo vērtspapīru jomas vides mainību pasaulē, mums ir jānodrošina, ka klienti un investori var izmantot pašus labākos mūsu nozarē pieejamos risinājumus un pakalpojumus,” skaidro “Nasdaq CSD” valdes priekšsēdētājs Indars Aščuks.

“Apvienojot “Nasdaq” depozitārijus Baltijā un Islandē, mēs radām ievērojami efektīvāku un daudzveidīgāku centrālo vērtspapīru depozitāriju, lai varētu sniegt izcilus pakalpojumus klientiem un piesaistītu vairāk ārvalstu investorus.”

Pēc depozitāriju apvienošanās Indars Aščuks turpinās ieņemt “Nasdaq CSD” valdes priekšsēdētāja amatu, savukārt, Magnus Asgeirsson ieņems “Nasdaq CSD” valdes locekļa amatu un turpinās vadīt vērtspapīru depozitārija pakalpojumus Islandē “Nasdaq CSD” grupas ietvaros.

Par “Nasdaq CSD”

“Nasdaq CSD” grupa ir centrālo vērtspapīru depozitāriju pārvaldītājs Baltijā un Islandē, kas sniedz pakalpojumus Latvijā,
Igaunijā, Islandē un Lietuvā.

“Nasdaq CSD” reģistrēto vērtspapīru kopējā vērtība pārsniedz 50 miljardus eiro un pakalpojumi tiek sniegti vairāk nekā 7500 emitentiem Islandē un Baltijas valstīs.

Par “Nasdaq”

Saistītie raksti

“NasdaQ” ir globāls tehnoloģiju uzņēmums, kas apkalpo kapitāla tirgus un citas nozares. Nasdaq daudzveidīgais datu, analītikas, programmatūras un pakalpojumu piedāvājums ļauj klientiem optimizēt un ar pārliecību īstenot savu biznesa redzējumu.

“Nasdaq” Baltijas tirgus ietver “Nasdaq Tallinn”, “Nasdaq Riga” un “Nasdaq Vilnius” vērtspapīru tirgu, kā arī “Nasdaq CSD” centrālā vērtspapīru depozitārija kopīgo piedāvājumu Latvijā, Igaunijā, Islandē un Lietuvā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kāpēc lielākā daļa iedzīvotāju joprojām turpina pārmaksāt par elektrību 8
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Izmaksas, salīdzinot ar iekšdedzes auto, vienkārši smieklīgas.” Cik tālu ar elektroauto ieviešanu esam Latvijā? 3
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Dzelzceļnieku bizness noiet no sliedēm – “Latvijas dzelzceļš” piedāvā pretrunīgu nākotnes darbības modeli 3
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pabriks: Degvielas rezerves Latvijai ir tikai “uz papīra”. Krīzes situācijā mēs sev to piegādāt nevarēsim 5
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
2 stundas