Dons uzvar LTV konkursā “Supernova”

“Nav jau tā, ka mūs tur gaidītu atplestām rokām” – Dons ieskicē savas sajūtas, gatavojoties Eirovīzijai 37

Jau 9. maijā Dons kāps uz lielās “Eirovīzijas” skatuves, lai aizstāvētu Latvijas vārdu Eiropā. Mūziķis izpildīs dziesmu “Hollow”, kas daudziem asociējas ar apgarotību, debesīm un mieru.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Šobrīd mūziķis turpina aktīvi gatavoties šim notikumam, tostarp uzstājas iesildīšanās pasākumos dažādās vietās Eiropā, kur viņu īpaši priecē novērojums, ka daudzu valstu koncertu apmeklētāji jau dzied līdzi viņa dziesmai, zina tās vārdus.

Neizpaliek arī daudzas sarunas ar dažādu valstu žurnālistiem, par ko vairāk mūziķis ieskicējis intervijā žurnālam “Kas Jauns”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav jau tā, ka mūs tur gaidītu atplestām rokām, jo priekšroka tiek dota lielvalstu dalībniekiem,” žurnālā stāsta Dons.

Vienlaikus arī mūsu valsts pārstāvim interviju ir daudz, esot sajūta, ka runāts ar visu vadošo mediju pārstāvjiem, visus neesot pat vairs iespējams uzskaitīt.

Dons savās intervijās daudz stāstot par Latviju, aicinot braukt uz šejieni un izbaudīt mūsu valsts skaisto dabu. Mūziķis ar savu komandu esot kļuvuši par sava veida Latvijas “vēstniekiem”.

Katrai sarunai mūziķis cenšoties īpaši sagatavoties, to darot arī mūziķi, kuri jau iepriekš izpētot kādus faktus par Donu. Dons saka, ka allaž cenšas pielāgoties sarunas biedra vēlmēm un interesēm. “Ja redzu, ka viņu interesē alus, tad stāstu, ka Latvijā noteikti jāizbauda daudzveidīgais alus piedāvājums.” Tas viss esot kā savdabīgs tirgus, kurā tiek “pārdota” sava dziesma un reklamēta sava valsts.

Mūziķis Dons (īstajā vārdā Arturs Šingirejs) Latvijas nacionālajā dziesmu atlasē “Supernova” pārliecinoši triumfēja ar dziesmu “Hollow”, kas sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”. Dziesmas versija latviešu valodā šī gada janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā “Muzikālā balva 2023”, taču, lai tās versija angļu valodā sniegtu jaunus panākumus, tai būs jākļūst par pirmo dziesmu kopš 2016.gada un trešo dziesmu kopš 2009.gada, kas no Latvijas nonāk Eirovīzijas finālā.

Reklāma
Reklāma

Dziesmu konkursa struktūra nav mainījusies, un, kā jau ierasts, sākotnēji tiks rīkoti divi pusfināli, šogad – 7. un 9.maijā, pēc kuriem uzzināt uzvarētājus varēs jau konkursa fināla vakarā 11.maijā. Sekot līdzi Latvijas panākumiem varēs, sākot ar 9.maiju, kad uz skatuves otrā pusfinālā uzstāsies Latvijas pārstāvis Dons ar simbolisku kārtas numuru “9”.

No katra pusfināla Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā nokļūs vien 10 valstis, kas kopā veidos 20 finālistus. Diemžēl salīdzinājumā ar pirmo pusfinālu, kur piedalīsies 15 valstis, Latvijai šogad būs sarežģītāks uzdevums, jo otrajā pusfinālā tā sacentīsies pret 16 valstīm – Nīderlandi, Šveici, Grieķiju, Beļģiju, Izraēlu, Igauniju, Armēniju, Norvēģiju, Gruziju, Dāniju, Albāniju, Maltu, Čehiju, Austriju un Sanmarīno. Turklāt Dona “Hollow” dziesmai būs jāuzstājas kopā arī ar trīs “lielā piecinieka” valstīm – Franciju, Itāliju un Spāniju.

Atbalstu pusfinālā varam sagaidīt no mūsu ziemeļu kaimiņiem Igaunijā, taču lielu konkurenci 9.maijā nodrošinās tādas valstis kā Nīderlande, Šveice, Grieķija, Beļģija un Izraēla, kurām tiek prognozēta ne tikai iekļūšana finālā, bet arī labas izredzes cīnīties par uzvaru kopumā, turklāt Šveices pārstāvis Nemo ar dziesmu “The Code” šobrīd tiek minēts kā galvenais favorīts.

“Šobrīd prognozes par Latvijas iekļūšanu finālā nav pozitīvas, jo ļoti iespējams, ka Nīderlandei, Šveicei, Grieķijai, Beļģijai un Izraēlai pievienosies arī Armēnija un Norvēģija. Savukārt uz atlikušajām vietām finālā būs sīva konkurence, Donam sacenšoties ar Igauniju, Gruziju, Dāniju, Albāniju un Sanmarīno, starp kurām favorītes ir Igaunijas un Gruzijas dziesmas,” min Betsafe pārstāvis.

Dona iespēju tikt tālāk uz Eirovīzijas finālu “Betsafe” bukmeikeri novērtējuši ar 29% iespējamību – taču tas ir tikai 12. labākais rādītājs starp visiem otrā pusfināla dalībniekiem. Ja paskatāmies starp visiem Eirovīzijas dalībniekiem, Latvijas izredzes uzvarēt novērtētas ar 0,5% iespējamību. Nevaram būt arī priecīgi par ainu starp Baltijas valstīm, kur par galveno favorītu tiek uzskatīts Lietuvas pārstāvis Silvestrs Belts (63,4%), kam seko igauņu grupu apvienība “5miinust” un “Puuluup” (16,1%) un tikai tad Dons (12,4%).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.