Dabā
Zaļā dzīvošana

“Neatgriežamies pie vecajiem ieradumiem!” Dabas draugu akcija pie Brīvības pieminekļa1

Foto: Zane Bitere/ LETA

Šodien no plkst.9 līdz 10 pie Brīvības pieminekļa norisinājās klimata kustības “Fridays for Future Latvia” akcija “Neatgriežamies pie vecajiem ieradumiem”, lai aktualizētu klimata izmaiņu problēmas, aģentūru LETA informē kustības pārstāve Līva Ašmane.

Kustības pārstāvji uzskata, ka tieši pašlaik, kad notiek ekonomikas lejupslīde, ir iespēja daudzas industrijas attīstīt ilgstpējīgi un realizēt pāreju uz ilgstpējīgu un dabai draudzīgu attīstību, tiecoties uz aprites ekonomiku.

Ašmane uzsvēra, ka ārkārtas situācijas laikā, pārtraucot rūpniecisko darbību, visā pasaulē gaisa kvalitāte uzlabojās un piesārņojums samazinājās, pierādot to, cik cilvēku dzīvesveidam ir liela ietekme uz siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā.

Akcijā pie Brīvības pieminekļa aktualizēs klimata izmaiņu problēmas

Viņa norādīja, ka akcijā tiks izceltas arī aktuālas klimata problēmas Latvijā, kā, piemēram, iekavētā Salaspils kodolreaktora likvidācija, ķīmisko pesticīdu pārmērīga lietošana, kaitējot bitēm, koku masveida izciršanas ietekme uz bioloģisko daudzveidību un Rīgas problēmas ar neattīrīto notekūdeņu nonākšanu Daugavā, kad liels lietusūdens daudzums saplūst ar kanalizāciju un pārslogo pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtas.

Ašmane akcentēja, ka ir ļoti svarīgi izcelt klimata krīzi, jo, to aktīvi nerisinot un neuzstādot ambiciozākus klimata mērķus gan Eiropas Savienības (ES) mērogā, gan pasaules līmenī, tā turpinās attīstīties. Viņa uzsvēra, ka ir svarīgi runāt par īstermiņa mērķiem, kā, piemēram, uzstādīt saistošus nacionālos klimata mērķus 2030.gadam, jo pretējā gadījumā klimata pārmaiņas uzņems arvien straujākus tempus un apkārtējā vide būs krasi mainījusies.

Saistītie raksti

“Arvien vairāk tiks pārsniegti nokrišņu un karstuma rekordi, vietējā daba nevarēs tik ātri pielāgoties izmaiņām un ekosistēmām draudēs sabrukums, tādējādi ietekmējot cilvēku labklājību un piekļuvi ierastajiem dabas resursiem,” skaidroja Ašmane.

“Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018.gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Dienas otrajā pusē lietus krietni mitēsies. Cik silta būs piektdiena?
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Līgatnes dabas takās jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet gaidāms lietus
3 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
14 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
16 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 2
16 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Korupcija vai nekompetence? Štelmahers atklāj patiesību par daudzkārt lietojamo higiēnisko masku iepirkumu 1
Intervija 12 stundas