Foto: Pixabay

Neizmet silikātgēla maisiņus, kas atrodas jaunu apavu un elektroierīču kastēs 0

Droši vien visi zina mazos papīra maisiņus ar sīkajām, caurspīdīgajām bumbiņām, kuras parasti atrodas jaunu apavu un citu preču kastēs. Daudzi šos maišeļus izsviež miskastē, taču tā darīt nevajadzētu, jo šī viela var labi noderēt saimniecībā.

Reklāma
Reklāma

Liekā mitruma absorbēšanai

Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Silikātgēla graudiņi paredzēti, lai absorbētu lieko mitrumu un pasargātu no tā preces, kas atrodas iepakojumā. Ievieto šo maisiņu atmiņu lādītē, kur uzglabā vecas fotogrāfijas vai vēstules, lai pasargātu tās no nevēlamās mitruma ietekmes.

Dodoties atvaļinājumā uz kādu tropiskāku zemi, foto kamerai augstā mitruma dēļ mēdz palikt mitrs objektīvs. Lai pasargātu foto tehniku no mitruma, somiņā, kur uzglabā kameru, ievieto silikātgēla maisiņu. Pāris maisiņus ieliec arī koferī vai somā, lai pasargātu no mitruma drēbes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rotaslietas ir viena no tām lietām, kas nepavisam nemīl mitrumu. Lai novērstu rotu apsūbēšanu un krāsas maiņu mitruma ietekmē, rotu kastītē ieliec silikātgēla paciņu.

Lai novērstu kondensāta krāšanos uz auto vējstikla, uz paneļa izvieto silikātgēlu. Šim nolūkam var izmantot arī silikātgēla kaķu tualetes pakaišus. To iedarbība ir līdzīga.

Ar šo vielu var izlīdzēties arī tad, ja izmērcēts mobilais telefons. Piepilda bļodu ar silikātgēla graudiņiem un tajos ievieto mitro ierīci uz 24 h. Liekajam mitrumam vajadzētu būt absorbētam. Varbūt pat paveiksies un telefons būs glābts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.