Ekonomika
Bizness

Neizturot ārēju spiedienu, slēdz restorānu2


Lauris Aleksejevs ir apņēmības pilns atjaunot restorāna darbību iepriekšējās telpās.
Lauris Aleksejevs ir apņēmības pilns atjaunot restorāna darbību iepriekšējās telpās.
Foto: Karīna Miezāja

Vakar tika slēgts populārais šefpavāra Laura Aleksejeva restorāns “36. līnija” Jūrmalā. Šādu lēmumu pieņēmuši paši īpašnieki, kas ierauti ilgā tiesāšanās procesā ar vairākiem dabas aktīvistiem, tostarp – ar skandalozo Artūru Priedi.

Tiek gan norādīts, ka tiesvedība vēl nav galā, un Aleksejevs ir apņēmības pilns atjaunot restorāna darbību iepriekšējās telpās.

Pagaidām ēdināšanas uzņēmumu plānots pārcelt uz jaunām telpām turpat Jūrmalā. “Tiek saglabātas visas darba vietas, veikti norēķini ar piegādātājiem, valsti un bankām,” skaidro Lauris Aleksejevs. “Uzņēmuma saimnieciskā darbība nav apturēta. Tiek apkalpoti izbraukuma pasākumi. Strīds ir tikai un vienīgi par konkrēto adresi.”

Restorāns “36. līnija” savā “Facebook” vietnē informē, ka dabas aktīvisti kopš 2015. gada dažādās tiesas instancēs ir iesnieguši vairākas pretenzijas par restorāna atrašanos konkrētajā adresē.

Strīda ābols ir Jūrmalas pilsētas 36. līnijas kvartāls, kas atrodas Raga­kāpas dabas parka teritorijā. Aktīvisti pauduši uzskatu, ka tur notikusi nepieļaujama apbūve, tādēļ tiek apstrīdētas gan būvatļaujas, gan detālplānojumi.

Realitātē restorāns “36. līnija” kā pārvietojama moduļu būve bez pamatiem ir uzstādīts uz kādreizējās autostāvvietas asfalta klājuma, arī jaunā ēka pludmales zonā ir pagaidu moduļu būve bez pamatiem.

“Gan būvdarbi, gan ēku ekspluatācija tiek regulāri saskaņota visās instancēs,” skaidro Lauris Aleksejevs.

“Taču saskaņā ar Vides aizsardzības likuma 9. pantu jebkurš Latvijas pilsonis var apstrīdēt jebkuru pašvaldības izsniegtu aktu, un diemžēl ir pilsoņi, kas to izmanto ļaunprātīgi.”

Vai netīra spēle?

Lauris Aleksejevs neizslēdza iespēju, ka vides aktīvistu vēršanās pret restorānu “36. līnija” ir tikai aizsegs kādām konkrētām biznesa interesēm:

“Es nezinu, kas tās varētu būt par personām, tomēr pieļauju, ka pret mums tiek vērsta mērķtiecīga darbība: pārāk līdzīgs ir visu šo it kā savstarpēji neatkarīgo vides aktīvistu pretenziju raksturs.”

Arī komentāros sociālajā vietnē “Facebook”, kur restorāna klienti pauduši viennozīmīgu un daudzskaitlīgu atbalstu Aleksejevam, brīžiem izskan aizdomas par negodīgām interesēm dabas aizstāvju aizsegā.

“Restorāna atrašanās vieta kādam ir gards kumosiņš,” tā, piemēram, raksta Evija Bērziņa. Savukārt Lauris Aleksejevs ir noskaņots nepadoties: “Ja kāds cer uz “36. līnijas” līgumu ar Jūrmalas pilsētas domi, kas mums ir noslēgts līdz 2031. gadam, tad lai rēķinās – mēs to tik drīz neatdosim!”

Pašlaik saistībā ar restorāna “36. līnija” atrašanās vietu ir atvērtas vairākas tiesvedības, bet neviena nav līdz galam izskatīta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Swedbank”: Covid-19 dēļ radušās izmaiņas mazumtirdzniecībā varētu saglabāties ilgtermiņā
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Mudina Ziemeļu Investīciju banku maksimāli palielināt kreditēšanas apjomus uzņēmumiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Martā jau par 2557 personām audzis bezdarbnieku skaits
1 diena

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Latvijā
Tehniskā gēna modinātājs – Brocēnu Zigis
6 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
7 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Lietuvā apstiprināts sestais Covid-19 izraisītais nāves gadījums
22 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Spānijā diennakts laikā no Covid-19 miruši 832 cilvēki
1 stunda