Komponists Raimonds Tiguls 50. dzimšanas dienu svinēs divos koncertos Rīgā un Ventspilī.
Komponists Raimonds Tiguls 50. dzimšanas dienu svinēs divos koncertos Rīgā un Ventspilī.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Komponists Raimonds Tiguls 50. dzimšanas dienu svinēs divos koncertos Rīgā un Ventspilī 0

Aija Kaukule, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

2. decembrī Rīgā Lielajā ģildē un 3. decembrī Ventspilī koncertzālē “Latvija” komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilo ērģelnieci Ivetu Apkalnu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Valsts akadēmisko kori “Latvija” un diriģentu Māri Sirmo, kā arī Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Mārtiņu Klišānu muzicēs viņa dzimšanas dienas koncertos.

Par gaidāmo dzimšanas dienas koncertu komponists Raimonds Tiguls stāsta: “Katrs mans skaņdarbs ir ļoti personīgs stāsts, un ar lielu nepacietību gaidu šos koncertus, kuros kopā ar saviem labiem draugiem un izciliem mūziķiem varēsim jums tos izstāstīt.” “Noskaņa, emocijas, iedvesma, miers un harmonija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komponists Raimonds Tiguls un lieliski izpildītāji, kuri neprasa komentārus. Mūzika, kas uzrunā jūs no Dziesmu svētku estrādes un koncertzālēm visā pasaulē,” par koncertu saka Rīgas Doma zēnu kora māk­slinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns. Diriģents Māris Sirmais par Tigula mūziku saka: “Raimondam Tigulam ir tāda liela talanta iezīme, ka viņš ļoti labi un neuzbāzīgi, un nepārspīlēti jūt tādu kā latviskuma kodu.” “Raimonds Tiguls ir tik ļoti intraverts, ļoti cieņpilns un labestīgs pret visiem. Gan muzikālā, gan cilvēciskā savienība, kāda man ar viņu ir izveidojusies, man ir liela dāvana. Raimonds ir dārgakmens – muzikalitātes un cilvēciskuma dārgakmens, tieši tāpēc man viņa mūzika ir tik ļoti ielipusi sirdī,” tā saka ērģelniece I. Apkalna.

“Spreideits” visai ģimenei latgaliski. 6. decembrī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde iestudējumam “Spreideits”, kurā pirmo reizi Annas Brigaderes pasaku luga izskanēs latgaliski. Izrādē visai ģimenei mazā laimes meklētāja piedzīvojumus bagātinās dejas un dziesmas, kā arī latgaliešiem raksturīgais sirds siltums un dzīvesprieks. Izrādes režisors ir Māris Korsiets, lugu latgaliski tulkojusi Monika Zīle. Uz izrādi tiek aicināti itin visi – gan tie, kuriem latgaliešu valoda ir dzimtā, gan tie, kuriem vienkārši kārojas to labāk iepazīt. Sprīdīša piedzīvojumiem bagātais ceļš, meklējot Laimes zemi, ir labi zināms gan lielajiem, gan mazajiem, tāpēc režisors Māris Korsiets ir pārliecināts, pat ja kāds vārds var būt arī nezināms, notiekošais uz skatuves būs viegli uztverams un saprotams. Izrādes “Spreideits” kostīmu mākslinieks ir Egils Viļumovs, scenogrāfs – Kristaps Skulte, muzikālā noformējuma autors – Staņislavs Šimanskis, horeogrāfe – Anna Blakunova, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Sprīdīša lomā iedzīvosies aktrise Zanda Mankopa.

Adventes kalendāra mūzika Lūznavas muižā. Ziemassvētku gaidīšanas laikā Lūznavas muiža aicina uz svētdienu koncertu sēriju “Adventes kalendāra mūzika”. 4. decembrī skanēs akadēmiskās mūzikas trio “Tea for three” koncertprogramma “Latgales ainavas”. 11. decembrī ikviens aicināts uz pianista Andreja Osokina koncertprogrammu “Osokins – Šopēnam”, bet 18. decembrī koncertu sēriju noslēgs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jaunie džeza mūziķi ar koncertprogrammu “Džezs Ziemassvētkos”.

Paralēli koncertu un svētku noskaņas baudīšanai šobrīd Lūznavas muižā ir iespēja apskatīt ungāru grafiskā dizainera Antala Rēvesa detalizēti izstrādātās panorāmas skatu grafikas ar nosaukumu “Ungārijas pasaules mantojums”. Muižas viesi var turpināt izzināt inženierzinātnes pastāvīgajā interaktīvajā ekspozīcijā “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām”, kura šogad kļuva par vienu no Latvijas Arhitektūras gada balvas nominantēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.