Aleksandrs Samoilovs (no labās) un Jānis Šmēdiņš

Samoilovs un Šmēdiņš pasaules čempionāta grupu turnīru noslēdz ar zaudējumu pasaules ranga līderiem 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pasaules čempionāta grupu turnīru Romā noslēdza ar zaudējumu pasaules ranga līderiem, bet rīt sāks dalību izslēgšanas spēlēs.

Latvijas vadošais duets cīņā par pirmo vietu E grupā ar 0:2 (15:21, 16:21) atzina brazīliešu un šā brīža pasaules ranga līderu Džordža Vanderleja/Andrē Lojolas pārākumu. Pirmajā setā pretinieki trīs reizes veica četru punktu izrāvienu, otrā seta sākumā Samoilovs/Šmēdiņš bija vadībā ar 6:3, tomēr vairāki uzbrukumi iestrēga 27 gadus vecā un 2,01 metrus garā Lojolas blokā.

Savukārt Vanderlejs aizsardzībā izvilka dažas trakas bumbas un brazīļi pelnīti svinēja uzvaru. Žēl, jo pirmā vieta grupā dod potenciāli vājāku pretinieku izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā – 1/16 finālā. Samoilovs/Šmēdiņš grupu noslēdza ar divām uzvarām un otro vietu, līdzīgi kā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka dāmu sacensībās.

Abiem Latvijas du­etiem šodien brīvdiena (dāmām pat otrā), bet galvenās cīņas sāksies rīt. Uzvarētāji no 12 grupām uzreiz tika izlikti izspēles sietā, bet pārējās vienības tām tiek pielozētas, līdz ar to mūsējie savus nākamos pretiniekus uzzinās šodien. Vīru turnīrā arī viens pārsteigums, jo no grupas neizkļuva labi zināmie poļu volejbolisti Mihals Brils/Bartošs Losjaks, kamēr dāmu sacensībās bez sensācijām. Pirms trim gadiem iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika Hamburgā, Graudiņa/Kravčenoka ieņēma devīto, bet Samoilovs/Šmēdiņš dalītu 17. vietu.