Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Nīderlande piešķīrusi apraides licenci “TV Rain” 27

Nīderlande ir piešķīrusi apraides licenci uz pieciem gadiem Krievijas neatkarīgajam telekanālam “TV Rain” jeb “Doždj”. Tam piešķirto apraides licenci decembrī bija anulējusi Latvija.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar Nīderlandes nacionālā mediju regulatora Mediju komisariāta (CvdM) vietnē rakstīto, lēmums atļaut “TV Rain” raidīt Nīderlandē tika pieņemts 22.decembrī. Lēmums saskaņā ar likumu bija jāpublisko 15 dienu laikā, un pirmās ziņas par šo lēmumu parādījās Nīderlandes medijos pirmdien, 9.janvārī. “TV Rain” vēl nav komentējis šīs ziņas.

CvdM lēmumā teikts, ka komerctelevīzijas apraides tiesības pieprasīja Amsterdamā reģistrēts uzņēmums “TVR Studios B.V.”. Šis uzņēmums 6.decembrī nosūtīja Mediju komisariātam pieprasījumu par apraides licences piešķiršanu “TV Rain” vārdā. Pieprasījums 15.decembrī tika saņemts arī pa e-pastu un 16.decembrī – pa telefonu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Domājams, ka apraides licences saņemšana vienā Eiropas Savienības (ES) valstī atkal ļaus “TV Rain” raidīt savu saturu kabeļtelevīzijā visās ES valstīs, ieskaitot Latviju.

Jau ziņots, ka Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 6.decembrī nolēma anulēt apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai “Doždj” (“Дождь”/”TV Rain”), un šis lēmums stājās spēkā naktī uz 8.decembri. Lēmums par apraides licences anulēšanu tika pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Neatkarīgais televīzijas kanāls “Doždj” darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par “viltus ziņām”. Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju. “Doždj” 18.jūlijā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot tostarp no studijas Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.