Ekonomika
Bizness

No 2020.gada “IKEA” audumu ražošanā izmantos tikai pārstrādātu poliesteri0

Publicitātes foto

Līdz 2020.gadam Zviedrijas mēbeļu ražotājs un lieltirgotājs IKEA pārtraukts jaunu poliestera šķiedru izmantošanu un turpmāk audumu ražošanā izmantos tikai pārstrādātu poliesteri, aģentūru LETA informēja IKEA sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs Renata Dante.

Viņa skaidroja, ka IKEA ilgtermiņa mērķis ir izveidot modeli, kas dotu iespēju samazināt gaisa piesārņojumu arī citos pasaules reģionos, kur pārpalikumus pēc ražas novākšanas parasti sadedzina. Lai to panāktu, IKEA piedalās Klimata un tīra gaisa koalīcijā.

Tāpat Dante norādīja, ka pērn IKEA sāka iniciatīvu “Better Air Now”, kuras mērķis ir sākt rīsu salmu izmantošanu jaunu produktu ražošanā, risinot gaisa piesārņojuma problēmas.

Viņa piebilda, ka IKEA sākusi sadarbību arī ar sociālo uzņēmumu “Little Sun”, lai nodrošinātu elektroenerģijas pieejamību tiem, kam ir ierobežota piekļuva elektrībai vai tādas vispār nav.

“Little Sun” piegādā kopienām visa pasaulē ilgtspējīgus, stabilus un par zemu cenu pieejamus risinājumus. Tāpat uzņēmums rada saules baterijas, ko var piestiprināt un pievienot logiem, uzlādes stacijām un gaismekļiem un kas nodrošina risinājumus aktīvai dzīvei ārā.

LETA jau vēstīja, ka Rīgā 2018.gada 30.augustā tika atklāts starptautiskais mēbeļu un mājsaimniecības preču zīmols IKEA veikals.

Rīgas “IKEA” veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru, bet veikala teritorija kopumā aizņem 10 hektārus. Kopējie ieguldījumi “IKEA” veikala izveidē Latvijā bija vairāk nekā 50 miljoni eiro.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
FOTO. Tūrisma izstādi-gadatirgu “Balttour 2020” varētu apmeklēt apmēram 30 000 interesentu
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Asociācija: Norakstot Kargina un Krasovicka parādu, valstij jādzēš arī citu Latvijas iedzīvotāju bezcerīgie parādi 2
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Gala slēdziena vēl nav, bet atzinības jau dala – ārlietu resora darbinieki saņems Atzinības rakstus par Latvijas interešu aizstāvību “Moneyval” komisijā
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 2
9 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” pārtrauc sausuma periodu, taču turpina zaudēt
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānā par Trampa nogalināšanu piedāvā 3 miljonus dolāru
7 stundas