Ekonomika
Bizness

Līdz šim no azartspēlēm labprātīgi atteikušās apmēram 1600 personas0

Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

No azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrā, kas sāka darbību no šā gada, līdz šim reģistrēti apmēram 1600 iesniegumu, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Šī gada sākumā 1100 iesniegumu

Viņa norādīja, ka jau no pagājušā gada aprīļa vidus tika pieņemti pieteikumi, personas iekļaušanai attiecīgajā reģistrā, un to izmantoja 535 personas, savukārt šā gada pirmajās dienās saņemti vēl apmēram 1100 iesniegumu. Tādējādi šobrīd reģistrā ir apmēram 1600 iesniegumu.

“Tas, protams, ir pietiekami daudz, bet mēs arī domājām, ka tā varētu būt,” sacīja Birne, piebilstot, ka, piemēram, Lietuvā un Igaunijā attiecīgajos reģistros ir apmēram 5000-7000 personu.

Tāpat Birne uzsvēra, ka pieteikumu par personas iekļaušanu reģistrā var iesniegt tikai pati attiecīgā persona, izņemot īpašas situācijas. “Cilvēks tikai pats personīgi var nākt un rakstīt šo iesniegumu, jo tas tad arī ir lielākā vērtībā. (..) Cilvēks var sev palīdzēt tikai tad, ja viņš saprot, ka viņam ir problēma,” sacīja inspekcijas priekšniece.

Vienlaikus inspekcijas priekšniece arī atzina, ka saistībā ar reģistrā iekļauto informāciju ir saņemta sūdzība, jo meita reģistrā ir iekļāvusi māti. “Acīmredzot, šajā gadījumā meitai ir bijusi iespēja piekļūt identifikācijas dokumentiem,” atzīmēja Birne.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka no šā gada 1.janvāra Latvijā darbojas no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrs.

Lūgt sevi iekļaut no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrā var personīgi Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā, vietnē www.Latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei”, identificējot sevi un norādot termiņu gados (minimālais termiņš ir viens gads), kā arī personīgi rakstveidā jebkurā laikā visās azartspēļu organizēšanas vietās Latvijā.

Pašatteikušos personu reģistra pārzinis ir Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Kādēļ šogad ir iemesls cerēt uz lētāku elektrību?
15 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Finanšu nozares asociācija: “Moneyval” ekspertu vērtējums uzskatāms par ļoti pozitīvu signālu
16 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vācijā veiktas kratīšanas uzņēmumā “Mitsubishi”
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums
31 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments apstiprina breksita likumu
9 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Cīnījās cik spēja… Ostapenko zaudē otrajā kārtā
37 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Levits informējis Dienvidāfrikas ārlietu ministri par Misānes lietu
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Skaidro, kāds liktenis sagaida Rīgas domes kaķus
10 stundas