Piemineklis Uzvaras parkā norobežots ar žogu
Piemineklis Uzvaras parkā norobežots ar žogu
Foto: Paula Čurkste/LETA

No kā būs atkarīgas Uzvaras pieminekļa demontāžas izmaksas? 0

Pārdaugavā, Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžas izmaksas būs atkarīgas no izvēlētā tehnoloģiskā procesa, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (LRA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa paustā, Saeimai pēc iespējas steidzamāk jāpieņem lēmumi, kas atvieglos Rīgas pašvaldībai procedūras saistībā ar iepirkumiem pieminekļa nojaukšanai un attiecībā uz būvniecības regulējumu. Proti, dome sagaida vienkāršotas procedūras, jo tad visu procesu varētu paveikt ātrāk.

Smiltēns stāstīja, ka piemineklis ir būvēts ļoti pamatīgi un stabili. Tas ir ļoti garš – 79 metri, tā 22 metru dziļi pāļi ir iedzīti līdz pat dolomītam un tas ir konstruēts pa 60 centimetru posmiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kas nozīmē, ka nojaukšanu, visticamāk, prātīgāk būs veikt pa šādiem vai 1,2 metru gariem posmiem,” prognozēja vicemērs, piebilstot, ka spridzināšana būtu ātrāka, taču nebūtu prātīgāka, jo ap objektu ir dzīvojamās mājas, tāpēc piemineklis nojaucams “tehnoloģiski pareizi”.

Īsākie nojaukšana termiņi, pēc Smiltēna paustā, ir pāris mēneši, “ja mums izdodas ļoti ātri dabūt cauri Saeimā šo likumu”.

Arī izmaksas pagaidām nevarot nosaukt precīzi, jo esot jāsaprot, kāds ir nepieciešamais tehnoloģiskais process, “un no tā izrietēs izmaksas”. Smiltēns sacīja, ka līdz šim ir spekulēts par dažādām summām – sākot no 60 000 un 100 000 eiro līdz miljonam eiro.

“Es aicinātu nevienu politiķi nesteigties ar plāniem, jo, ja reiz to mēs darām par sabiedrības līdzekļiem, ar lielu sabiedrības iesaisti, tad es gribēti arī redzēt šajā visā procesā lielu diskusiju sabiedrībā un, lai pati sabiedrība izvēlas, ko viņi grib redzēt šajā vietā,” iespējamo Uzvaras parka labiekārtošanu pēc pieminekļa nojaukšanas komentēja domes priekšsēdētāja vietnieks.

Jau ziņots, ka Rīgas dome piektdien ārkārtas sēdē nolēma demontēt padomju pieminekli Pārdaugavā. Deputāti nolēma uzdot “Rīgas pieminekļu aģentūrai” veikt nepieciešamās darbības objekta demontāžai.

Pieminekļa demontāžas darbiem vajadzētu sākties šogad, turklāt būtu godīgi nojaukšanas izmaksas segt no valsts budžeta, aģentūrai LETA teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

LETA jau rakstīja, ka jautājums par padomju pieminekļa demontāžu aktualizējās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

SAISTĪTIE RAKSTI