Kultūra
Māksla

Nobalso par labāko jauno mākslinieku Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā!0

Publicitātes foto

Šonedēļ sācies tiešsaistes balsojums konkursā par Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā mākslinieka balvu (Nordic & Baltic Young Artist Award), kura mērķis ir noteikt spožākos jaunos talantus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā.

Ikvienam ir iespēja izvēlēties savu favorītu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas un līdz 15. novembrim nobalsot par kādu no 300 mākslas darbiem īpaši šim mērķim izveidotajā vietnē.

Par labākā jaunā mākslinieka titulu un publikas simpātiju balvu šogad cīnās 74 jaunie mākslinieki – 25 no Latvijas, 13 no Igaunijas, 33 no Lietuvas un 25 no Somijas. 2017. un 2018. gadā konkursā laurus plūca mākslinieces no Latvijas – Katrīna Čemme un Elīna Vītola.

Šā gada apbalvošanas ceremonija notiks 17.novembrī Rīgā, izstāžu zālē “Arsenāls”.

Latviju šogad pārstāv Arta Raituma, Jānis Šneiders, Madara Kvēpa, Reinis Gailītis, Anete Bajāre-Babčuka, Baiba Tropa un citi.

Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 500 eiro apmērā, savukārt starptautiskas žūrijas izvēlētam uzvarētājam tiks piešķirta naudas prēmiju 2000 eiro apmērā, kā arī iespēja izstādīties Tallinas mākslas nedēļā 2020.

Tiks piešķirta arī Jaunā gleznotāja balva 1000 eiro vērtībā, savukārt galerijas “Fotografiska Tallinn” specbalvas ieguvējs savas fotogrāfijas varēs izstādīt Tallinā.

Konkursa žūrijas loceklis, gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) prorektors Andris Vītoliņš norāda: “Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva profesionāļu vidē tiek vērtēta ļoti augstu. Tā ir kā atspēriena punkts jauno mākslinieku karjerā, un šāds ieraksts CV noteikti palīdz tikt ievērotam arī starptautiskā mērogā.

Šogad konkursā pieteikto mākslas darbu kopums sniedz ieskatu šī brīža Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona laikmetīgās mākslas tendencēs.

Priecē, ka līdz šim latviešu mākslinieki ir veidojuši spēcīgu konkurenci, un domāju, ka mūsu aktivitāte un daudzpusīgais darbu pieteikums konkursā ir sekmējis to, ka uzvaras laurus plūcam jau divus gadus pēc kārtas. Kā būs šogad? Grūti prognozēt.”

Saistītie raksti

Kā atzīst laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu vadītāja Andra Orns: “Pēdējo četru gadu laikā Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva ir kļuvusi par nozīmīgu noteikumu jauno mākslinieku dzīvē, dodot iespēju jaunajiem censoņiem tikt pamanītiem kolekcionāru, kuratoru un mākslas mīļotāju vidū. Nākotnē konkursā plānojam iesaistīt arī citas valstis Ziemeļvalstu reģionā.”

2019. gada jaunos māksliniekus vērtēs starptautiska žūrija, kuras rindās ir Anne Klontza (ASV/ Konstfack Zviedrija), Anna-Kaisa Rastenbergere (Uniarts Helsinki), Anttonen Anni (Uniarts Helsinki), Pire Sova (Igaunijas Mākslas akadēmija), Andra Orns (laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu), Andris Vītoliņš (Latvijas Mākslas akadēmija), Milda Dainovskaite (Viļņas Mākslas akadēmija) Aušra Trakšelaite (Viļņas Mākslas akadēmija).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.