Kultūra
Māksla

RIBOCA2 būs veltīta pozitīvajiem scenārijiem0

Foto: Mārtiņš Zilgalvis/ F64

Otrdien, 29. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) pārstāvji parakstīja memorandu, kas paredz ilgtermiņa sadarbību, gatavojoties biennāles norisei 2020. un 2022. gadā.

Šī sadarbība paredz abpusēji veicināt Rīgas starptautisko atpazīstamību, kā arī piešķirt ekonomisko un radošo potenciālu dažādām Rīgas pilsētas teritorijām un Rīgas kultūrtelpai kopumā.

RIBOCA dibinātāja un komisāre Agnija Mirgorodskaja uzsvēra: “RIBOCA vienlīdz aktīvi cenšas uzrunāt gan Rīgas pilsētas iedzīvotājus, gan arī starptautisko auditoriju un piedāvāt plaša profila platformu dažādu pieredžu un zināšanu apmaiņai, sniedzot iespēju ielūkoties gan vietējās mākslas vides aktualitātēs, gan arī iepazīt plaša spektra starptautisku mākslinieku veikumu.

Tomēr viena no mūsu prioritātēm ir Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšana,

un mūsu ambīcija ir turpināt šo iniciatīvu arī turpmāko gadu biennālēs. Esam pateicīgi un iedvesmoti par sadarbību ar Rīgas pilsētu un biennālei kā Rīgas mājvietai šis ir ļoti nozīmīgs atbalsts. Ar lielu nepacietību gaidām tikšanos ar laikmetīgās mākslas interesentiem.”

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) dibināta 2016. gadā, un tas ir viens no apjomīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Latvijā un Baltijas valstīs.

Biennāle notiek reizi divos gados, un tās radošā vadība ik reizi tiek uzticēta citam starptautiska mēroga mākslas kuratoram.

2020. gada biennāles kuratore būs Rebeka Lamarša-Vedela, kura uzsvērusi, ka programmā vienlīdz būtiska būs gan Eiropas dimensija, gan arī Baltijas valstu mākslai raksturīgi redzespunkti.

Saistītie raksti

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) būs veltīta pozitīva iznākuma scenārijiem. Programmas koncepcijā īpašu vietu iecerēts atvēlēt dažādu jomu pārzinātājiem, kas globālo krīžu kontekstā nepakļaujas cinismam vai politiskam izmisumam.

RIBOCA2 notiks no 2020. gada 16. maija līdz 11. oktobrim. Kuratore plānojusi uzaicināt 60 māksliniekus un radošus citu nozaru pārstāvjus no Baltijas reģiona un starptautiskās arēnas, kuru darbi izaicina mākslas tradicionālās definīcijas un paplašina tai ierastos darbības laukus ārpus strikta disciplīnu iedalījuma.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Nāvējošie lauki: dzīvot to tuvumā nozīmētu pakļaut sevi un bērnus lēnai nāvei. Sāk cīņu pret pesticīdu lietošanu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Sašķaidījuši galvu, spīdzinājuši, lejot virsū verdošu ūdeni.” Rebenoka draugs atklāj baisas detaļas par notikušo
36 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Rīgā atkal iebrucis asfalts, bedrē iegāzusies kravas automašīna
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Pircēji pārsteigti par tik augstām ābolu cenām. “Vai ražas novākšanas laikā tas ir pieņemami?” 11
11 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Lai jau lepnais gallu gailis brauc, bet īstā vizītes vīnodziņa ir Bridžita. Egila Līcīša feļetons
1 stunda