Foto: Shutterstock

Griezt vai negriezt zemenēm lapas? 0

Valda Laugale, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Ir atšķirīgi viedokļi par lapu nogriešanu pēc ražas novākšanas. Daļa audzētāju to atbalsta, daļa – ne. Ja stādījums jauns, augi veselīgi, bez izteiktām slimību un kaitēkļu bojājumu pazīmēm, lapas labāk nenogriezt, jo tas atņems augam daudz spēka jauna lapojuma izveidošanai.

Zemenes, zemenītes!
CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr, ja stādījumā ir izplatītas lapu slimības, ja ražas laikā ogas daudz puva vai arī parādījušies ērču bojājumi, tad gan vēlams lapas nogriezt un aizvākt no stādījuma, jo tas palīdz ierobežot slimību un kaitēkļu izplatību.

Tikai jāatceras, ka lapas jānogriež pēc iespējas agrāk – jau ražas vākšanas beigās, lai lapojums līdz rudenim ataugtu un augi labi sagatavotos ziemai. Parasti reizē ar lapām apgriež arī stīgas un izrauj nezāles.

Uzziņa!

Lapas nogriež 1–2 cm augstumā no augšanas pumpura, cenšoties to netraumēt. Zemeņu ērces izplatības gadījumā jānogriež arī visas jaunās lapiņas, jo tieši uz tām ērču ir visvairāk. Labi, ja pēc tam ap augiem var uzbērt kompostu, kas palīdzēs saglabāt augsnē mitrumu un kalpos kā mēslojums.

SAISTĪTIE RAKSTI