Amanda esot cerējusi, ka viņas puisis tomēr mainīsies…
Amanda esot cerējusi, ka viņas puisis tomēr mainīsies…
Foto no “Facebook”

Mīlas stāstu izposta alkohols: notiesāts divdesmitgadīgais Toms par nežēlīgu draudzenes Amandas slepkavību 26

Ritvars Raits, Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa divdesmit gadus vecajam Tomam Paurānam piesprieda 18 gadus cietumā par draudzenes ­Amandas slepkavību.

LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 159
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 8
9 stundas
LL
Lilija Limane
Stāsti
Tiesnesis Cimdiņš bij tā piedzēries un tik piedauzīgi uzvedās, ka kauns bij skatīties 3
1 diena
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Avīze” par krimināllietas izskatīšanas sākumu un apsūdzību rakstīja jau 2020. gada 18. februārī. Izskatīgais un spor­tiskais liela auguma puisis tika apsūdzēts par savas vienaudzes un draudzenes nogalināšanu sevišķi nežēlīgā veidā.

Piedevām viņam inkriminēti vēl divi noziedzīgi nodarījumi – sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīga izmantošana un nolaupīšana, kā arī svešas mantas zādzība.

Mīlas stāstu izposta alkohols

CITI ŠOBRĪD LASA

Toms un Amanda iepazinušies, kad abiem bija 17 gadu. Sākuši draudzēties un kādu brīdi pat dzīvojuši kopā pie puiša vecākiem Baložos. Pēc kāda laika Toms sācis aizrauties ar alkoholiskajiem dzērieniem šaubīgās kompānijās, tādēļ arī sliktāk mācījies.

Amanda ar to nav bijusi mierā, abu starpā sākušās nesaskaņas. Toma mamma, kura pret meiteni izturējusies labi, palīdzēja viņai noīrēt dzīvokli Rīgā, cerēdama, ka meitenes aiziešana liks viņas dēlam saņemties.

Tomēr jau pēc dažām dienām jaunieši atkal sāka satikties. Toms no zaļā pūķa netikuma pat nedomāja atteikties, tāpēc ķildas turpinājās.

Amanda esot cerējusi, ka viņas puisis tomēr mainīsies, pazaudēt Tomu viņa neesot gribējusi.

Savukārt Paurāns, pēc savas dabas būdams ļoti greizsirdīgs, jau iepriekš pat citu cilvēku klātbūtnē izteicies, ka noduršot meiteni, jo, ja Amanda nebūs viņam, tad nebūšot nevienam.

Agresijas lēkmē dur

Arī 2019. gada 28. februārī Paurāns neiztika bez alkohola. Kā viņš pats liecināja, visas dienas garumā bija lietojis gan alkoholiskos kokteiļus, gan alu. Kāda lieciniece gan puisi redzējusi mikroautobusā ar viskija pudeli rokā, viņš tai aizbildinājies, ka tajā pudelē esot tikai vīns.

Vakarā braucis pie Amandas, kura sadusmojusies, jo puisis jau kārtējo reizi bija alkohola reibumā.

Toms gribējis apskaut meiteni, lai nomierinātu, bet Amanda esot viņu atgrūdusi un teikusi, ka Toms viņu nekad vairs neredzēšot, ka viņai tas viss ir apnicis.

Paurāns esot nobijies, ka draudzene viņu tiešām varētu pamest. Paķēris virtuves nazi un dūris.

Tiesu medicīnas ekspertīzē konstatēts, ka meitenes līķim bija vismaz 15 durti, griezti ievainojumi, tos visus viņa guvusi, vēl dzīva būdama.

Slepkavības laikā jauneklis bija tik haotiski rīkojies ar nazi, ka pamanījies arī sevi savainot kājā, bet duramajam pat nolauzts gals.

Meitene mēģinājusi aizsargāties, par to liecina viņas kreisās rokas plauksta, kas tikusi caurdurta ar nazi.

Iesaista paziņu

Uzreiz pēc slepkavības Paurānam radusies doma vainu uzgāzt citam. Piezvanījis paziņam Niklāvam. Niklāvs, kurš šajā krimināllietā arī bija apsūdzētā statusā, liecināja – Toms teicis, ka viņam esot ārkārtēja situācija, lūdzis atbraukt, līdzi paņemot marli pārsējam.

Kamēr Niklāvs bijis ceļā, Paurāns nofotografējis meitenes līķi, kā arī pārģērbis savas ar asinīm notraipītās drēbes, ko izmetis atkritumu maisā.

Vēl viņš ar Amandas telefona palīdzību no meitenes konta uz savu pārskaitījis gandrīz visu viņas naudu (138 eiro), kontā palikuši tikai 19 centi.

Niklāvu Paurāns sagaidījis spēļu zālē, kur viņš paziņu uzcienājis ar alu, bet pats pārsējis savainoto kāju. Tad abi devušies uz Amandas dzīvokli. Tur Niklāvam no redzētā skata esot kļuvis slikti.

Darbības, kuras Toms vēl veicis dzīvoklī, varētu šķist haotiskas, ja nebūtu zināms, ka viņš pēc tam visu vainu par izdarīto mēģinās uzgāzt Niklāvam.

Paurāns ierunājies, ka varbūt meitenes līķi vajag izmest pa logu, bet pats no tāda plāna atteicies.

Mēģinājis Niklāvu pierunāt paņemt sev kaut ko no meitenes mantām. Tad viņš ar dvieļiem, aizkariem un papīra salvetēm slaucījis asinis, lupatas bāzis atkritumu maisā, bet maisu, jau ārā ejot, grūdis rokās Niklāvam.

Maiss izmests kaimiņu mājas atkritumu konteinerā.

Slepkava spēlē teātri

Pēc aiziešanas no slepkavības vietas Paurānam parādījusies apetīte, ierosinājis doties pēc hotdogiem. Tad abi ar taksometru aizbraukuši uz mājām pie Niklāva, kur viņš Tomam iedevis savas drēbes. Ar to pašu taksometru Paurāns aizbraucis mājās.

Pirms došanās pie miera Toms vēl uzmodinājis mammu un teicis, ka Amanda neatbildot uz zvaniem, viņu tas uztraucot.

Nākamajā dienā Toms, it kā nekas nebūtu noticis, devies uz skolu. Bet jau drīz pārnāca mājās kopā ar klasesbiedreni – lai padzertu tēju.

Viņai todien ne tikai izstāstījis, ka noslepkavojis Amandu, bet pat parādījis asiņainās bildes… Meitene tās sākumā uztvērusi kā joku, bet, kad sapratusi, ka foto­grāfijas ir reālas, Paurāns piedraudējis viņu nogalināt, ja kādam teikšot par šīm, kā viņš teicis, piemiņas bildēm.

Tajā paša laikā savai mammai viņš turpināja spēlēt teātri – 1. marta pēcpusdienā viņi kopā devās uz Amandas dzīvokli, viņš iegājis pirmais, sācis kliegt un raudāt, ka nogalināts viņa tuvākais un mīļākais cilvēks.

Kamēr dzīvoklī strādāja policija, Toms sēdējis mammas mašīnā, no turienes viņš esot zvanījis tai pašai klasesbiedrenei, lielījies, ka visus piemānījis, bet nu atkal dzerot kaut ko stiprāku.

Kad policijai radušās aizdomas, ka slepkavību varētu būt izdarījis tieši Paurāns, viņš sācis vainu velt uz Niklāvu. Plāns gan izrādījās nederīgs.

Policija atrada gan telefonus un planšetdatoru, ko viņš nozaga notikuma vietā, gan fotogrāfijas viņa tālruņa aparātā, gan naudas pārskaitījumus.

Pēdējā vārdā Paurāns savu vainu atzina pilnībā, pat solīja, ka pēc soda izciešanas cietušajai pusei jeb Amandas mātei atmaksās viņas pieteikto kompensāciju.

Noslepkavotās meitenes mātes labā no Paurāna tiesa nolēma piedzīt materiālo kompensāciju 5374,96 eiro, morālā kaitējuma kompensāciju – 60 000 eiro.

Par vainīgu tiesa atzina arī Niklāvu, kuram inkriminēta sevišķi smaga nozieguma slēpšana, par ko viņam nāksies 200 stundas pastrādāt piespiedu darbā.

Dzēris arī stundu laikā

No sodāmības izvairījusies klasesbiedrene, kurai Paurāns pastāstīja, ko pastrādājis. Kaut meitene nesteidzās ziņot par ļoti smago noziegumu, tomēr pēc kāda laika policijai piezvanījusi, iepriekš izstāstot redzēto mātei.

Vēl gan šaubījusies, jo bijis ļoti bail no Paurāna. Bet māte teikusi: tad viņa zvanīšot.

SAISTĪTIE RAKSTI

Izrādās, arī skolotājiem nebija noslēpums Paurāna dzīvesveids – viņš dzēris arī stundu laikā un starpbrīžos, alkoholu ielējis limonādes pudelē. Dažkārt par dzeršanu Paurānam likts atvainoties vai viņš padzīts no stundām.

Kāda Amandas draudzene stāstīja, ka Amanda viņai sūdzējusies, ka Paurāns ne tikai daudz dzerot, bet arī fiziski darījis pāri, žņaudzis.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 159
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 8
9 stundas
LL
Lilija Limane
Stāsti
Tiesnesis Cimdiņš bij tā piedzēries un tik piedauzīgi uzvedās, ka kauns bij skatīties 3
1 diena
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 169
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Bērnu rotaļu laukumā lāču mamma ar lācēnu spēlējoties šļūc pa slidkalniņu 19
1 diena
Lasīt citas ziņas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
“Ja nav dzimtās valodas, tas var būt ceļš arī uz depresiju.” Saruna ar skolotāju Ingu Zemīti
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Pavļutu lūdz skaidrot 80 miljonu eiro izlietojumu Covid-19 pacientu gultu izveidei
46 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Koziols ievēlēts IIHF Padomē
9 minūtes
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Latvijā pieejami vēl nebijuši tūrisma objekti!” Kurp doties zelta rudens laikā? 4
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Koziols ievēlēts IIHF Padomē
18:35
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien ieteicams nogaidīt un nesteigties ar secinājumiem! Horoskopi 26.septembrim
18:27
LE
LETA
Ziņas
Pavļutu lūdz skaidrot 80 miljonu eiro izlietojumu Covid-19 pacientu gultu izveidei
17:58
AJ
Anita Jaunbelzere
Ziņas
“Mīlnieki, tāpat kā politiķi, dažreiz rīkojas avantūristiski.” Izdota grāmata par mīlu, politiku un mežu
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Maskavā simtiem cilvēku protestē pret vēlēšanu rezultātu falsifikāciju 4
1 stunda
AT
Arnis Terzens
Stāsti
“Laika gaitā šī Angelas fobija tikai pieņēmusies spēkā.” No kā paniski bail Angelai Merkelei?
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Piektdien Latvijā reģistrēti 816 jauni Covid-19 gadījumi. Miruši septiņi sasirgušie 91
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Svētdiena Latvijā būs pārsvarā saulaina 2
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 8
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Par Latvijas čempioniem šahā kļūst Rogule un Bērziņš 4
7 stundas
DT
Dace Terzena
Ziņas
Dace Terzena: Nekad nebūtu varējusi iedomāties, ka mūs tik ļoti varēs sašķelt jautājums par potēšanos pret nāvējošo vīrusu 10
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Ziņas
Māris Zanders: Man nav jāatgādina, ka indivīdi ar Georga lentīšu simboliku slepkavoja un slepkavo cilvēkus Ukrainas austrumos
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņi vēl ir starp mums!” Kam jāapzina 1991. gada augusta puča dalībnieki? 22
9 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Pagājuši seši gadi, bet taustāmu rezultātu pagaidām nav. Vai trīs jūras savienosies? 9
10 stundas
KK
Kamita Kalniņa
Ziņas
VIDEO. “Laika ceļotājs” no 2027. gada uzskata, ka pēc apokalipses ir pēdējais cilvēks uz Zemes 30
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Tumsa ir uzvarējusi bet vai arī aukstums? Bricis par gaidāmo laiku nedēļas nogalē 5
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Taizemietis rūpējas par gandrīz 1000 uz ielas nonākušiem suņiem, daļa no tiem ir invalīdi 3
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 159
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Par mata tiesu! Autobraucējs šķērso vairākas joslas, neaizskarot nevienu citu braucošo auto 1
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
No omītes recepšu krājumiem: visgaršīgākais mājās gatavotais rasols 29
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Rodrigo un Rauls 1
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Krieķis gadu pēc Rebenoka slepkavības: Pirmos pierādījumus atrada pēc mēneša, tīrot māju 33
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Pēc uzmanības “izslāpušie”!”: princis Harijs un Megana dodoties vizītē uz Ņujorku, uzjautrinājuši soctīklu lietotājus 15
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Par interneta hītu kļuvis video, kurā Staķis pārsteigts par sportistiem, kas ieradušies uz apbalvošanu: “Kādā sakarā? Ā, īstais Pļaviņš un Točs!” 41
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Bērnu rotaļu laukumā lāču mamma ar lācēnu spēlējoties šļūc pa slidkalniņu 19
1 diena
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 169
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas vīrs pukojas, ka sieva ir kā “saaugusi” ar telefonu: “Tie “like” ir svarīgāki par bērniem!” 9
1 diena