Amanda esot cerējusi, ka viņas puisis tomēr mainīsies…
Amanda esot cerējusi, ka viņas puisis tomēr mainīsies…
Foto no “Facebook”

Mīlas stāstu izposta alkohols: notiesāts divdesmitgadīgais Toms par nežēlīgu draudzenes Amandas slepkavību 44

Ritvars Raits, Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Atklāts Prigožina miljonu, īpašumu un privātās armijas “Vagner” vienīgais mantinieks 59
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja 9
Karā Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais, iespējams, drona triecienā 119
Lasīt citas ziņas

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa divdesmit gadus vecajam Tomam Paurānam piesprieda 18 gadus cietumā par draudzenes ­Amandas slepkavību.

“Latvijas Avīze” par krimināllietas izskatīšanas sākumu un apsūdzību rakstīja jau 2020. gada 18. februārī. Izskatīgais un spor­tiskais liela auguma puisis tika apsūdzēts par savas vienaudzes un draudzenes nogalināšanu sevišķi nežēlīgā veidā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piedevām viņam inkriminēti vēl divi noziedzīgi nodarījumi – sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīga izmantošana un nolaupīšana, kā arī svešas mantas zādzība.

Mīlas stāstu izposta alkohols

Toms un Amanda iepazinušies, kad abiem bija 17 gadu. Sākuši draudzēties un kādu brīdi pat dzīvojuši kopā pie puiša vecākiem Baložos. Pēc kāda laika Toms sācis aizrauties ar alkoholiskajiem dzērieniem šaubīgās kompānijās, tādēļ arī sliktāk mācījies.

Amanda ar to nav bijusi mierā, abu starpā sākušās nesaskaņas. Toma mamma, kura pret meiteni izturējusies labi, palīdzēja viņai noīrēt dzīvokli Rīgā, cerēdama, ka meitenes aiziešana liks viņas dēlam saņemties.

Tomēr jau pēc dažām dienām jaunieši atkal sāka satikties. Toms no zaļā pūķa netikuma pat nedomāja atteikties, tāpēc ķildas turpinājās.

Amanda esot cerējusi, ka viņas puisis tomēr mainīsies, pazaudēt Tomu viņa neesot gribējusi.

Savukārt Paurāns, pēc savas dabas būdams ļoti greizsirdīgs, jau iepriekš pat citu cilvēku klātbūtnē izteicies, ka noduršot meiteni, jo, ja Amanda nebūs viņam, tad nebūšot nevienam.

Agresijas lēkmē dur

Arī 2019. gada 28. februārī Paurāns neiztika bez alkohola. Kā viņš pats liecināja, visas dienas garumā bija lietojis gan alkoholiskos kokteiļus, gan alu. Kāda lieciniece gan puisi redzējusi mikroautobusā ar viskija pudeli rokā, viņš tai aizbildinājies, ka tajā pudelē esot tikai vīns.

Vakarā braucis pie Amandas, kura sadusmojusies, jo puisis jau kārtējo reizi bija alkohola reibumā.

Toms gribējis apskaut meiteni, lai nomierinātu, bet Amanda esot viņu atgrūdusi un teikusi, ka Toms viņu nekad vairs neredzēšot, ka viņai tas viss ir apnicis.

Paurāns esot nobijies, ka draudzene viņu tiešām varētu pamest. Paķēris virtuves nazi un dūris.

Tiesu medicīnas ekspertīzē konstatēts, ka meitenes līķim bija vismaz 15 durti, griezti ievainojumi, tos visus viņa guvusi, vēl dzīva būdama.

Slepkavības laikā jauneklis bija tik haotiski rīkojies ar nazi, ka pamanījies arī sevi savainot kājā, bet duramajam pat nolauzts gals.

Meitene mēģinājusi aizsargāties, par to liecina viņas kreisās rokas plauksta, kas tikusi caurdurta ar nazi.

Iesaista paziņu

Uzreiz pēc slepkavības Paurānam radusies doma vainu uzgāzt citam. Piezvanījis paziņam Niklāvam. Niklāvs, kurš šajā krimināllietā arī bija apsūdzētā statusā, liecināja – Toms teicis, ka viņam esot ārkārtēja situācija, lūdzis atbraukt, līdzi paņemot marli pārsējam.

Kamēr Niklāvs bijis ceļā, Paurāns nofotografējis meitenes līķi, kā arī pārģērbis savas ar asinīm notraipītās drēbes, ko izmetis atkritumu maisā.

Vēl viņš ar Amandas telefona palīdzību no meitenes konta uz savu pārskaitījis gandrīz visu viņas naudu (138 eiro), kontā palikuši tikai 19 centi.

Niklāvu Paurāns sagaidījis spēļu zālē, kur viņš paziņu uzcienājis ar alu, bet pats pārsējis savainoto kāju. Tad abi devušies uz Amandas dzīvokli. Tur Niklāvam no redzētā skata esot kļuvis slikti.

Darbības, kuras Toms vēl veicis dzīvoklī, varētu šķist haotiskas, ja nebūtu zināms, ka viņš pēc tam visu vainu par izdarīto mēģinās uzgāzt Niklāvam.

Paurāns ierunājies, ka varbūt meitenes līķi vajag izmest pa logu, bet pats no tāda plāna atteicies.

Mēģinājis Niklāvu pierunāt paņemt sev kaut ko no meitenes mantām. Tad viņš ar dvieļiem, aizkariem un papīra salvetēm slaucījis asinis, lupatas bāzis atkritumu maisā, bet maisu, jau ārā ejot, grūdis rokās Niklāvam.

Maiss izmests kaimiņu mājas atkritumu konteinerā.

Slepkava spēlē teātri

Pēc aiziešanas no slepkavības vietas Paurānam parādījusies apetīte, ierosinājis doties pēc hotdogiem. Tad abi ar taksometru aizbraukuši uz mājām pie Niklāva, kur viņš Tomam iedevis savas drēbes. Ar to pašu taksometru Paurāns aizbraucis mājās.

Pirms došanās pie miera Toms vēl uzmodinājis mammu un teicis, ka Amanda neatbildot uz zvaniem, viņu tas uztraucot.

Nākamajā dienā Toms, it kā nekas nebūtu noticis, devies uz skolu. Bet jau drīz pārnāca mājās kopā ar klasesbiedreni – lai padzertu tēju.

Viņai todien ne tikai izstāstījis, ka noslepkavojis Amandu, bet pat parādījis asiņainās bildes… Meitene tās sākumā uztvērusi kā joku, bet, kad sapratusi, ka foto­grāfijas ir reālas, Paurāns piedraudējis viņu nogalināt, ja kādam teikšot par šīm, kā viņš teicis, piemiņas bildēm.

Tajā paša laikā savai mammai viņš turpināja spēlēt teātri – 1. marta pēcpusdienā viņi kopā devās uz Amandas dzīvokli, viņš iegājis pirmais, sācis kliegt un raudāt, ka nogalināts viņa tuvākais un mīļākais cilvēks.

Kamēr dzīvoklī strādāja policija, Toms sēdējis mammas mašīnā, no turienes viņš esot zvanījis tai pašai klasesbiedrenei, lielījies, ka visus piemānījis, bet nu atkal dzerot kaut ko stiprāku.

Kad policijai radušās aizdomas, ka slepkavību varētu būt izdarījis tieši Paurāns, viņš sācis vainu velt uz Niklāvu. Plāns gan izrādījās nederīgs.

Policija atrada gan telefonus un planšetdatoru, ko viņš nozaga notikuma vietā, gan fotogrāfijas viņa tālruņa aparātā, gan naudas pārskaitījumus.

Pēdējā vārdā Paurāns savu vainu atzina pilnībā, pat solīja, ka pēc soda izciešanas cietušajai pusei jeb Amandas mātei atmaksās viņas pieteikto kompensāciju.

Noslepkavotās meitenes mātes labā no Paurāna tiesa nolēma piedzīt materiālo kompensāciju 5374,96 eiro, morālā kaitējuma kompensāciju – 60 000 eiro.

Par vainīgu tiesa atzina arī Niklāvu, kuram inkriminēta sevišķi smaga nozieguma slēpšana, par ko viņam nāksies 200 stundas pastrādāt piespiedu darbā.

Dzēris arī stundu laikā

No sodāmības izvairījusies klasesbiedrene, kurai Paurāns pastāstīja, ko pastrādājis. Kaut meitene nesteidzās ziņot par ļoti smago noziegumu, tomēr pēc kāda laika policijai piezvanījusi, iepriekš izstāstot redzēto mātei.

Vēl gan šaubījusies, jo bijis ļoti bail no Paurāna. Bet māte teikusi: tad viņa zvanīšot.

SAISTĪTIE RAKSTI

Izrādās, arī skolotājiem nebija noslēpums Paurāna dzīvesveids – viņš dzēris arī stundu laikā un starpbrīžos, alkoholu ielējis limonādes pudelē. Dažkārt par dzeršanu Paurānam likts atvainoties vai viņš padzīts no stundām.

Kāda Amandas draudzene stāstīja, ka Amanda viņai sūdzējusies, ka Paurāns ne tikai daudz dzerot, bet arī fiziski darījis pāri, žņaudzis.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Atklāts Prigožina miljonu, īpašumu un privātās armijas “Vagner” vienīgais mantinieks
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja
Karā Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais, iespējams, drona triecienā
12 gadus vecu meiteni no festivāla aizveda 11 vīrieši. Tas, ko viņi izdarīja pēc tam, ir prātam neaptverami…
Kokteilis
FOTO. Aivars Lembergs atklāj, ko izdarījis uzreiz pēc tam, kad uzzinājis tiesas spriedumu – 4 gadi cietumā un mantas konfiskācija
Lasīt citas ziņas
Šnore: Krievu valodas nepārtraukta uzspiešana bērniem ir cūciska! Kāpēc izdabājam okupācijas kopienai?
Igors Rajevs: “Tā sliktā ziņa ir tāda, ka Krievija ir pārgājusi uz kara laika ekonomiku”
Dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs atklāj, kādi laika apstākļi gaidāmi oktobrī un kāda, viņaprāt, būs ziema
Kokteilis
FOTO. Keita Midltone, tiekoties ar skolniekiem, sasmīdina bērnus ar joku par savu vecāko dēlu princi Džordžu. Ko viņa pateica?
Uzmanību, autobraucēj! Uz Jelgavas, Liepājas un Ventspils šosejas sāk darboties vidējā ātruma kontroles iekārtas
10:25
Kokteilis
FOTO. Keita Midltone, tiekoties ar skolniekiem, sasmīdina bērnus ar joku par savu vecāko dēlu princi Džordžu. Ko viņa pateica?
10:07
Kokteilis
VIDEO. Latviešu komiķis Jānis Skutelis asprātīgi iztulko latviski populārus lamuvārdus no angļu valodas
09:57
Kokteilis
VIDEO. Mūziķis Guntis Veits Rīgas centra restorānā piedzīvo traģikomisku situāciju: viņam piedāvā vērsties tiesā
Franciju apsēdušas gultas blaktis – tās rāpo gan kinoteātros, gan lidostā un Parīzes metro
Kokteilis
FOTO. Negaidīti! TV personība Žaklīna Cinovska tomēr pamet Latviju
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja
Kokteilis
VIDEO. Latviešu komiķis Jānis Skutelis asprātīgi iztulko latviski populārus lamuvārdus no angļu valodas
Uzmanību, autobraucēj! Uz Jelgavas, Liepājas un Ventspils šosejas sāk darboties vidējā ātruma kontroles iekārtas
Spēcīgais vējš būtiskus postījumus nav nodarījis: VUGD saņemti vairāk nekā 10 izsaukumi par nokritušiem kokiem uz brauktuves
Receptes
Ābolu strūdele no kārtainās mīklas. Klasika!
Spānijas sikspārņu alā atrasti vecākie zināmie apavi Eiropā – no zāles pītas sandales
Trešdien pūtīs brāzmains vējš līdz pat 22 m/s, VUGD brīdina par ūdens līmeņa paaugstināšanos Rīgā
“Zemūdens munīcija izdala toksīnus.” Baltijas jūras dzelmē nogremdētas 300 000 tonnas kara laika ieroču, kas kaitē jūras ekosistēmām
Dārzs
Idejas rudens košumam dārzā – krāsainas kompozīcijas dzīvespriecīgiem saimniekiem
Kokteilis
Modra, Francis un Dmitrijs – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tevi?
Zirnekļu inde, kas izraisa mokošu erekciju, varētu būt nākamā Viagra
Karā Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais, iespējams, drona triecienā
Mieriņai pēc pirmās ārvalstu vizītes Tallinā jauna ideja: igauņu valoda varētu būt otra svešvaloda Latvijas pierobežā
Turpina meklēt Krāslavas novadā pazudušo sievieti un viņas mazo meitiņu
Naudas sods līdz 3,1 miljonam eiro…Atbalsta grozījumus Krimināllikumā par traģiskas avārijas izraisīšanu alkohola vai citu apreibinošu vielu iespaidā
Tie, kas bēg no Putina režīma, saka – jums te pašiem ir Kremļa aģentūra. “Te pat spiegus noķer reti!” tā Viļums
Receptes
Gardas un vienkāršas! Laiks gatavot ķirbju sukādes
“Būtiska nozīme ir sievietei un mīlestībai.” Izsludināts “Ziedonis un Mīlestība” papildkoncerts
Veselam
Padomi topošajām māmiņām. Kādas izmaiņas nepieciešams veikt ikdienas ritmā?
Kokteilis
Šodien tu vari sajusties tā, it kā tu būtu vāvere, kas skrien ritenī! Horoskopi 4.oktobrim
Slaidiņš Ukrainā nogādājis saziedotos dronus un pastāsta, uz ko skatoties lūza sirds