Foto – AFP

Notiks pirmās Krievijas un Gruzijas tiešās sarunas kopš 2008. gada 0

Pievieno LA.LV

Krievija un Gruzija noturēs pirmās tiešās diplomātiskās sarunas, kopš 2008. gada vasarā Gruzijas separātisko teritoriju dēļ abu valstu starpā izraisījās karš, informēja Gruzijas Ārlietu ministrija.

90. gadu principi, kas toreiz šķita pašsaprotami un ko ievēroja katrā mājā – pie vairākiem no tiem sākam atgriezties
“Tā bija briesmīga sajūta!” Jaunā māmiņa sašutusi par piedzīvoto Rīgas Dzemdību namā 21
Mīklainos apstākļos pazudusi lidmašīna ar vairākiem cilvēkiem uz klāja – publiskoti pilota pēdējie vārdi
Lasīt citas ziņas

Gruzijas premjerministra Bidzinas Ivanišvili īpašais pārstāvis attiecībām ar Krieviju Zurabs Abašidze tiksies ar Krievijas diplomātiem “šonedēļ Eiropā”, paziņoja ārlietu ministre. “Mēs varam negaidīt nekādu konkrētu pozitīvu iznākumu no šīs tikšanās, bet fakts, ka pirmā tikšanās notiek, jau ir pozitīvs,” viņa piebilda, sīkāku informāciju par tikšanās vietu un laiku neatklājot.

Gruzija un Krievija sarāva diplomātiskās attiecības pēc 2008. gada kara, kad Maskava atzina abu Gruzijas separātisko provinču – Dienvidosetijas un Abhāzijas – neatkarību. Tomēr Gruzijas jaunā valdība, kas tika izveidota pēc koalīcijas “Gruzijas sapnis” uzvaras parlamenta vēlēšanās, ir vairākkārt norādījusi, ka vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju. Vienlaikus jaunās varas pārstāvji norāda, ka Abhāzija un Dienvidosetija ir Gruzijas teritorijas daļa, ko okupējusi Krievija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ivanišvili arī solījis saglabāt prezidenta Mihaila Saakašvili prorietumniecisko kursu un turpināt Gruzijas centienus pievienoties NATO un Eiropas Savienībai. Kopš 2008. gada abu valstu diplomātiregulāri tikušies Ženēvā uz sarunām ANO, ES un EDSO paspārnē, tomēr nozīmīgi lēmumi vai kompromisi šajās sarunās nav panākti.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.