Latvijā
Kriminālziņas

“Noziedznieki cerēja, ka muitnieki mazāk kontrolēs.” Covid-19 pandēmijas aizsegā aktivizējās cigarešu kontrabandisti1

Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Šogad aizturēto kontrabandas cigarešu apjomi ļauj domāt, ka arī organizētā noziedzība ļoti nopietni uztvēra Covid-19 pandēmiju un tās aizsegā cerēja kāpināt sava nelegālā biznesa apjomus un līdz ar to arī potenciālās peļņas iespējas, portālam LA.LV stāsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Salīdzinot muitas datus pirms un pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, redzams, ka palielinājās gan cigarešu kontrabandas aizturēšanas gadījumu skaits, gan arī konfiscēto nelegālo cigarešu apjomi – aizturēto cigarešu skaits pieaudzis vairāk nekā piecas reizes.

Šogad līdz 11. martam tika fiksēti 159 cigarešu kontrabandas gadījumi, bet no 12. marta līdz 9. jūnijam jau 208 gadījumi.

Līdz 11. martam tika konfiscēti gandrīz 4 miljoni cigarešu, savukārt no 12. marta līdz 9. jūnijam jau vairāk nekā 21 miljons cigarešu.

Kopumā šī gada pirmajos sešos mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto kontroles pasākumu rezultātā izņemti 31,6 miljoni kontrabandas cigarešu.

Arī VID ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls atzīst: “Bija tāda sajūta, ka kontrabandisti mēģina šo situāciju izmantot. Jau pirmajā naktī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas bija mēģinājums ievest kontrabandas cigaretes visai lielā apjomā. Iespējams, noziedznieki cerēja, ka muitnieki mazāk kontrolēs, mazāk kontaktēsies un centīsies ievērot lielāku distanci.”

Muitas darbā ārkārtējās situācijas laikā bija visai lielas izmaiņas.

Piemēram, privātpersonas nevarēja šķērsot robežu un līdz ar to arī vieglo automašīnu plūsma bija minimāla. Bija tikai atsevišķi gadījumi, kad ar speciālām atļaujām varēja šķērsot Latvijas ārējo sauszemes robežu.

Tāpat nelidoja lidmašīnas un Rīgas lidosta bija tukša, tika pārtraukta prāmju satiksme, izņēmums bija speciāli organizētie repatriācijas reisi.

Vienīgais, kas neapstājās, bija kravu plūsma, lai gan aprīlī arī šeit bija novērojams samazinājums.

Saistītie raksti

Muitniekiem izmaiņas darba ikdienā radīja arī pastiprināta individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana un nepieciešamība vairāk uzmanīties saskarsmē ar citiem cilvēkiem, īpaši, ņemot vērā to, ka kravu pārvadājumi turpinājās gan pa Eiropu, gan uz un no citām, tostarp vīrusa smagāk skartām, valstīm.

Kā uzsver R. Zukuls, muitai, tāpat kā citiem dienestiem un ikvienam iedzīvotājam, “šī bija unikāla situācija, jo nekad iepriekš darbinieki neko līdzīgu nebija pieredzējuši. Nevarējām atskatīties atpakaļ, kā tika darīts līdzīgās situācijas citos gados vai arī citās valstīs”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
12 stundas