NVA direktore: “Uzturlīdzekļu nemaksāšana ir pieaugoša problēma Latvijā” 32


Pienākums gādāt par savu bērnu saglabājas arī tad, ja vecāku dzīves ceļi ir šķīrušies un ir izveidojušās jaunas ģimenes, un neviens no vecākiem netiek atbrīvots no pienākuma uzturēt savu bērnu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Uz līnijas” viesojas Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone.

Kāds skatītājs raksta, ka agrāk ir izskanējušas ziņas, ka daļa latviešu piekrīt strādāt ārvalstīs nelegāli un par mazu atalgojumu, jo nevēlas, lai Latvijas iestādes  uzzinātu par viņu ienākumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par to, kas notiek ārpus Latvijas vai Latvijas pilsoņi nelegāli tiek nodarbināti ārvalstīs, precīzas informācijas nav. Bet arī citās Eiropas Savienības valstīs ir institūcijas, kas tam pievērš ļoti nopietni uzmanību un šādas situācijas izskauž,” skaidro Evita Simsone.

Tomēr viņa arī atzīmē: “Kopumā šī uzturlīdzekļu nemaksāšana ir pieaugoša problēma Latvijā. Mēs dzirdam ik gadu, ka šis uzturlīdzekļu nemaksātāju parāds tikai pieaug. Protams, tas ir izaicinājums un problēma.”

Valsts garantētos uzturlīdzekļus 129 eiro apmērā ir tiesīga saņemt arī pilngadīga persona no 18 gadu vecuma sasniegšanas līdz 21 gada vecuma sasniegšanai, ja tā turpina apgūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību, bet ne vairāk par tiesas nolēmumā vai vienošanās tekstā par uzturlīdzekļiem noteikto.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.