Praktiski
Rokdarbi

Oriģināls virtuves dekors no… makaroniem1

Sandras un Fjodora Semenkoviču ģimenei Lejasciemā pieder skaists daiļdārzs un gaumīgi iekārtota māja. Sandra ir diplomēta floriste un prot no vienkāršām lietām izgatavot oriģinālus dekorus, kas noder gan pašiem, gan dāvināšanai draugiem.

Šī klusā daba izceļas ar interesantu faktūru. Aplūkojot tuvāk, redzam, ka dekors darināts… no makaroniem! To var viegli izveidot, un izmaksas ir ļoti nelielas. Sandra stāsta, ka darbam var izmantot akrila krāsas, kas ir diezgan dārgas, bet var ņemt arī iekšdarbiem domāto balto ūdens emulsiju, ko pārdod būvmateriālu veikalos. Tā ir bez smakas un nesmērē.

Kartona pamatni nogruntē ar ūdens emulsiju. Ar zīmuli uzskicē zīmējumu un ar karsto līmpistoli pielīmē makaronus. Ja tās nav, var iztikt ar līmi Moment. Gleznā attēlotos priekšmetus veido no atšķirīgiem makaroniem. Krūzes un glāzes tapušas no radziņiem, baltā apaļā sedziņa – no spirālēm, bet sarkanais pamats – no caurulītēm. Lai darbiņš labi izskatītos, makaronus līmējot, svarīgi ievērot virzienu. Šajā gadījumā tie, kas veido sarkano pamatu, likti kā bruģa ķieģelīši, baltajai sedziņai tie līmēti pa apli, bet glāzēm un krūzītei – taisnās rindās. Kad makaroni pielīmēti, ķeras pie krāsošanas. Sagatavo attiecīgā toņa krāsu, ūdens emulsijai piejaucot nedaudz guaša, un to akurāti uzklāj ar otiņu. Gatavo darbiņu ierāmē.

 

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.