Pabriks: Tas, ka Krievija nediskutē ar mums par robežu, nenozīmē, ka draudi nepastāv 69

“Tas, ka Krievija nediskutē ar mums par robežu, nenozīmē, ka šie draudi nepastāv,” diskutējot par Krievijas plāniem “pārzīmēt” robežas Baltijs jūrā, TV24 raidījumā “Globuss” komentāru sniedz Artis Pabriks, politikas zinātņu doktors, bijušais aizsardzības, ārlietu ministrs, EP deputāta kandidāts (LA).

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Kā jau es teicu, Krievija nav tiesiska valsts, Krievija ir ignorējusi un pārkāpusi līgumus, ieskaitot arī mūsu miera līgumu no 1920. gada. Tas, ka mums šis līgums ir, protams, ir labi – labāk, lai tas ir, nekā ka tā nav,” turpina viņš.

“Kas attiecas uz Abreni, ko es varu pateikt. Tajā laikā Latvijai vienkārši nebija citas iespējas. Mums bija svarīgāk būt Eiropas Savienībā un NATO. Mūsu turpinātība no visiem politiķiem, kas tajā laikā bija pirms vēl šī līguma parakstīšanas un ratifikācijasm vienmēr ir teikuši, ka šis līgums tiks noslēgts, kad Krievija būs gatava. Nebija jau izteikta Krievijas spiediena, principā jau tas spiediens bija no mūsu sabiedrotajiem. Tādai valstij kā Latvija tādā situācijā, kāda bija 2004. gadā un pēc tam, tā bija samērā ierobežota, tas ir pilnīgi skaidrs. Bet rezultāts jebkurā gadījumā ir labs un pareizs. Labāk, ka šis līgums ir, nekā ka tā nav. Jo jautājums jau nebija par Abrenes atdošanu, jautājums bija, vai mēs gribam viņu dabūt ar spēku atpakaļ. Un tas, protams, ir vienkārši neiespējami.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šodienas izpratnē – ja šī līguma nav, tad Krievija vienmēr varētu to interpretēt, pasakot, ka šeit Latvijai un NATO ir kaut kādas ambīcijas tur kaut kādu teritoriju atgūt no Krievijas. Tur uzreiz paverās virkne dažādu iespēju atkal jaunām eskalācijām, ko, parakstot šo līgumu, mēs noņēmām,” skaidro Pabriks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.