Foto: Freepik

Par daudz spriedzes ikdienā? Sāc plānot dienu! 0

Katrs cilvēks gaidāmajiem darbiem noskaņojas citādi, tas atkarīgs gan no audzināšanas, gan ieradumiem, gan temperamenta, taču skaidrs- mūsdienu straujais ritms prasa rūpīgu dienas plānošanu, lai darbi ritētu raiti kā pa diedziņu un sirdī būtu miers, ka nekas svarīgs nav aizmirsts. Te būs iemesli, kādēļ sākt to darīt.

Reklāma
Reklāma

Plānošana disciplinē

Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Lai gūtu panākumus jebkurā sfērā, plānošana ir pamatu pamats. Ikdienas plānošana palīdz sevi disciplinēt, ieliekot sevi iepriekš noteiktos rāmjos un nepieļaujot atkāpes.

Ar laiku tas rada ieradumu pieturēties pie plāna arī tad, kad īsti nav vēlēšanās to darīt, un tas ilgtermiņā sniegs augļus.

Vienkāršo darba procesu

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja darāmais ir sīki saplānots, tad tas kļūst daudz ātrāk un vieglāk paveicams. Sekojot iepriekš izstrādātam plānam kā instrukcijai, ir iespējams atbrīvoties no lieka emocionālā sasprindzinājuma un tukšgaitā izšķērdēta laika, kas rodas no apjukuma un neziņas, kuram darbam ķerties klāt.

Attīsta punktualitāti

Ikdienas darāmo darbu saraksta sastādīšana atvieglo darba procesu un palīdz detalizēti saplānot laiku, kas savukārt ilgtermiņā attīsta precīzu izjūtu, cik katram darbam nepieciešams atvēlēt laika, ļaujot kļūt par sava laika pavēlnieku.

Atbrīvo smadzenes un samazina spriedzi

Ja darāmie darbi netiek pierakstīti, tie jāpatur atmiņā. Smadzenes tiek noslogotas ar rutīnas darbu paveikšanu, tādējādi neļaujot pilnībā koncentrēties kaut kam svarīgākam.

Detalizēta dienas kārtība ļauj samazināt ikdienas spriedzi, jo ikdiena top paredzama un zināma.

Palīdz sasniegt mērķi

Ja ir zināms, kas jāpaveic, un tas ir sadalīts sīkākos nogrieznīšos, tad nav nekādu šaubu, ka mērķis tiks sasniegts. Arī pats rakstīšanas process palīdz koncentrēties pārdomām par sasniedzamo rezultātu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.