Latvijā
Sabiedrība

Par drosmi, dzēšot liesmas Piņķu baznīcas tornī, apbalvos četrus glābējus0


Ugunsgrēks Piņķu baznīcā
Ugunsgrēks Piņķu baznīcā
Avots: VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps šodien apbalvos četrus ugunsdzēsējus glābējus, kuru rīcības rezultātā veiksmīgi tika nodzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Piņķu Sv. Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

25.septembrī plkst. 17.18 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Piņķos, kur ar atklātu liesmu dega baznīcas tornis. Ierodoties notikuma vietā, glābēji nekavējoties uzsāka ugunsgrēka dzēšanas darbus, kuru apgrūtināja diezgan lielais vējš, kas ļāva liesmām strauji izplatīties.

Līdztekus ugunsgrēka dzēšanas darbiem, glābēji arī centās maksimāli nosargāt no ūdens iedarbības baznīcā esošās ērģeles un evakuēja citas materiālās vērtības. Pēc vairāk nekā astoņu stundu ilga darba, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēt.

Šodien četrām VUGD amatpersonām – Rīgas reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas operatīvā dežuranta vietniekam kapteinim Mihailam Tutuškinam, Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas vada komandierim leitnantam Aigaram Dakšam, nodaļas komandierim seržantam Artūram Apšam un ugunsdzēsējam glābējam kaprālim Arnim Mičulim par ieguldīto darbu sekmīgā ugunsgrēka nodzēšanā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags pasniegs pateicības rakstu, savukārt VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš par drosmīgu, varonīgu un augsti profesionālu rīcību, veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus un glābjot materiālās vērtības, apbalvos ar VUGD medaļu “Par drosmi”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
Sarmīte gribēja Centrāltirgū nopirkt biezpienu, taču pārdevēja atteicās viņu apkalpot valsts valodā 9
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Smags negadījums bēdīgi slavenā vietā: starp “fūri” un mikroautobusu iespiež vieglo auto
12 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“Jūs tak esat tas nēģerītis, kas runā latviski!” Saku: “Jā, kundze!” Saruna ar Džordžu Stīlu par latviešiem un rasismu 16
Intervija 15 stundas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Pirmais, kas jāņem vērā, ir cilvēka cieņa.” Intervija ar Satversmes tiesas tiesnesi Aldi Laviņu par garantēto minimālo ienākumu 1
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Viņš esot vienu nogriezis un tūliņ griezīšot arī otru!” Meitas slepkava atkal uz apsūdzēto sola
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Virs Latvijas nobildē pēdējos gados spožāko komētu C/2020 F3 (NEOWISE)
15 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
Vienīgā cerība – veselības nodoklis. Vai tiešām cilvēki to nesajutīs?
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Deputāts, Rīgas mēra amata tīkotājs, izpalīdzīgs ugunsdzēsējs. Kā Vilnis Ķirsis dzēsa degošu auto
1 stunda