Uzņēmēji no Latvijas kļuvuši par Krievijas propagandas stāsta varoņiem.
Uzņēmēji no Latvijas kļuvuši par Krievijas propagandas stāsta varoņiem.
Ekrānšāviņš no ru.sputniknewslv.com

Pāris no Latvijas Krimā atver restorānu un kļūst par Krievijas propagandas stāsta varoņiem 1

Kāds pāris no Latvijas atvēris restorānu Eiropas Savienības sankciju režīmam pakļautajā Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Par sankciju režīma pārkāpumu Latvijas likumos paredzēta kiminālatbildība, bet tas restorāna īpašniekiem – Viktorijai un Pāvelam – nav liedzis sākt uzņēmējdarbību Sevastopolē.

VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
Lasīt citas ziņas

Krievijas propagandas medijs “Sputņik” izmanto iespēju ar restorāna “JūRa” īpašnieku palīdzību veidot stāstījumu, cik laba dzīve valda Krimā pēc tās pievienošanas Krievijai.

Restorānu “JūRa” Sevastopolē atvēris Sisoļatinu pāris no Latvijas, un šīs aktivitātes labi saskan ar Krievijas propagandas vēstījumiem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Par to liecina tas, ka restorāna prezentācijā piedalījies arī aģentūras “Rossija segodņa” sabiedrisko attiecību direkcijas vadītājs Petrs Lidovs-Petrovskis un “Sputņik Latvija” vadītājs Valentīns Rožencovs. Izmantoti arī Latvijas karodziņi. “Sputņik” rakstā uzņēmēji tiek pozicionēti kā cilvēki, kas pēc ilgiem meklējumiem laimi un piepildījumu atraduši Sevastopolē.

Pēc “Sputņik” stāstītā Pāvels esot pieprasīts programmētājs, bet viņa sieva Viktorija Latvijā vadījusi reklāmas aģentūru. Viktorijai esot dzimusi Liepājā, bet kā Krievijas pilsonei viņai pienācās liels bērna pabalsts Krievijā. Lai to saņemtu, viņa esot apsvērusi iespējas pārcelties uz Sanktpēterburgu vai Pleskavu, bet “pēc 2014. gada pasaulē vairāk bijis dzirdams par Krimu”. “Nopirka biļeti un aizlidoja izlūkos. Līdzko viņa uzkāpa uz Krimas zemes Simferopoles lidostā un ieelpoja svaigo tālās jūras gaisu, viņa saprata, ka vēlas šeit dzīvot un tās ir viņas mājas,” raksta “Sputņik”.

Biznesam ģimene izvēlējusies Sevastopoli. “Sevastopole ir daudz tuvāka Latvijas iedzīvotājam, jo sevišķi uzaugušam padomju Liepājā – slēgtā kara flotes pilsētā ar jūru un kuģiem un jūrniekiem uz ielām.” – “Liepājā tas viss pagājis, bet Sevastopolē joprojām ir,” padomju nostalģijas vēsmas piemet “Sputņik”.

Sevastopolē Viktorija esot jau gadu un 13. oktobrī rīkoja latviešu ēdienu prezentāciju.

“Mēs joprojām dzīvojam divās mājās. Esmu šeit jau gadu, bet Pāvels kā Latvijas pilsonis var atbraukt tikai uz trim mēnešiem katru pusgadu.

Kamēr viņš kārto dokumentus īslaicīgās uzturēšanās atļaujai, bieži braucam viens pie otra ciemos. Ir grūti, tomēr vedam līdzi tos pašus pelēkos zirņus,” stāstījusi Viktorija.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Komunikācijas grupas vadītāja Vita Dobele uzsver, ka saskaņā ar ES noteiktajām sankcijām, reaģējot uz Krimas un Sevastopoles nelikumīgo aneksiju, ir noteikts aizliegums importēt Krimas izcelsmes preces, sniegt finansējumu vai finansiālu palīdzību šādu preču importam, iegādāties nekustamo īpašumu vai līdzdalību nekustamā īpašuma īpašumtiesībās Krimā vai Sevastopolē, eksportēt konkrētas preces un tehnoloģijas, kā arī sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar tūrisma darbībām Krimā. Par sankciju pārkāpumu Krimināllikuma 84. pantā ir paredzēta kriminālatbildība. ĀM norāda, ka konkrētu personu atbildības pakāpi vērtēs tiesībsargājošās iestādes, bet publikāciju “Sputņik” vietnē vērtē kā Krievijas propagandas kampaņas sastāvdaļu.

Saskaņā ar Latvijas valsts karoga likuma 3. panta otrās daļas 3. punktu Latvijas valsts karogu aizliegts lietot “nepiemērotās vietās un apstākļos”.

“Latvija neatzīst Krimas nelikumīgo aneksiju un uzskata, ka Krima ir Ukrainas sastāvdaļa,

līdz ar to valsts karoga lietošana sabiedriskā pasākumā, lai reprezentētu Latviju šādā kontekstā, ir pretrunā ar Latvijas ārpolitisko nostāju attiecībā uz Krimas kā nedalāmas Ukrainas sastāvdaļas statusu,” komentē V. Dobele.

Ministrija norāda, ka brīdinājumus uzņēmējiem un ceļotājiem ministrija izplata regulāri, taču vienlaikus katrai personai pašai jāizvērtē riski, un katrs individuāli ir atbildīgs par saviem lēmumiem, tai skaitā uzņēmējdarbības veikšanu Krimā.

Iepriekš par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu ir tiesāta “Mkbc Tour” ceļojumu konsultante Eleonora Ivanova. 2015. gadā Drošības policija veica kratīšanu firmas birojos, kas nodarbojās ar tūrismu Krimā un Sevastopolē.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pagājušonedēļ Igaunijas Ģenerālprokuratūra apliecinājusi, ka ierosināta kriminālizmeklēšana pret vairākām tūrisma firmām, kuras piedāvā braucienus uz Krievijas okupēto Ukrainas teritoriju, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) noteikto aizliegumu sniegt tūrisma pakalpojumus Krimā. Pagājušonedēļ Igaunijā piecu tūrisma firmu birojos tika veikta kratīšana saistībā ar aizdomām, ka tās, iespējams, organizējušas braucienus uz Krievijas okupēto Krimas pussalu un Sevastopoli.

Saskaņā ar spēkā esošajiem Ukrainas normatīvajiem aktiem iebraukt Krievijas prettiesiski anektētajā Ukrainas administratīvajā teritorijā atļauts tikai caur Ukrainas robežkontroles punktiem, likumos noteiktajā kārtībā saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju. Par neatļautu Ukrainas robežas šķērsošanu, ierodoties Krimā, var iestāties likumā noteiktā atbildība, tostarp aizliegums turpmāk ieceļot Ukrainā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
VIDEO. Militārais eksperts Igors Rajevs kulinārijas raidījumā sasmīdina vadītāju, kad stāsta par “pāri palikušajiem griķiem” 12
Lasīt citas ziņas
EP spīkere: ES ir jānodrošina Ukrainai ieroči un tanki savu teritoriju atgūšanai 7
Kijiva: Krievijā slēptā mobilizācija sākās jau maijā 1
Tiek pabeigta “okupekļa” atlieku demontāža; sākotnēji tur būs skeitparks 117
Putins paraksta dekrētu – Zaporižjas AES nonāk Krievijas īpašumā 39
Futbols. Pret grupas līderi
23:28
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 5. oktobrī
23:06
ES iebraukuši par 20% mazāk Krievijas pilsoņu nekā nedēļu iepriekš 1
23:00
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
VIDEO, FOTO. “Sajūtas, tik tuvu redzot šādu dabas varenību, ir neaprakstāmas” fotogrāfs Sēlijā dažu metru attālumā satiek staltbriedi 8
VIDEO. Militārais eksperts Igors Rajevs kulinārijas raidījumā sasmīdina vadītāju, kad stāsta par “pāri palikušajiem griķiem” 12
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Uz SKS startējis “Space X” kosmosa kuģis, kuru komandē igauņu izcelsmes astronaute 1
“Putins ir iekšēji sapuvis, bet ārēji jūtas kā Pēteris I.” Slaidiņš par kārtējo kodolvāles vicināšanu 40
Kariņš neredz nepārvaramus šķēršļus četru partiju koalīcijai
ReTV: Daļa 14.Saeimas deputātu varētu nesaņemt pielaidi valsts noslēpumam 6
Valkas mērs: Tos, kuri ļaunprātīgi nemaksās rēķinus – sodīsim tiesas ceļā
“Viņš ir sācis spēlēt bīstamu spēli…” Slaidiņš par to, vai NATO iesaistīsies karā, ja Putins izmantos kodolieročus 80
VIDEO. Ļaundari pamatīgi apzaguši “Tvitera konvoja” automašīnas
VIDEO. VUGD atgādina, kā lietot ugunsdzēsības aparātu, ja aizdegusies automašīna
Esiet prātīgi ar uguni! Gandrīz puse ugunsgrēkos bojāgājušo ir seniori
Iesaka audzētāja: kā ilgāk uzglabāt ķirbjus?
Nevainojama recepte – marinēti ķirbji
Kijiva: Uzbrukumu no Baltkrievijas puses nevar izslēgt 12
VIDEO. “Es to daru sava dēla dēļ!” Protestētāja sniedz interviju, kamēr policisti aiz rokām un kājām nes viņu prom 10
Ceturtdien vējš pūtīs stiprāk un būs rudenīgi silts. Laika prognoze
“Nekad nezini, kad nākamo reizi ēdīsi.” Rajevs atklāj, kāpēc karavīram ir ātri jāgatavo
FOTO. “Vairs neatšķiru cilvēku sejas…” sašķobījusies tautā mīlētā aktiera Ulda Dumpja veselība
FOTO. Labākie un talantīgākie latviešu aktieri demonstrēs savas dziedātprasmes 9
Labdarības maratonu “Dod pieci!” šogad veltīs ukraiņu bēgļu bērniem
Bērniem ar uzvedības traucējumiem trūkst atbalsta un speciālo iestāžu