Anetei Šteinbergai zviedrietes ir pateicīgs pretinieks – Rīgā 34 punkti, bet Stokholmā Latvijas izlases rekorda latiņa tika pacelta līdz 37 punktiem.

Latvijas sieviešu basketbola izlase parāda raksturu Stokholmā 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas pēdējā spēlē vakar Stokholmā ar 71:65 uzvarēja Zviedriju. Ceļazīme uz finālturnīru bija izcīnīta jau pirms šī mača, ko klātienē vēroja ap deviņiem tūkstošiem skatītāju.

Šteinbergas vakars

Zviedrijas izlase iepriekšējos divos Eiropas čempionātos spēlēja ceturtdaļfinālā, bet šoreiz izredzes uz finālturnīru bija zudušas jau pirms pēdējās atlases cīņas. Otrajā ceturtdaļā latvietēm 16 punktu deficīts, Elīnas Babkinas prombūtnē bija grūtības ar bumbas kustēšanos uzbrukumā, tālmetieniem trūka precizitātes, turklāt to neizdevās arī kompensēt ar cīņu groza apakšā (atlēkušās bumbas puslaikā 16 – 24). Otrajā puslaikā, Anetes Šteinbergas iedvesmota, Latvijas izlase panāca pretinieces un 34. minūtē izvirzījās vadībā, to vairs neatdodot. Šteinbergai 37 punkti un pirmā vieta visā atlases turnīrā ar vidēji mačā gūtiem 29,2 punktiem.

Latvijas dāmas Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs desmito reizi. Vakar Rīgā Ukrainas izlase ar 71:65 uzvarēja Lietuvu un savā četru komandu grupā ieguva otro vietu (4-2), bet tās gala liktenis bija atkarīgs no spēļu iznākumiem citās grupās. Eiropas čempionāts jūnijā notiks Izraēlā un Slovēnijā.

Sezonas rekords

Latvijas klubu basketbola sezonas visvairāk apmeklētajā spēlē “VEF Rīga” ar 73:92 zaudēja “Prometey”. Oficiālā statistika liecina, ka maču “Arēnā Rīga” vēroja 5050 skatītāju, bet tuvāk patiesībai būtu par apmēram tūkstoti mazāk. Taču jebkurā gadījumā – laba atmosfēra un arī spēle, par kuras gaitu beigu rezultāts rada aplamu iespaidu. Otrajā ceturtdaļā rīdzinieki atguvās no -12 un pirmo puslaiku noslēdza ar piecu punktu pārsvaru (48:43), noturot vadību līdz pat noslēdzošā ceturkšņa vidum. Tad Ukrainas kluba leģionāri aizskrēja prom ar četriem tālmetieniem pēc kārtas. Labāko spēli VEF rindās aizvadīja Elaidža Klerenss, gūstot 20 punktus, uzvarētājiem 22 Dalentam Stefensam.

“Sarežģīta uzvara, bet mēs vienā brīdī atradām savu spēli, pieņēmām pareizos lēmumus un parādījām savu spēku. Mums šajā līgā pietrūkst līdzīgu spēļu, bet ULEB Eiropas kausā (“Prometey” ir A grupas līdere. – I. S.) katra cīņa ir sarežģīta. Ejam no spēles uz spēli, esam apmierināti gan ar sniegumu, gan rezultātu, galvenais ir neatslābināties. Gribam uzvarēt abos turnīros. Grūti pateikt, vai ar šo sastāvu varētu spēlēt Eirolīgā, skaidrs, ka tur ir komandas, kuras īsti neatbilst līmenim, mēs centīsimies parādīt sevi, lai arī tur nokļūtu,” “Latvijas Avīzei” sacīja viens no “Prometey” emocionālajiem līderiem Isufs Sanons.

Ukrainas komanda ar bilanci 22-1 ir Latvijas–Igaunijas līgas līdere, VEF (19-5) ir trešā. “Ventspils” Tallinā spēlēja divas dienas pēc kārtas, pieveicot “Kalev/Audentes” (96:92) un zaudējot “TalTech/Optibet” (84:91), tabulā (15-8) piektā vieta. “Latvijas Universitāte” zaudēja “Viimsi/Sportland” (73:76) un ar deviņām uzvarām ir 11.

Rezultāti. Basketbols

EČ KVALIFIKĀCIJA

J grupa

* Zviedrija – Latvija 65:71 (19:16, 18:9, 13:20, 15:26), Zahui 18; Šteinberga 37, Laksa 11, Gulbe 8, Pīlābere 4.

1. Latvija 4-0

2. Izraēla 2-2

3. Zviedrija 0-4