Artūrs Žagars iepriekšējās trijās “Nevežis” spēlēs guvis vismaz 20 punktus.

Teicama precizitāte. Bertāns un Žagars aizvada sezonas rezultatīvākās spēles 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Latvijas basketbolisti Dāvis Bertāns un Artūrs Žagars aizvadījuši savas sezonas rezultatīvākās spēles ASV un Lietuvā.

Dāvis Bertāns Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) guva 18 punktus, bet viņa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” ar 106:116 zaudēja Minesotas “Timberwolves”. Dāvis sev atvēlētajās 16 minūtēs, kas ir otrais ilgākais spēles laiks šosezon, realizēja sešus no deviņiem trīspunktu metieniem un nopelnīja dalītu labāko lietderības rādītāju komandā (9). Bertāns sezonas sākumā bija traumēts un nokļuvis dziļā rezervista lomā, arī šajā mačā solīdā statistika tika nopelnīta, kad spēles iznākums jau lielā mērā bija izšķirts. Pirmo tālmetienu rūjenietis realizēja otrajā ceturtdaļā, bet otro – septiņas minūtes līdz spēles beigām, komandai esot zaudētājos ar 21 punkta starpību. Nākamās pusotras minūtes laikā vēl divi precīzi trejači un mīnus 13, tomēr sāncenši noturējās drošā attālumā. Jācer, ka šādi labi nogriežņi spēs mainīt situāciju, jo šobrīd citi viņa pozīcijas spēlētāji galvenā trenera Džeisona Kida skatījumā dod lielāku pienesumu. Bertāns vidēji spēlē septiņas minūtes un gūst 3,3 punktus, realizējot 36 procentus tālmetienu. Tas ir labāk nekā iepriekšējā sezonā (33), tomēr otrais sliktākais rādītājs karjerā. Dāvja situāciju zīmīgu padara tas, ka viņam ir ceturtā lielākā alga “Mavericks” (16 miljoni), bet tikai 14. vieta gūtajos punktos un 13. – spēles laikā. Cerīgā ziņa, raugoties no latvieša viedokļa, ir tā, ka Dalasai klājas krietni sliktāk, nekā prognozēts, un šobrīd rietumu konferencē ar bilanci 15-16 tā ieņem tikai desmito vietu.

Artūrs Žagars ar 31 gūtu punktu, no spēles realizējot 11 no 12 metieniem, palīdzēja Ķēdaiņu “Nevežis” Lietuvas čempionātā ar 99:92 uzvarēt “Gargždai”. Latviešu saspēles vadītājs nopelnīja efektivitātes rādītāju 43, kas ir līgas sezonas rekords. Žagars ir komandas līderis gūtajos punktos (vidēji 15,7), rezultatīvajās piespēlēs (3,8), pārtvertajās bumbās (1,3) un spēles laikā (29 minūtes). “Nevežis” ar sešām uzvarām 13 mačos kopvērtējumā ir astotā no 12 vienībām.