Kristaps Slakters-Zvejsalnieks ar sievu Alisi Zvejsalnieci-Slakteri pie jaunatklātā skaistumkopšanas salona Mārupē “House of Hair”.
Kristaps Slakters-Zvejsalnieks ar sievu Alisi Zvejsalnieci-Slakteri pie jaunatklātā skaistumkopšanas salona Mārupē “House of Hair”.
Foto – Inuta Šaroka

Pēc veiksmīgiem gadiem Īrijā atgriežas mājās un atver salonu Mārupē 18

Kristaps Slakters-Zvejsalnieks ar sievu Alisi Zvejsalnieci-Slakteri pēc teju desmit Īrijā aizvadītiem gadiem atgriezušies Latvijā un atvēruši nelielu, gaumīgu skaistumkopšanas salonu Mārupē ar nosaukumu “House of Hair”, kura oficiālā atklāšana notika pavisam nesen – 27. septembrī.

“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
VIDEO. Āgenskalnā pie atkritumu konteineriem klaiņo milzīga izmēra grauzējs
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
Lasīt citas ziņas

“Karstās šķēres” Īrijā

Kad 2006. gadā Kristaps saņēma uzaicinājumu strādāt par frizieri latviešiem piederošā frizētavā nelielā Īrijas pilsētā, viņš ar sievu Alisi Zvejsalnieci enerģijas pilns aizbrauca no Latvijas, lai apgūtu angļu valodu un iegūtu pieredzi. Vēl pēc diviem gadiem viņi jau atvēra paši savu salonu Limerikā ar nosaukumu “Hot Scissors”. “Tur pieņemts, ka vīrieši iet uz frizētavām (barber shop), bet sievietes – uz saloniem, tāpēc kultūras īpatnību dēļ mēs ātri vien pēc pirmā salona atvērām otru salonu – barber shop “Little Scissors”,” stāsta Kristaps.

CITI ŠOBRĪD LASA

Salona atpazīstamības celšanai kopš 2010. gada viņi sāka piedalīties Īrijas, Eiropas un pasaules frizieru čempionātos. Pērn pēc uzvaras Īrijas un Anglijas frizieru asociācijas čempionātā pieredzējušo frizieru kategorijā “fantāzija”, federācija izvirzīja viņu pārstāvēt Īriju Eiropas čempionātā, kas norisinājās Parīzē. Konkursā Kristaps ieguva 5. vietu, iekļūstot TOP 10 labāko frizieru sastāvā un saņemot sudraba diplomu.

Tālāk ceļš veda uz OMC pasaules čempionātu Korejā, kur Kristaps ieguva 6. vietu un saņēma zelta diplomu, kas paver iespēju viņam strādāt arī kā trenerim, vērtēt citus un veidot nu jau Latvijas profesionāļu komandu dalībai pasaules mēroga konkursos.

“Vienmēr zinājām, ka atgriezīsimies”

Tagad ģimene ir atgriezusies Latvijā un 27. septembrī galvenā Mārupes ceļa sākumā atvēruši nelielu, gaumīgu skaistumkopšanas salonu ar nosaukumu “House of Hair”.

“Mēs vienmēr zinājām, ka atgriezīsimies mājās. Gadi iet uz priekšu, mēs nekļūstam jaunāki, tāpēc man šķiet, ka šis bija īstais brīdis atgriezties, lai varētu arī šeit nostabilizēties,” stāsta Alise. “Nenoliedzami, ka Īrijā iegūtā pieredze ir nenovērtējama. Bija iespēja iepazīt kultūras atšķirības ne tikai sadzīviskās lietās, bet arī skaistumkopšanas jomā un friziermākslā. Ja būtu palikuši Latvijā, diez vai mums būtu bijusi tāda iespēja ceļot pa pasauli, piedaloties konkursos, ieguldīt savā izglītībā,” atzīst Alise.

“Man dzīve ir parādījusi to, ka mani draugi, visi cilvēki, kas man ir dzīvē vajadzīgi, ir šeit, Latvijā,” atzīst Alise. “Šeit arī sienas palīdz, ja ir grūti. Savukārt tur tu esi viens svešā zemē un nav neviena, kam uz pleca paraudāt. Patiesībā tas ir pats svarīgākais, lai tev ir emocionālais atbalsts,” viņa piemetina. Ne velti Alise ar lielu sirsnību piemin draugus un sadarbības partnerus šeit, Latvijā, kas palīdzējuši spert pirmos soļus biznesā: “Amoralle”, labo feju Inesi Ozolu, Antru Stafecku, brāļus Auzānus un Unu Bernatoviču no imidža skolas “Unastyle”.

Taujāti par to, cik viegli vai grūti bija uzsākt savu biznesu šeit, Latvijā, Kristaps smej: “Visas tās iestādes, kas ir šeit, Īrijā tādas nepazinu.”

Būvēt salonu uzsāka šā gada februārī. Tā interjeru veidojis Kristaps pats, kur lielākā atšķirība no citiem saloniem ir tā atklātums pret klientu – krāsu jaukšanas bārs atrodas telpai pa vidu, tāpēc klients var sekot līdzi ikvienam friziera solim. Pati ēka ir celta minimālisma stilā, tāpēc interjerā jaušamas industriālā stila notis – atklātas ventilācijas caurules, metāla virsmas, taisnas formas un spoža gaisma. Kristaps atzīst, ka salona vizuālajam izskatam ir liela nozīme, jo tā ir vizītkarte meistaram, kas salonā strādā. “Ja spēj izveidot sakoptu, pievilcīgu vidi ap sevi, tad spēj to pašu arī ar klienta matiem. Pirmā uzslava, kas saņemta no mārupiešiem, ir tieši par to, cik estētiski izskatās sakoptais mauriņš, mājas priekša, ka ir redzama stila izjūta, ka viss kopā vilina viņus ienākt iekšā,” priecājas Kristaps.

 

Visu, izņemot matu pārstādīšanu

Kopš salona atvēršanas ir pagājusi vien pusotra nedēļa, taču pie pašreizējā nelielā darbinieku skaita – četriem – ir sasniegta teju 90% salona noslodze, apkalpojot 5 – 10 cilvēkus dienā.

Kas ir pirmie apmeklētāj? Kristaps stāsta, ka šobrīd nevar vērot kādu īpašu tendenci, nāk ļoti dažādi gan pēc vecuma, gan tautības, gan dzīvesvietas. “Atbraucot pēc desmit gadiem, sajust to pašu eiropeisko multikultūras aromātu šeit bija dīvaini, bet tas ir fakts, ka starp jaunā salona klientiem man jau ir bijuši turki, kazaki, krievi, baltkrievi un ukraiņi,” atzīst Kristaps. Jauno salonu novērtēt nāk arī mārupieši.

Komandas komplektēšana vēl notiek, to atļauj gan krēslu skaits salonā pie spoguļa, gan telpu skaits, tāpēc jau tuvākajā laikā paredzams, ka kopējais darbinieku skaits sasniegs 10 cilvēkus, spējot dienā apkalpot apmēram 20 cilvēkus. Šobrīd salonā pieejami friziera pakalpojumi, make-up un sejas kosmētiskās procedūras, drīzumā komandai pievienosies arī manikīre, tādēļ piedāvāto pakalpojumu dažādība pieaugs.

Lai gan Alise Īrijā apguvusi matu transplantēšanas tehniku, Kristaps skeptiski raugās uz iespēju, ka to varētu veikt arī “House of Hair” salonā, jo tas prasa ieguldīt lielas investīcijas. Stingru “nē” viņš šādai iespējai tomēr nesaka. “Alises izglītība matu transplantēšanas jomā ļoti palīdz mūsu biznesa jomā, jo ar viņas zināšanām mēs labāk izprotam matus, to īpatnības, tendences augt vai neaugt, kas savukārt ļauj labāk palīdzēt mūsu klientiem,” atzīst Kristaps.

Baltijas valstu iedzīvotāju matu kopšanas paradumi un gaume ļoti atšķiras no tā, kas piedzīvots Īrijā. “Pie mums šeit, Latvijā, vairāk staigā ar dabiskiem matiem, meitenes ar gariem matiem zirgastē, kas ir pretstats tam, kas ir populārs Īrijā,” secina Kristaps. “Īrijā populāri ir visi ģeometriskie, īsie un vidēji garie griezumi, kas ir katru mēnesi jāatjauno, tostarp ne tikai jauniešu, bet arī pensionāru vidū,” secina Kristaps. “Lielbritānijā kopumā ļoti cieņā ir viss mākslīgais – mākslīgie mati, mākslīgais iedegums, meitenēm make-up, kas izskatās kā maska, piespraužami mati ar klipšiem. Īrijā mums pat bija noliktava parūkām, kur tās tiek jau iepriekš saveidotas un gaida savu īpašnieci, un tiek mazgātas pēc tam, kad klients tās pēc ballēšanās atdevis atpakaļ salonā,” viņš piebilst.

Ne konkurēt, bet sadarboties

“Black Bird Liberty” – frizūra, ar ko Kristaps ieguva pirmo vietu Īrijas un Anglijas frizieru čempionātā. Publicitātes foto

“House of Hair” nav vienīgais salons Mārupes pusē. Vietējo iecienītas ir arī frizētavas “Aneira” un “Beauty Station”, kas kā savu priekšrocību var uzskatīt cenu, kas ir par 30 līdz 40% zemāka.

Alise uzskata, ka Latvijā ir daudz labu frizieru, taču nedomā, ka savā starpā pastāv izteikta konkurence, jo katrs speciālists ir labs savā jomā, katram meistaram izveidojas atšķirīgs klientu loks. “Tas, ko no Īrijas esam paņēmuši, ir pārliecība, ka ne vienmēr ir jākonkurē savā starpā, var arī apvienoties un daudz viens no otra mācīties,” viņa piebilst.

Alise un Kristaps domā par Latvijas komandas veidošanu dalībai OMC rīkotajos Eiropas un pasaules čempionātos. Pēdējos desmit gados Latvija konkursos nav piedalījusies. Sagatavoties nav viegli, jo iespaidīgie matu sakārtojumi tiek iepriekš izdomāti, apgūti un noslīpēti līdz pilnībai gada garumā, tādēļ komandai ir jābūt saliedētai un profesionālai.

Savukārt mums, Latvijas iedzīvotājiem, nu ir iespēja tikt pie pasaules līmeņa matu meistara radīta matu sakārtojuma, kas gāž no kājām nevis tiešā, bet pārnestā nozīmē, ļaujoties košajam rudenim un allaž mainīties alkstošajai iekšējai balsij.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
VIDEO. Āgenskalnā pie atkritumu konteineriem klaiņo milzīga izmēra grauzējs
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
“Cerēsim, ka tam nebūs par vēlu…” Rajevs raksturo situāciju Ukrainā
VIDEO. “Galīgi jau nekaunīgi palikuši!”: Ivars nakts melnumā savā dārzā sadzird nesaprotamu brakšķēšanu….
Lasīt citas ziņas
Eiropa piekrīt glābt “Air Baltic”. Cik miljons tā dos šoreiz?
“Jā, tā ir patiesība!” Bergmanis skaidro, kā aizsardzības budžets tērēts stadionu būvniecībai
“Vai tik tas neatgriezīs atpakaļ aplokšņu algas.” Deputāts par minimālās algas celšanu Latvijā
Līdaka: Jaunā paaudze ir krietni imūnāka pret šo “maskavismu” un “rašismu”
“Jā, tā ir patiesība!” Bergmanis skaidro, kā aizsardzības budžets tērēts stadionu būvniecībai
09:26
Kara izraisītā energokrīze kļuvusi par īstu apdraudējumu Eiropas Zaļajam kursam
09:18
Dzidra, Dzidris, Gunita un Loreta – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
09:11
“Dzīvojam no krīzes krīzē!” Kariņa valdība vēlreiz atjaunota
Miris grupas “Depeche Mode” dibinātājs Endrū Flečers
VIDEO. Lielo izmēru pašmāju modele Tatjana Mackeviča: “Man vēl nebija sešpadsmit, kad piedzemdēju savu dēlu”
Maijā nodokļu ieņēmumi lielāki nekā bija plānots
“Cerēsim, ka tam nebūs par vēlu…” Rajevs raksturo situāciju Ukrainā
“Mēs veidojam izrādi par slepenu iekāri, kas ir sodāma!” Būt Džonam Malkovičam Dailes teātrī
“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
Kirgizstānā Putina smailē pacelts Ukrainas karogs
VIDEO. Zelenskis uzrunā Latvijai atklāj, cik liela nozīme cīņā pret okupantiem bija dienu pirms kara saņemtam sūtījumam no Latvijas
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
Anda Līce: 50% ir “purvs” – vienaldzīgie, jebkurai varai pakļāvīgie ir visuzticamākie Putina atbalstītāji
Bunkus slepkavības lietā apcietinājumu piemēro arī uzņēmējam Uļmanam
Piektdien gaisa temperatūra nepārsniegs 17 grādus. Vai sola arī lietu?
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
“Ir ziņas, ar ko Mariupolē šobrīd nodarbojas krievu karaspēks,” Rajeva dienas notikumu apskats
“Dieva vārdā, kad mēs stāsimies pretī ieroču lobijam?” Baidens par asinspirti ASV skolā
“Es esmu lasījis visu, ko viņš smagā reibumā krieviem epastos rakstīja!” Lapsa Adamsonu nosauc par nožēlojamu
Kārlis Šadurskis: LKS ļoti cenšas balansēt krimināllikuma pareizajā pusē, bet es gaidu, kad viņi šo robežšķirtni pārkāps
Sprūds: Krievija ir pierādījusi, ka tai nav izpratnes un vēlmes iestāties par cilvēku dzīvībām
Kārlis Streips: Tādas katastrofas var atkārtoties vēl un vēl
VIDEO. Traģēdija vai sakritība? Kādā Rīgas skolā audzēknis iesit skolotājam pa žokli: pedagogs nokļūst slimnīcā, bet vēlāk nomirst
“Maiji rāva sirdis cilvēkiem ārā, tāpēc jau nejaucam nost viņu piramīdas!” Bikše par atbrīvošanos no “Padomju mantojuma”
“Sievietes dažreiz vakariņu vietā izvēlas kefīru, bet tā nedariet!” Dziedātāja atklāj, kā, atsakoties no cukura un piena, mainīja dzīvi
TV personība Rūta Dvinska: “Iekrišana apātijā, depresijā un asarās nevienam ukrainim nepalīdzēs…”