Medības
Aprīkojums

Pieķerts! Malumednieka “inovācijas” – paštaisīts 9 mm ierocis ar termotēmēkli1


J.Veispals ar izņemto nelegālo medību ieroci.
J.Veispals ar izņemto nelegālo medību ieroci.
Foto no policijas arhīva.

Nesen ticis aizturēts kārtējais, taču zināmā mērā neordinārs malumednieks. Neparasts bija ierocis, ar ko viņš medīja.

Šaujamais bija izgatavots no vecas bises un pielāgots šaušanai ar 9 mm pistoles patronām. Kriminālprocess vēl turpinās, bet vīrietis jau ir pilnībā atzinis savu vainu.

“Stopiņu novada Ulbrokas apkaimes mednieki un iedzīvotāji ilgu laiku pa kripatām piegādāja informāciju, un mums beidzot izdevās izskaitļot, kur malumednieks siro un kad. Atradām nelegālās barotavas un torni, kas neilgi pēc fakta konstatācijas pazuda. Divus gadus mēs mēģinājām dabūt viņu rokā! Vīrieti izdevās aizturēt brīdī, kad viņš nakts melnumā ar ieroci devās iekšā medību platībās. Mums vairs nebija nekādu šaubu par viņa ieceri, un malumednieks tika aizturēts,” pastāsta Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja inspektors Juris Veispals.

Veicot izmeklēšanu, izrādījās, ka malumednieks ir bijušais policists. Mednieka apliecības vai medību ieroča viņam nebija, toties bija pašaizsardzības ieroča nēsāšanas atļauja. Izmantojot situāciju, viņš neierobežotā daudzumā varēja iegādāties pistoles patronas. Apķērīgais vīrs šaujamo bija izgatavojis no vecas bises. Viņš pat bija iemanījies iezāģēt lodi, lai, saskaroties ar dzīvnieka ķermeni, tā darbotos līdzīgi ekspansīvajām medību lodēm. Ierocis bija aprīkots ar termotēmēkli, ko mūsu valstī nav atļauts uzstādīt uz medību ieroča.

Saistītie raksti

“Šaujamais bija ļoti smuki nostrādāts. Aizturēšanas brīdī nospriedām, ka pie šāda meistara mājās noteikti ir jāveic kratīšana, un tiešām atradās instrumenti, detaļas un vēl viens tāds pats nelegāli izgatavots ierocis,” atceras Juris Veispals.

“Kad devāmies aizturēt pārkāpēju, man pat prātā neienāca, ka viņam būs tāds šaujamais un tādas patronas. Cik dzīvnieku viņš šādā veidā nav sapurgājis! Cik nav atrasti platībās mētājamies beigti brieži, stirnas un mežacūkas! Vietējie stāstījuši par šiem atradumiem. Un cik vēl dzīvnieku palikuši platībās, neviena neatrasti. Lūk, kas ir briesmīgi! Lūk, kur īstais posts, un to nodara šāda tipa malumednieki. Tādi noteikti ir jāaiztur, un tam ir vajadzīgs mednieku un vietējo iedzīvotāju atbalsts un viņu sniegtā informācija!” sarunas noslēgumā uzsver inspektors Juris Veispals.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.