Latvijā
Politika

Valdis Krastiņš: Vai turpināsim klunkurot kā līdz šim?1


Valdis Krastiņš
Valdis Krastiņš
Foto: Valdis Ilzēns

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājušas divas nedēļas. Valdība pagaidām nav izveidota, jaunievēlētie deputāti staigā smaidīdami (vai arī nesmaidīdami…) pa partiju mītnēm, iepazīstas (mazliet smieklīgs process – it kā tie jau nepazītu viens otru), bet rezultāta nav.

Tas nebūtu satraucoši, ja iezīmētos konstruktīva pieeja.

Kāda? Atļaušos nosaukt vienu no tām: starppartiju darba grupas, kur tiek apspriestas noteiktas problēmas, ar kurām būs jāsastopas nākamajai valdībai.

Ja šādi rodas kopīgas idejas un formulējumi, tad būtībā top valdības deklarācija un iezīmējas tās apveidi. Neredzu cita ceļa.

Bet partiju runas vīri joprojām turpina priekšvēlēšanu retoriku, skaļi runājot par “mūsu vēlētājiem”, par “mūsu solījumiem, kurus pildīsim”.

Ak kungs, vēlētāji ir savu izvēli izdarījuši un ievēlējuši sadrumstalotu parlamentu, ar kura palīdzību varēs izveidot tikai sadrumstalotu valdību. Un ko gan tikai nesasolīja viena vai otra partija priekšvēlēšanu laikā!

Skaidrs, ka lielāko daļu no solījumiem izpildīt nevarēs – daļu tādēļ, ka tie iet pāri reālo iespēju robežām, daļu tāpēc, ka tiem nepiekritīs topošās koalīcijas pārējie dalībnieki. Bet saskares punktus tak atrast var!

Un problēmas ir visiem zināmas. Sākot ar pašu galveno – tiesiskuma principu ieviešanu (beidzot!!!), birokrātijas apcirpšanu.

Šie uzdevumi ir neatliekami.

Vēlos teikt partijām – nu atrodiet tak kopīgas sviras, kā šīs problēmas pacelt! Citādi turpināsim klunkurot kā līdz šim. Un tad vēl veselības aizsardzība, kura līdz šim stūrēta maksas medicīnas virzienā. Tas Latvijas apstākļos ir kļūmīgs risinājums.

Nerunāsim par pusratā palikušo izglītības problēmu, kura risināma plašāk – nacionālās garīgās kultūras ietvaros. Nezin vai neesam piemirsuši, ka skolotājs un ārsts ir nācijas fiziskās un garīgās veselības pamats, tur liekama nauda un pūliņi.

Saistītie raksti
Sponsoru nauda nu iztērēta reklāmas kampaņās, tie sāks pieprasīt savu interešu aizstāvēšanu.

Lai man nestāsta partiju vadītāji, ka viņi nav sasaistīti ar naudas saitēm! Ir nepieciešams daudz noteiktāks partiju finansējums no valsta budžeta kopā ar oficiālu lobētāju korpusu, kurš darbojas atklāti un visiem redzami. Tā ir viena no demokrātijas pamatproblēmām, tā būtu beidzot jārisina.

Tās ir pārdomas un secinājumi, ko rada līdzšinējā darbība valdības veidošanā. Lai veicas!

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” gatava Rīgas budžetu apstiprināt tikai pēc Burova atlaišanas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
“BMW” vadītājs Rīgas ielās bēg no policijas ar 195 km/h
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Misānes lieta: Levits tiksies ar Dienvidāfrikas pārstāvjiem, lai skaidrotu Latvijas nostāju
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Saeimā sola atgriezties pie dalītā īpašuma
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra naktī noslīdēs zem nulles: prognoze ceturtdienai
39 minūtes
LE
LETA
Sports
Neko neesmu parādā – Bertāns negrasās maksāt pusmiljonu uzņēmējam Lauvam
21 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievija gatavojas Pompeo vizītei
32 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
“Dieva jērs tevi vēro.” Pēc Ģentes altārgleznas restaurācijas pārkarst sociālie tīkli
1 stunda