Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Paziņoti IKT nozares gada balvas “Platīna pele” laureāti0


Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese saņēma informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares gada balvu “Platīna pele” nominācijā “Valsts digitālā transformācija”
Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese saņēma informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares gada balvu “Platīna pele” nominācijā “Valsts digitālā transformācija”
Publicitātes foto

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējā konferencē apbalvoti informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares gada balvas “Platīna pele” laureāti.

Šogad bija iespēja pieteikt darbus tādās kategorijās kā mākslīgā intelekta risinājums sabiedrībai un biznesam, uzņēmuma digitālā transformācija, valsts digitālā transformācija, labākais e-skolotājs, labākā kiberdrošības iniciatīva, kā arī veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums.

Platīna peli saņem “Hugo”, E-adrese, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Aija Lūse

Kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums sabiedrībai un biznesam” balvu saņēma Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma “Hugo.lv”, kuru izstrādāja valodu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Šajā kategorijā IKT gada balvai bija nominēti arī telekomunikāciju uzņēmuma “Tet” personalizētas satura rekomendācijas algoritms “Shortcut” platformai un reklāmas aģentūras “Smart Solutions” risinājums klientu kategorizācijas procesa pilnai automatizēšanai.

Balvu par labāko digitālo transformāciju saņēma AS “Sadales tīkls” ar risinājumu “Atstāj papīru citām vajadzībām! Tiekamies e-vidē – sadalestikls.lv”. Balvai tika nominēti arī mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilais telefons” elektroniskā darba laika uzskaites sistēma (EDLUS) un informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma “Tieto Latvia” ar risinājums “Tieto Open Banking”.

Kategorijā “Valsts digitālā transformācija” balvu saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, “RIX Technologies” un “ZZ Dats” veidotā oficiālā elektroniskā adrese. Balvai bija nominēts arī Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs ar e-parakstu viedtālrunī un Latvijas Banka ar zibmaksājumu servisu.

Par labāko e-skolotāju tika atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Aija Lūse. “Platīna Peles” nominanti bija arī Ventspils tehnikuma skolotāja Māra Kalneja un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Kaspars Antonevičs.

Labākā kiberdrošības iniciatīva – Vidzemes augstskolas jaunā maģistra studiju programmu izveide

Šogad labākā kiberdrošības iniciatīva bija Vidzemes augstskolas jaunā maģistra studiju programmu izveide un aprobācija. Balvas nominanti bija arī “Tet” pakalpojumu atteices uzbrukumu aizsardzība sistēma “Tornado” un elektroierīču ražotāja “Samsung Electronics Baltics” iniciatīva “Skolēna digitālais IQ”, kura saņēma Aizsardzības ministrijas goda rakstu.

Savukārt par veiksmīgāko e-paraksta integrācijas risinājumu “Platīna peli” šogad saņēma Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs par mobilo lietotni transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas funkciju. IKT gada balvas nominanti bija arī apdrošinātāju “If Insurance” lietotne “If Mobile”, kā arī būvniecības procesu un iepirkumu sistēmas attīstība.

“Latvijas mobilā telefona” speciālbalvu saņēma Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs par mobilo lietotni OCTA apdrošināšanai ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas funkciju. Savukārt “Tet” speciālbalvu saņēma Latvijas Zvērinātu notāru padomes projekts “DigiNotārs”.

Saistītie raksti

Gada balva “Platīna pele” dibināta 2007.gadā ar mērķi apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā.

LIKTA konference ir nozīmīgākais nacionālais IKT nozares pasākums Latvijā. Tehnoloģiju prasmes un digitālo risinājumu izmantošana nav pašmērķis – tas ir veids kā uzlabot efektivitāti un produktivitāti ilgtermiņā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
FOTO. Tūrisma izstādi-gadatirgu “Balttour 2020” varētu apmeklēt apmēram 30 000 interesentu
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Asociācija: Norakstot Kargina un Krasovicka parādu, valstij jādzēš arī citu Latvijas iedzīvotāju bezcerīgie parādi 2
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Gala slēdziena vēl nav, bet atzinības jau dala – ārlietu resora darbinieki saņems Atzinības rakstus par Latvijas interešu aizstāvību “Moneyval” komisijā
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 18 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 1
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Daugaviņš turpina gūto vārtu sēriju, bet “Spartak” zaudē
55 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lavrovs un Šoigu saglabā amatus jaunajā Krievijas valdībā
1 stunda