Foto – LETA/AFP

PČ hokejā: Krievija sāk ar uzvaru, Francija šokē Kanādu 0

Kanādas hokeja izlase Minskā notiekošā pasaules čempionāta pirmās spēļu dienas ievadā piektdien sensacionāli ar 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Francijai.

“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150

Francijas hokejisti kanādiešus pasaules čempionātā uzvarējuši otro reizi vēsturē un pirmoreiz kopš 1931.gada.

Pirmās trešdaļas 18.minūtē Francijas izlasi vairākumā vadībā izvirzīja Stefāns da Kosta, bet 16 sekundes pirms trešdaļas beigām arī vairākumā 1:1 panāca Breidens Šens. Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, bet trešās trešdaļas vidū Kanādas izlasi vadībā izvirzīja Ēriks Gudbrensons. Tomēr Francijas izlase divas minūtes vēlāk atjaunoja neizšķirtu, kad precīzs atkal bija da Kosta. Atlikušajā trešdaļas laikā rezultāts vairs nemainījās, kamēr Kanādas izlase veiktajos metienos pa vārtiem varēja baudīt vien nelielu pārsvaru.

Arī sekojušajā pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā pārāki ar 1:0 bija Francijas hokejisti, kad vienīgais precīzais metiens trešajā to sērijā padevās Pjēram Eduāram Belemāram.

Tikmēr B apakšgrupas pirmās kārtas spēlē Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase ar 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sagrāva pērnā čempionāta finālisti Šveici.

Spēles rezultātu jau cīņas 13.sekundē atklāja Sergejs Plotņikovs, gūstot vienus no ātrākajiem vārtiem pasaules čempionātu vēsturē, bet septītajā minūtē vairākumā 2:0 panāca Aleksandrs Ovečkins. Trešdaļas izskaņā trešos vārtus guva Vadims Šipačovs, bet katrā no nākamajām divām trešdaļām vēl pa reizei izcēlās Antons Belovs un Daniss Zaripovs.
Krievijas izlases vārtsargs Sergejs Bobrovskis atvairīja visus 27 pretinieku metienus, bet maču traumas dēļ nepabeidza Krievijas vienības uzbrucējs Andrejs Loktionovs, kurš nogādāts slimnīcā.
Šajā mačā jaunu rekordu uzstādīja 36 gadus vecais Šveices izlases aizsargs Matīass Zīgers, kurš devās uz ledus savā 16.pasaules čempionātā karjerā.

Ar sagrāvi pasaules čempionātu hokejā piektdien sāka mājinieku Baltkrievijas izlase, kas B apakšgrupas cīņā ar 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) kapitulēja ASV priekšā. Pirmās trešdaļas vidū ASV izlasi vairākumā vadībā izvirzīja Broks Nelsons, bet otrās trešdaļas gaitā 4:0 panāca Džeikobs Truba, Džonijs Gudro un Kolins Makdonalds. Mājiniekiem vienus vārtus otrās trešdaļas beigās vairākumā atguva Andrejs Stepanovs, tomēr trešajā trešdaļā vēl pa reizei ASV izlases sastāvā izcēlās Truba un Džeiks Gārdiners, kuri abi bija precīzi vairākumā. Sešus vārtus amerikāņi guva par spīti tam, ka uz pretinieku vārtiem izdarīja vien 25 metienus.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.
Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.
Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.
Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā, bet pēdējos četros čempionātos labākais sasniegums ir desmitā vieta, kas iegūta 2012.gadā, bet pērn valstsvienība turnīru noslēdza 11.pozīcijā.
Pēdējos četros čempionātos allaž bijis cits uzvarētājs. Ja 2010.gadā par čempioniem kļuva čehi, tad 2011. un 2012.gadā triumfēja attiecīgi Somija un Krievija, bet pērn zeltu ieguva Zviedrija.
Čempionāta noslēgumā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā lems par 2018.gada pasaules čempionāta norises vietu, uz ko pretendē Latvija un Dānija.