VIDEO. Pēc 11 stundu ilgas operācijas veiksmīgi atdalītas Siāmas dvīnītes. Ģimene laimīgi atgriezusies mājās 6

Vecāki Amanda Arcinjega un Džeimss Finlijs beidzot var nosvinēt savu dvīņu meitu Emijas un Džeimijas atgriešanos mājās — bērnu sagaidīšanu, kas tika gatavota un gaidīta mēnešiem ilgi un kur viņas brālis un divas māsas. Sešus mēnešus vecās Siāmas dvīnītes tika veiksmīgi atdalītas pēc 11 stundu ilgas operācijas janvārī, raksta goodmorningamerica.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Vairāk nekā 50 profesionāļu Kuka bērnu medicīnas centrā Fortvērtā, Teksasā, apvienojās komandā, lai atdalītu dvīnes, kad tām bija tikai 3 mēneši. Māsas piedzima ar kopā saaugušiem vēderiem un ar kopīgām aknām.

“Savienotie dvīņi, kas ir dzīvotspējīgi pēc piedzimšanas, ir ārkārtīgi reti. Tātad tā ir ļoti reta situācija,” sacīja dr. Hosē Iglesiass, medicīnas doktors, dvīņu atdalīšanas operācijas galvenais ķirurgs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Divus mēnešus pēc atdalīšanas operācijas Džeimiju varēja izrakstīt no slimnīcas, bet viņas māsai Emijai bija jāpaliek ārstu uzraudzībā ilgāk. Dvīnes tagad ir mājās Teksasā un Arcinjega ģimene beidzot bauda mierīgus mirkļus kopā.

Meiteņu vecāki sacīja, ka par šo situāciju uzzinājuši jau grūtniecības laikā pēc ultraskaņas pārbaudes. “Braucot mājup, mēs bijām skumji. Mēs domājām: “Kāpēc mēs no visiem?”.

Arcinjega oktobrī dzemdēja savas meitas 34 grūtniecības nedēļā ar ķeizargrieziena palīdzību. Kuka slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā meitenes palika līdz atdalīšanas operācijai.

“Bija smagi skatīties uz viņām uzreiz pēc operācijas,” atcerējas tēvs Džeimss Finlijs. “Pēc operācijas pagāja apmēram mēnesis, līdz mēs varējām viņas turēt rokās,” viņš piebilda.

“Bērni bija ar elpošanas aparātiem, dažādiem vadiem un citām lietām,” sacīja mamma. “Viņām joprojām ir daudz terapijas, tāpēc mēs vēl neesam pabeiguši atveseļošanās procesu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.