Latvijā
Sabiedrība

Pēc LNT slēgšanas darbu varētu zaudēt 30 cilvēki4

Avots: LNT

Papildināta plkst.16.54.

Pēc LNT slēgšanas darbu varētu zaudēt 30 cilvēki, liecina neoficiāla informācija.

Par darba attiecību pārtraukšanu pēcpusdienā sākuši vēstīt arī paši žurnālisti sociālajos tīklos.

Šodien notika īpašnieku un LNT darbinieku sapulce.

Viņiem piektdienas rītā paziņots par izmaiņām un kanāla slēgšanu pēc vairāk nekā 20 gadu darbības mediju tirgū Latvijā.

Kā pastāstīja LNT pārstāvji, šā rīta sapulces laikā vienam no operatoriem palicis slikti un izsaukt ātrā palīdzība, kas aizvedusi televīzijas kanāla darbinieku uz slimnīcu.

Aculienieka foto

Žurnālistiem sāpīgs ir jautājums par kompensācijām, jo atalgojuma liela daļa ir autoaratlīdzības.

Mediju grupa “All Media Baltics” šodien oficiāli paziņoja par izmaiņām tās kanālos.

No nākamā gada televīzijas produktu portfelī bērniem būs pieejams jauns kanāls “TV3 Mini”, savukārt sieviešu auditorijai būs pieejams kanāls “TV3 Life”.

Jaunie kanāli mediju grupas televīzijas produktu portfelī aizvietos kanālus LNT un “Kanāls2”.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka no nākamā gada vairs nebūs LNT ziņu raidījuma “Top 10”, taču joprojām būs vērojami tādi LNT raidījumi kā “900 sekundes” un “Degpunktā”.

Plānots, ka pēc reorganizācijas jaunajā platformā darba dienās plkst.6 būs skatāms raidījums “900 sekundes”, plkst.18 sekos “TV3 ziņas īsumā”, plkst.19.10 tiks pārraidīts raidījums “Bez Tabu”, plkst.20 – “TV3 ziņas”, plkst.20.35 – raidījums “Degpunktā”, bet dienas ziņu pārraides noslēgs “Sporta ziņas” plkst.20.55 un “Laika ziņas” plkst.20.58.

Savukārt sestdienās plkst.20 skatītājiem tiks piedāvāts raidījums “TV3 ziņas Sestdienā”, kamēr svētdienās, kā ierasts plkst.19.10, skatītāji varēs vērot raidījumu “Nekā personīga”, bet plkst.20 – “TV3 ziņas Svētdienā”.

Tāpat, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, saistībā ar reorganizāciju plānots atlaist apmēram 30 darbinieku.

Sociālajos tīklos jau vairāki žurnālisti komentējuši notiekošo un izteikuši atbalstu LNT komandai:

NEPLP uzdots izvērtēt, kā LNT un TV3 ziņu dienestu saplūšana ietekmēs mediju telpu

Kultūras ministrija (KM) vērsusies pie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ar lūgumu sniegt vērtējumu, kā telekanālu TV3 un LNT ziņu dienestu saplūšana ietekmēs viedokļu daudzveidību elektronisko mediju telpā, aģentūru LETA informēja KM pārstāve Lita Kokale.

KM aicinājusi NEPLP skaidrot, kā padome plāno rīkoties, lai nodrošinātu Latvijas interesēm atbilstošu elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu politiku, kā arī sniegt vērtējumu iespējamām izmaiņām LNT apraides atļaujas darbības pamatnosacījumos un iespējamās programmas formāta izmaiņām apraides atļaujas darbības laikā.

Kā pastāstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), mediju grupa pieņēmusi biznesa lēmumu, kas saistāms ar tendencēm mediju satura patēriņā un vēlmi nodrošināt auditorijas sasniegšanu tai vēlamā veidā, formā un vietā.

Kultūras ministrs norādīja, ka kompānijas “All Media Baltics” lēmums ir arī izaicinošs signāls mediju telpas daudzveidībai – būtiskam demokrātijas pamatam.

Saistītie raksti

“Valstij ir jāturpina iesāktais darbs gan pie sabiedriskā medija stiprināšanas, gan jāveicina komercmediju pievēršanās sabiedriski nozīmīga un daudzveidīga oriģinālsatura veidošanai, stiprinot Latvijas informatīvo telpu, gan jānodrošina sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus,” sacīja Puntulis.

Tāpat ministrs pauda gandarījumu, ka 2020.gada budžetā izdevies iestrādāt papildu 500 000 eiro satura stiprināšanai Latvijas komercraidorganizācijās, kā arī ir sperti soļi, lai nākotnē uzlabotu konkurences apstākļus reklāmas tirgū.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.