Latvijā
Sabiedrība

Pēc NVA pārbaudēm simtiem bezdarbnieku paliek bez apmācībām2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šogad veiktas vairāk nekā 672 apmācību un nodarbinātības pasākumu īstenošanas pārbaudes, tostarp 551 pasākumu apmeklētības kontrole, kā rezultātā sadarbība pārtraukta ar četrām izglītības iestādēm, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Pēc NVA sniegtās informācijas, atkārtoti pieteikties apmācību pasākumu īstenošanai izglītības iestādei ir liegts vismaz gadu kopš dienas, kad tā svītrota no izglītības piedāvājumu saraksta, savukārt nodarbinātības pasākuma īstenotājs vismaz gadu pēc līguma laušanas par līgumsaistību neizpildi nevar atkārtoti pieteikties pasākuma īstenošanai.

Pērn NVA veikusi 3819 apmācību un nodarbinātības pasākumu kvalitātes pārbaudes, tostarp 2742 pasākumu apmeklētības kontroles. Šīs pakalpojumu kvalitātes un sadarbības izvērtēšanas rezultātā no izglītības piedāvājumu sarakstiem tika izslēgti seši izglītības iestāžu piedāvājumi, bet par līgumsaistību neizpildi nodarbinātības pasākumu ietvaros līgumi lauzti ar 30 pasākumu īstenotajiem. Pārkāpumu dēļ 341 bezdarbnieks dalību pasākumos pārtrauca.

NVA uzsver, ka patlaban ir būtiski pilnveidojusi pakalpojumu kvalitātes uzraudzību pasākumu norises vietās. Lai pakalpojumi klientiem būtu kvalitatīvi, efektīvi, bezdarbnieku un darba meklētāju konkurētspēju darba tirgū veicinoši, NVA regulāri veic visu pasākumu īstenotāju pakalpojumu un sadarbības izvērtēšanu, tostarp tiek veiktas pastiprinātas apmācību pasākumu apmeklētības kontroles pārbaudes un analizēti dati par apmācību norises laika, dokumentu iesniegšanas termiņu un citu sadarbības nosacījumu ievērošanu.

Vienlaikus, lai mazinātu risku, ka mācību iestāžu iesniegtie apmācību kopsavilkumi var saturēt nepatiesu informāciju, noteiktas stingrākas prasības apmeklējumu uzskaitei, nosakot izglītības iestādēm pienākumu apmācāmās personas kavējumus atzīmēt apmeklējumu žurnālā ne vēlāk kā 20 minūtes pēc nodarbības sākuma, turklāt apmācību dalībniekiem parakstu lapā jāparakstās par katras nodarbības faktisko apmeklējumu. Izglītības iestāžu pienākuma ievērošana par apmeklētības uzskaiti tiek ņemta vērā, veicot sadarbības izvērtēšanu ar konkrēto izglītības iestādi.

NVA izvērtē arī pasākumu īstenošanas kvalitāti un nepieciešamības gadījumā arī lemj par izglītības iestādes svītrošanu no izglītības piedāvājumu saraksta, skaidroja aģentūrā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Finanšu ministrija (FM) kā revīzijas iestāde ir iesniegusi Eiropas Komisijai viedokli par valstī investēto Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu likumību un pareizību, kurā paustas bažas par ES fondu līdzfinansēto bezdarbnieku apmācību projektu īstenošanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Lielākās bažas ES fondu revidenti pauž par bezdarbnieku apmācību projektiem, kas ne vienmēr notiekot paredzētajā laikā un spēj sapulcināt paredzēto mērķauditoriju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Zaudē samaņu un iebrauc priekšā esošā automašīnā
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Viņi dzer, viņi nepārtraukti dzer.” Reibumā kurinot krāsni, aizdedzina savu dzīvokli
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vāc parakstus par atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem
54 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
2 stundas