Ja izlemts iegādāties zābaciņus, vislabāk doties uz specializētu zoopreču veikalu un piemērīt apavus vai vismaz konsultēties ar pārdevēju. Dažādām suņu šķirnēm apavi būs dažādu lielumu, zābaciņi var atšķirties pat priekšējām un pakaļķepām.
Ja izlemts iegādāties zābaciņus, vislabāk doties uz specializētu zoopreču veikalu un piemērīt apavus vai vismaz konsultēties ar pārdevēju. Dažādām suņu šķirnēm apavi būs dažādu lielumu, zābaciņi var atšķirties pat priekšējām un pakaļķepām.
Foto: Inita Šteinberga

“Tā vairs nav dāmu kaprīze, bet nepieciešamība!” Kā kopt suņa ķepas pēc pastaigas pilsētā 5

Inita Šteinberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Tik tālu nu pilsētvides sakopšanā esam nonākuši – pat mājdzīvnieku vairs nevar izvest pastaigā bez zābakiem. “Tā vairs nav dāmu kaprīze, bet nepieciešamība,” skaidro veterin­ārārste Solvita Zvirgzdiņa no Tukuma.

Gan pilsētās, gan ciemos par labāko sniega un ledus likvidētāju izvēlas sāli un dažādus tā maisījumus, ne sniega lāpstu. Dodoties pa šādu žļurgu pastaigās, mājdzīvnieks var tikt pie nopietnām veselības problēmām. Piemēram, pat pie ķermeņa atūdeņošanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sevišķi sīkāka auguma pastaigu biedri un kupli apmatotu ķepu īpašnieki ir apdraudēti. Kā zināms, mājdzīvnieku barībā sāls ir viens no tabu. Taču, kopjot sevi pēc pastaigas, suns salaizās dzīvu sāli vairumā.

Istabā turētam sunim ķepas pēc pastaigas noskalo ar ūdeni un nosusina. Ja suns dzīvo ārā, salā, tad viņam šo procedūru pat nedrīkst veikt. Kļūda ir pēc katras pastaigas mazgāt suņa ķepas ar suņu šampūnu. Tā nomazgā dabisko dzīvnieka ādas aizsargslāni un sāls bojājumi būs vēl trakāki.

Ja tomēr šķiet, ka zābaki aizvaino suņa pašcieņu, tad ķepas pirms pastaigām ieziež vismaz ar speciālu vasku, kas paredzēts ķepu kopšanai.

Var arī pakausēt tīru bišu vasku un viegli siltu iesmērēt ķepu spilventiņos. Cilvēku dailes uzturēšanai paredzētie līdzekļi neder (ne bioloģiskie, ne ar ēteriskajām eļļām), jo dzīvniekam tos ir kaitīgi ielaizīt.

Publikācija sagatavota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu

Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.