Latvijas futbola čempionu titula ieguvēji noskaidrosies pēdējā kārtā 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!

Latvijas futbola čempionātā vakar “RFS” spēlēja neizšķirti, bet “Valmiera” izcīnīja uzvaru, tādējādi titula ieguvēji noskaidrosies pēdējā kārtā 6. novembrī.

“Valmiera” ar 1:0 pārspēja “Mettu”, vienīgos vārtus pirmā puslaika vidū saviem bijušajiem komandas biedriem iesitot Raimondam Krollim.

Tikmēr “RFS” pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā cīnījās bezvārtu neizšķirti ar “Riga”. Jau trešajā minūtē no vārtsarga laukuma stūra sita Artūrs Zjuzins, bet “Riga” kapteinis Antonijs Černomordijs paspēja bloķēt sitienu.

Lai gan “RFS” vairāk kontrolēja bumbu, līdz labiem momentiem tikt neizdevās, bet sāncenši vairākkārt bīstami sita ar galvu, pieviļot precizitātei.

Uzreiz pēc pārtraukuma ar tādu pat laipnību atbildēja “RFS” uzbrucējs Andrejs Iličs, vēlāk arī Emersons.

Spēli “Riga” pabeidza deviņu spēlētāju sastāvā – 75. minūtē uz līdzenas vietas divas dzeltenās kartītes izpelnījās Armands Pētersons, bet 86. minūtē šķietami nepelnītu otro brīdinājumu saņēma Veslijs Nata, pēc kā dusmu izvirdumu galvenajam tiesnesim Aleksejam Anufrijevam veltīja komandas izpilddirektors Romāns Lajuks, arī ieraugot sarkano plāksteri.

Rezultāts gan vairs nemainījās. Iepriekšējo trīs gadu čempione “Riga” nav uzvarējusi “RFS” septiņās spēlēs pēc kārtas, bet vakar cīnījās ar pilnu atdevi, neļaujot principiālajiem pretiniekiem iegūt trīs punktus un nosvinēt čempionu titulu.

Pēc 27 spēlēm “RFS” ir 63 punkti, “Valmierai” – 61, pēdējā kārtā spēles viesos attiecīgi pret “Daugavpili” un “Rigu”, kas ar 49 punktiem ir trešā. Tikai par punktu atpaliek “Liepāja”, kas pārspēja “Daugavpili” (3:1).

Divus vārtus, savus pirmos šosezon, guva Valērijs Šabala, kuram šī bija vien otrā spēle sākumsastāvā. Nepilnos trijos Liepājā pavadītajos mēnešos viņš nospēlējis 180 minūtes.

Lai gan lielas nozīmes nav, pēdējā kārtā noskaidrosies piektās un sestās vietas ieguvēji, šobrīd “Spartakam” ir 35, “Daugavpilij” – 32 punkti.

“Metta” sezonu noslēgusi pēdējā, septītajā pozīcijā ar 20 pun­ktiem, bet divu kritušo dēļ (“Ventspils”, “Noah Jurmala”) šosezon neviena komanda no virslīgas neizkritīs un arī pārspēles par palikšanu nebūs jāaizvada.