Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš saka uzrunu LPF rīkotajā Vislatvijas pensionāru akcijā “Par pensionāru tiesībām” Strēlnieka laukumā.
Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš saka uzrunu LPF rīkotajā Vislatvijas pensionāru akcijā “Par pensionāru tiesībām” Strēlnieka laukumā.
Foto: LETA

Pensionāriem sola samazināt nodokļa maksājumu par zemi zem mājām 7

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) saņēmusi solījumu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājuma samazināšanu par zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc tikšanās ar LPF pārstāvjiem žurnālistus informēja, ka Tieslietu ministrija iepazīstināja ar dažādiem priekšlikumiem saistībā ar iespējām samazināt NĪN maksājumu. Viens no tiem ir saistībā ar zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām.

LPF vadītājs Andris Siliņš skaidroja, ka atsevišķām daudzdzīvokļu mājām ir piesaistīti pārāk lieli zemes gabali, piemēram, plaši iekšpagalmi, par kuriem ir jāmaksā nodoklis māju iedzīvotājiem. No Tieslietu ministrijas ir saņemts solījums, ka šādi maksājumi vairs nebūs jāveic.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šobrīd no ministrijas ir solījums, ka šim jautājumam būs pozitīvs risinājums,” pauda Siliņš.

Viens no priekšlikumiem bija arī dalītā maksājuma ieviešana par nekustamo īpašumu, jo nereti ir situācija, ka zeme zem ēkas pieder vienam īpašniekam, bet pati ēka – citam. Šādā gadījumā būtu ieviešams dalītais NĪN maksājums un faktiskajam ēkas apdzīvotājam nav jāmaksā visa summa.

Savukārt jautājumā par NĪN atlaidi viena mājokļa īpašniekiem, uz ko uzstāj LPF, risinājums nav rasts, jo atlaižu piešķiršana ir pašvaldību ziņā, skaidroja Straujuma. “Saeima var pieņemt dažādus likumus, bet tas ir pašvaldību ziņā, jo pašvaldības ir informētas, kāda kuram iedzīvotājam ir situācija,” teica valdības vadītāja, liekot noprast, ka šajā jautājumā valdība patlaban neapņemas palīdzēt.

LPF arī vēlas, lai kompensācijas par elektroenerģijas cenu pieaugumu saņemtu visi pensionāri. Taču arī uz šo vēlmi pensionāri šodien nav sagaidījuši tiem vēlamo atbildi. “To es šobrīd nevaru apsolīt,” sacīja Straujuma.

Tomēr atšķirībā no iepriekšējās reizes, kad LPF bija neapmierināta ar īso tikšanos, šoreiz Siliņš pauda gandarījumu par sarunas iznākumu, kā arī par to, ka kopš iepriekšējās reizes ir sagatavoti konkrēti priekšlikumi. “Konkrētie piedāvājumi, kas izskanēja, ir visnotaļ pieņemami. Piedāvājumi ir solis uz to pusi, kur būtu jāiet,” atzina Siliņš. Tomēr pensionārus informēja, ka noteikta dzīvojamā platība tomēr netiek aplikta ar nodokļiem.

Arī Straujuma pauda gandarījumu, ka LPF ir apmierināta ar izteiktajiem priekšlikumiem. Nākamā tikšanās varētu būt pēc pusotra mēneša, un šajā laikā notiks priekšlikumu izvērtēšana.

Vairāki risinājumi gan neattiecas vairs uz šā gada budžetu, bet gan uz turpmākajiem gadiem, taču mēneša laikā varētu izvērtēt Tieslietu ministrijas priekšlikumus, un šīs izmaiņas varētu pieņemt vēl šogad, prognozēja Straujuma. Vēl gan esot jāpanāk vienošanās ar Latvijas Pašvaldību savienību par atsevišķiem risinājumiem.

Reklāma
Reklāma

Šodien tikšanās laikā arī uzklausīti LPF priekšlikumi saistībā ar pensiju likumdošanu kā tādu. Siliņš norādīja, ka patlaban šajā jomā ir sakrājušās objektīvas normas, kuras būtu jāmēģina tuvākajā laikā labot.

Gadījumā, ja LPF nesagaidīs no valdības konkrētu rīcību tuvāko mēnešu laikā, tiks lemts par konkrētiem pasākumiem, kas notiks vēl pirms Saeimas vēlēšanām, informēja Siliņš. Jautājumā par elektroenerģijas cenu kāpumu LPF noteiktais termiņš ir 1.jūnijs, bet jautājumā par NĪN maksājumiem – 1.septembris.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.