Foto – Shutterstock

17 soļi, kā pašam sevi nopērt pirtiņā 1

Ja gadās, ka pēršanās notiek uz svešas lāviņas un nepazīstamos ļaudīs, ar visu jātiek galā vienam. Tas nesagādā grūtības, ja zina pašiepēršanās pamatus.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Lasīt citas ziņas

Pilnvērtīgā latviskajā pirts rituālā parasti izmanto vairākas dažādu augu slotiņas, tomēr pašiepēršanos var veikt arī ar vienu. Sievietēm piemērotākā liepa, vīriem – ozols. Var ieteikt arī kokteiļslotiņas, kuru pamatmateriāls ir bērzs, bet papildinājumam pievienoti dažādi aromātiskie augi: kumelīte, upeņu un jauno avenāju dzinumi, piparmētra.

Pēršanos var sākt vien tad, kad ķermenis kārtīgi izsilis un āda ar skrubīti attīrīta. Sievietes pirmo per kreiso, vīrieši – labo pusi.
Lai cik reižu kāpj uz lāvas, kopumā pērtuvē vajadzētu pavadīt ap 40 minūtēm. Pēršanās laikā, pārejot uz katru nākamo darbību, slotu nepieciešams karstajā gaisā izapļot, lai kārtīgi uzsildītu.

CITI ŠOBRĪD LASA

17 soļi, kā sevi nopērt

1. Uzmet garu un apsēžas uz lāviņas, vislabāk – nesaliecot kājas, lai nenospiež limfmezglus ceļu locītavās. Ar slotiņu apļojot sev priekšā karsto gaisu un virzot to nevis uz galvu, bet pret ķermeni, kārtīgi izsilst, tad iespiež slotiņu starp krūtīm un dziļi ieelpo smaržzālīšu aromātu. Ķipītis blakus – uzlejot uz akmeņiem pa lāsei karsta ūdens, ik pa brīdim atjauno garu.

2. Pēršanos sāk ar pēdām. Dara to ļoti pamatīgi – vispirms no abām pusēm izklapē, tad izsilda – iebāž kāju karstajās lapās un ar rokām vēl piekļauj zarus klāt. Lai karstums aizstrāvo pa visu augumu! Pēdās atrodas daudz nervgalu un reflektoro punktu, tāpēc, šādi darbojoties, tiek aktivizēti arī citi orgāni.

3. Izper kājas – pa iekšpusi brauc uz augšu, pa ārpusi atgriežas līdz pēdai; tas ir enerģijas cirkulēšanas loks. Vismaz trīs reizes katrai kājai. Tikai ar maigu slotiņas pavēdināšanu ir par maz. Spēcīgāki uzsitieni gan enerģētiski uzmundrina, gan uzlabo asinsriti.

4. Saper rokas; zinot, ka arī plaukstās izvietoti punkti, kas atbild par visu ķermeni, tās ar slotiņu ne vien kārtīgi noslopē, bet vēl izkarsē. Tad per roku iekšpusi no plaukstas līdz padusei un pa dilba ārpusi atgriežas līdz plaukstai. Ne mazāk kā trīs reizes katrai rokai!

5. Lai izsildītu limfmezglus, pēc kāju un roku izpēršanas karstu slotu ieliek padusē – vispirms vienā, tad otrā – un brīdi patur kā termometru. Tāpat izsilda vispirms roku, tad kāju locītavas, kur visbiežāk mēdz sastrēgt enerģija.


6. Per sānus – no gurna līdz padusei katru trīs reizes.

7. Per muguru – gan ar vienu, gan otru roku, cik vien tālu slota sniedzas, virzās no apakšas uz augšu līdz skausta daļai, ko stress mēdz savilkt visvairāk. Beidz ar kompresi uz krustiem, kur slotiņu vēlams uzspiest un brīdi paturēt.

8. Per vēderu, turklāt pietiekami spēcīgi, jo šajā rajonā ir daudz bloķētas enerģijas; jāatceras, ka tas jādara tikai pulksteņrādītāja virzienā.

9. Per plecu daļu, šajā laikā ar labiem vārdiem uzsitot sev uz pleca. Latvietim ir bēdīgi ar pašvērtējumu, bet apstākļos, kur informācijas apritē piedalās ūdens, akmens un uguns, sacītā spēks vairākkārtīgi palielinās, tāpēc to iespējams celt.

Cik es laba saimniece! Cik šodien biju mīļa un sirsnīga! Un katru uzslavu apliecināt ar slotiņas uzsitienu sev pa plecu.

10. Ja slotiņa pietiekami mīksta, ar to saudzīgos apļos pamasē krūtis – no centra virzienā uz limfas atteci.

11. Uzspiež sakarsētas slotiņas kompresi kaklam un pazodei, domās izkausējot visu slikto, kas uzkrājies nepateikts, tad ar slaidu slotas vēzienu to aizsviež prom: lai sadeg!

12. Izkarsēto slotu uzspiež krūtīm – vietai, pa kuru gribas uzsist, kad nepieciešams norādīt: es, mans enerģētiskais centrs, mājvieta sirdij un dvēselei. Arī tur ieķērušos aizvainojumus un sarūgtinājumus sparīgi aizmet: lai sadeg!

13. Slotu sildot uzspiež uz diafragmas – vietas, kur krājas dusmas un bailes: lai sadeg!

14. Ar slotu uzspiež zem nabas, kur mēdz uzkrāties pārgurums: lai sadeg!

15. Mirkli sakarsēto slotiņu patur starpenē, tā atbrīvojot bloķēto seksuālo enerģiju. Ilgstoši nenovērsts, tās sablīvējums var rosināt dažādas veselības problēmas.

16. Pašās beigās nobrauc ar slotiņu pār visu ķermeni: paldies Māriņai, paldies pirtiņai, paldies pirts gariņam. Lai cik tehniski pareizi rīkojamies, tomēr pamatā pēršanās ir enerģētisks rituāls, kura uzdevums – harmonizēt un sakārtot gan iekšējo, gan ārējo pasauli. Paldies spēks ieliek došanu un ņemšanu līdzsvarotā enerģētiskā apritē.

17. Nokāpjot no lāvas, ar roku uzvelk virs krūtīm senāko latvju enerģētisko aizsargzīmi – slīpo krustu. Un dodas atvēsināties.

Jāatceras!

* Pēc pašiepēršanās pirmo reizi iegremdējoties aukstā ūdenī, svarīgi pabāzt zem ūdens arī galvu. Ja iespējams, vēl palēkāt, jo šļakatas attīra auru. Pirms izkāpšanas no aukstā ūdens tilpnes pārmest galvai arī trīs saujas ūdens: visu slikto prom!

* Lapas un smaržaugi pirtī atdod enerģiju tikai tad, kad ir mitri, taču ūdeni, kurā slotiņu mērcē, līdzko tā kļūst par sausu, nevajadzētu šļakstināt telpā – tas pārvērš garu sutā. Ūdens pilieni no slotas jānokrata pēc iespējas tuvāk lāvas telpas grīdai, nevis gaisā.

* Pēc katras pēršanās reizes slotiņu nevis nevērīgi nosviest, bet iemērkt, lai rituāla beigās varētu aplaistīties ar vērtīgām vielām bagātīgo ūdeni.

SAISTĪTIE RAKSTI

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Lasīt citas ziņas
Latvijā gaidāms ekstremāli stiprs karstums! Kā sevi pasargāt?
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Laiks celt algas! Nekur Baltijā nav tik izdevīgi nodarbināt par minimālo algu kā Latvijā
FOTO. Siguldā turpinās piecus gadus vecās meitenes meklēšana
Sociālo tīklu lietotāji dalās ar netradicionālu recepti, kā cīnīties pret karstumu
12:21
Vai ar bankas karti tēriņi ir lielāki nekā ar naudu “uz rokas”? Atbild eksperte
12:21
Dzērājšoferiem rosina atņemt auto. Vai tas atturēs no sēšanās pie stūres reibumā?
12:10
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Dzērājšoferiem rosina atņemt auto. Vai tas atturēs no sēšanās pie stūres reibumā?
“Bloomberg”: Krievija nonākusi tehniskā defolta stāvoklī
Māris Gulbis: Rietumvalstu līderi ir pārāk mīksti
Sociālo tīklu lietotāji dalās ar netradicionālu recepti, kā cīnīties pret karstumu
Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO – vai Turcija (ne)ļaus?
Vai ar bankas karti tēriņi ir lielāki nekā ar naudu “uz rokas”? Atbild eksperte
Valsts ceļu tīklā šonedēļ remontdarbi notiek vairāk nekā 80 posmos
Pēdējā svētku brīvdienā Latvijā aizturēti 18 dzērājšoferi
1,3 miljardi eiro savākti, “lai mēs varētu ātri pamest savu teritoriju, ja iebrūk slepkavnieciski no­skaņoti militārie spēki”
Sārts: No drošības viedokļa Suvalku koridors ir izaicinājums NATO
Kanāda nosūta divus karakuģus uz Baltijas jūru
Rīgā aizvadīta pirmā tropiskā nakts šogad. Tveice turpinās
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs