Foto – LETA/AFP

Pie Čīles krastiem notikusi 8,3 magnitūdu zemestrīce, izraisot cunami 0

Pievieno LA.LV

Spēcīga 8,3 magnitūdu zemestrīce notikusi pie Čīles centrālās daļas krastiem, prasot vismaz piecu cilvēku dzīvības, liekot evakuēt piekrastes rajonus un izraisot cunami, kas var sasniegt pat Japānu.

Kokteilis
Zvaigžņu izredzētie: 3 zodiaka zīmēm nedēļas nogalē uzsmaidīs neticama veiksme
Kokteilis
Ko darīt, lai dzīvē piesaistītu veiksmi un naudu? Numerologi atklāj slepenos ieradumus, pamatojoties uz jūsu dzimšanas datumu
Dārzs
6 vienkārši noteikumi, kas jāievēro jūlijā, lai Ziemassvētku kaktuss ziemā priecētu ar krāšņiem ziediem
Lasīt citas ziņas

Čīlē tūkstošiem pārbiedētu cilvēku izskrēja galvaspilsētas Santjago ielās un tā bija jūtama pat Argentīnā, kur arī šūpojās ēkas.

Kā pavēstījis ASV Ģeoloģijas dienests (USGS), 8,3 magnitūdu zemestrīce notikusi tikai astoņu kilometru dziļumā 228 kilometrus uz ziemeļiem no Santjago. Tai sekojuši vairāki pēcgrūdieni, kuru spēks pārsniedzis sešas magnitūdas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Klusā okeāna cunami trauksmes centrs brīdināja par bīstamu līdz trīs metru augstu cunami. Viļņi var sasniegt Kaliforniju, Havaju salas un pat Japānu un Jaunzēlandi. Čīles piekrastes pilsētās piesardzības dēļ evakuēts miljons cilvēku.

Par četrus metrus augstu cunami tiek ziņots no piekrastes pilsētas Kokimbo un vietējais mērs paziņoja, liela daļa pilsētas ir ūdenī. Par mazākiem cunami tiek ziņots no Valparaiso, Konkonā un citās Čīles piekrastes pilsētās.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.