Piedzīvojumi sākās Jūrmalā 0

30. aprīlī Jūrmalā notiks “Tritel xRace” piedzīvojumu sacensību jaunās sezonas atklāšana. Šīs sacensības būs izaicinājums gan profesionāliem sportistiem, gan iesācējiem un ģimenēm ar draugiem, kam patīk aktīvi pavadīt brīvo laiku.

 

Krieviem jauna raķešu uzbrukumu tendence – cenšas jaunos morāli sagraut,” atklāj Rajevs
“Azov vienība uz turieni gāja ne jau tādēļ, lai padotos gūstā.” Rajevs par Mariupoles turpmāko likteni
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
Lasīt citas ziņas

“”Triatel xRace” ir vienas dienas jeb piedzīvojumu sprinta sacīkstes. Tas nozīmē, ka komandu trasē pavadītais laiks svārstās no pusotras (mini klase) līdz astoņām stundām (sporta klase). Trasē dalībniekiem ir jāapmeklē 50 kontrolpunkti – skrienot, braucot ar velosipēdu vai laivu. Komandu var izveidot trīs dalībnieki (mini klasē arī divi vai četri, lai varētu startēt ģimenes ar bērniem) – gan sievietes un vīrieši, gan abu dzimumu pārstāvji. Sacensību centrs būs Lielupes vidusskolā, un atkarībā no klases starts – no plkst. 10. Distance vedīs caur priežu mežu, Jomas ielu, pludmali un daudzām interesantām, bet mazāk zināmām vietām. Iepriekšējos gados ne viens vien vietējais atzina, ka “xRace” sacīkstes parāda dzimto pilsētu no citas puses, atklāj jaunas vietas, kuras, ikdienas gaitās steidzoties, paliek apslēptas. Parasti dalībniekiem vislielāko piepūli rada posmi, kas notiek vasaras otrajā pusē, kad meža ogu smarža novērš uzmanību no maršruta,” smej sacensību rīkotājs Jānis Vanags.

“Piedzīvojumu sacīkstes ir populāras visā Eiropā, un šādā līmenī Latvijā tās risināsies jau trešo gadu. Bez trim pamatdisciplīnām dalībniekus gaida vēl speciāli uzdevumi – velo leģenda, virves, kāpšana, līdzsvara noturēšana, lēcieni no augstuma, katapulta, kā arī dažādi prāta un stratēģijas veidošanas uzdevumi – izrēķināt, atrast vai uzminēt ceļu līdz nākamajam kontrolpunktam. Trasē ne tikai nāksies izmantot topogrāfiskās, ceļu un foto kartes, bet tās būs jāprot lasīt nedaudz pārveidotas – spoguļkartes, leģendas vai kopkartes, kas saliekamas no puzles gabaliņiem. Lai gūtu panākumus, svarīga loma ne vien fiziskajam spēkam, bet arī komandas stratēģijas plānošanai un attapībai, jo būs uzdevumi, kuros jāsadarbojas vairākām komandām, piemēram, pārceļoties pāri upei ar plostu.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja regulāri sportojat divas, trīs vai vairākas reizes nedēļā un ir kaut neliela orientierista pieredze, droši varat pieteikties startam sporta klasē. Ja aktīvi izkustēties nesanāk regulāri, taču protat apieties ar kompasu, piemērota būs tautas klase, bet mini klasē var doties arī jaunieši vecāku pavadībā.”

Šīm piedzīvojumu sacensībām nav nepieciešamas speciālas zināšanas, jo iepriekšējās sezonās vairākas komandas pierādījušas, ka distancē ļoti veiksmīgi tiek galā arī bez kompasa un orientēšanās pamatiem, uzmanīgi lasot karti. Vajadzīgi tikai velosipēdi, vēl pāris domubiedru un katram gadījumam aprīkojums pirmās palīdzības sniegšanai. Sacensību organizatori piedāvā pārējā inventāra nomu: identus jeb elektroniskās čipkartes, velo ķiveres, kas ir obligāts ekipējums, kompasus, kartes turētājus velosipēdiem, kas būtiski atvieglo trases veikšanu. Sacensību laikā starta vietā bez papildu maksas tiks nodrošināts silts ēdiens, duša, velo serviss, mantu glabātava, medicīniskā palīdzība un bilžu skatīšanās pēc finiša. Piedzīvojumu sacīkstes būs iespējams vērot arī internetā. Turklāt pašiem dalībniekiem GPS sistēma ļaus pēc sacensībām aplūkot savu ceļu uz mērķi un izanalizēt pieļautās kļūdas.

“Šajā sezonā būs pieci sacensību posmi, un katru reizi mači notiks citā Latvijas pilsētā, seriāla uzvarētāju nosakot četru labāko posmu kopvērtējumā. Nākamajā posmā 2. jūnijā Valkā un Valgā kopā ar Igaunijas “Xdream” sacīkstēs startējošajiem plānojam uzstādīt Ginesa rekordu ar lielāko piedzīvojumu sacensību dalībnieku skaitu pasaulē – 1500 sportistiem. Pēc tam 7. jūlijā sekos sacensības Siguldā, 18. augustā Rīgā galvaspilsētas svētku ietvaros un 22. septembrī Līgatnē, kur notiks “Triatel xRace” seriāla noslēgums un sezonas laureātu apbalvošana.

Vidēji vienā posmā piedalās vairāk nekā 500 dalībnieki (150 komandas). Lai arī pārsvarā startē vīrieši, tomēr katra trešā ir sieviete. Mūsu jaunākajam dalībniekam ir astoņi, vecākajam – 59 gadi. Jau otro gadu uz sacensībām ierodas dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Holandes, ASV,” atklāj J. Vanags.

Lai piedalītos sacensībās, mājas lapā www.xrace.lv ir jāreģistrē komanda (3 cilv.). Jūrmalas posmam var pieteikties līdz pat sacensību dienai (dalības maksas atlaide līdz 24. aprīlim).

 

Vērts apskatīt

• Līdz 22. aprīlim Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu 29) apskatāma radošās apvienības “Blaumeier” (Brēmene) glezniecības izstāde “Pēdējais kliedziens – meklējot Edvardu Munku”. To veidojuši 24 mākslinieki, kuri iedvesmojušies no norvēģu impresionista E. Munka darbiem un to raksturīgākajām tēmām – mīlestības, slimības, nāves. Norvēģijas un Munka muzeja Oslo apmeklējuma iespaidā tapuši abstrakti un reālistiski portreti, pašportreti, ainavas, marīnas un akti.

 

• 26. aprīlī plkst. 19 Kauguru kultūras namā (Raiņa 110) izrāde “Bērziņš – Jeb…” ar aktieri Andri Bērziņu galvenajā lomā. Piedalās arī Raimonda Vazdika, Ruta Vītiņa un Imants Pakalnietis. Biļetes: Ls 3 – 4. 28. aprīlī plkst. 14 vokālās grupas “Putni” koncerts. Biļetes: Ls 2.

 

• 19. maijā Jūrmalā risināsies “SMS credit” velomaratons. Distances: sporta – 126 km, tautas – 60 km, ģimenes – 14 km. Dalības maksa līdz 26. aprīlim zemāka: Ls 5 – 12. Pieteikties: www.maratoni.lv.

 

Kas jāapskata

1. Jomas iela.

2. Aspazijas māja (Dubulti, Z. A. Meierovica prosp. 20).

3. Brīvdabas muzejs – 19. gs. piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgajām ēkām – dzīvojamo māju, ratnīcu ar klēti, tīklu šķūni, zivju kūpinātavu, pirti un citām būvēm, kas atvestas no dažādiem jūrmalas zvejnieku ciemiem (Lielupe, Tīklu 1a).

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “Lielupe” (Jūrmala, Bulduru prosp. 64/68).

2. Viesu nams “Melnais stārķis” (Kolkas 12 – Jaunķemeri).

3. Hostelis “Līvu akvaparks” (Dzintaru prosp. 52/54).

 

Kur paēst

1. Restorāns “Tupeņkrogs” (Jūrmala, Amulas 6 – Jaundubulti).

2. Kafejnīca “Kūriņš” (Kaugurciema 47 – Kauguri).

3. Kafejnīca “Zem burām” (Vidus prosp. 38/7 – Bulduri).

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Krieviem jauna raķešu uzbrukumu tendence – cenšas jaunos morāli sagraut,” atklāj Rajevs
“Azov vienība uz turieni gāja ne jau tādēļ, lai padotos gūstā.” Rajevs par Mariupoles turpmāko likteni
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, bet pie tā vainīgs esot tieši viņš
Lasīt citas ziņas
Krieviem jauna raķešu uzbrukumu tendence – cenšas jaunos morāli sagraut,” atklāj Rajevs
Pirmās instances tiesa attaisno deputātu Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu
Vitenbergs: Tā ir greizsirdība, jo Pavļutam nekad nav bijis tāds nozares atbalsts kā man
FOTO. Holivudas drosmīgākā grūtniece Rianna sagaidījusi savu pirmo bērniņu
Konkurss. “Juka Rislaki starp Latviju un Somiju”!
23:55
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Andris Tiļļa
23:30
FOTO. Holivudas drosmīgākā grūtniece Rianna sagaidījusi savu pirmo bērniņu
23:09
Monika Zīle: Kampaņas “Paldies, Ilze!” atkārtojums tagadējā priekšnesumā izskatījās smieklīgs
FOTO. Latvijas populārākie influenceri un pašmāju slavenības ballējas “Collex” atklāšanā
FOTO. Par Latvijas čempioniem kļūst “VEF Rīga” basketbolisti
VIDEO. Andris Kivičs beidzot satiek savu vecāko meitu. Tikšanās viņu aizkustina līdz asarām
VIDEO. Harkivas robežsargs piepilda savas meitas kvēlāko vēlēšanos
Latvija gatava uzņemt 2023.gada pasaules hokeja čempionātu, ja tajā nepiedalīsies Krievija un Baltkrievija
DLRR padomes priekšsēdētāja: Esam lielākā rūpnīca nozarē, bet Linkaita kungs nekad nav licies par mums ne zinis
VIDEO. Satiksmes mierināšana Nīderlandes pilsētā Utrehtā pārspēj Rīgas stabiņus
Pēteris Apinis: Vājš ministrs ir Pavļuts, kas patiesībā ir laba ziņa, jo viņam nav liekā svara
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Britu izlūki: Pēc neveiksmēm Ukrainā no amata atcelti vairāki Krievijas armijas komandieri
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
Krišjānis Feldmans: Pierobežas reģionos skolotājiem ir ļoti labas algas
“Google” Krievijas struktūrvienība pieteiks maksātnespēju
“Azov vienība uz turieni gāja ne jau tādēļ, lai padotos gūstā.” Rajevs par Mariupoles turpmāko likteni
“Ir sliktas ziņas – karavīri tika aizvesti ar mašīnām, kas pārvadā noziedzniekus” – Rajevs par aktuālo Mariupolē
Bēgļi Latvijā bez atbalsta nepaliks – “Tie, kuri gribēja palikt, ir atraduši darbu un dzīvokli”
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Skatītāja neizpratnē: “No latviešu valodas ne smakas! Daugavpils viesnīcas TV tikai krievu kanāli!”
VIDEO. “Plēsēji te ir bijuši?”: Baibu Sipenieci-Gavari no rīta mājās sagaida nepatīkams pārsteigums
Māris Gulbis: Ja turpināsim maksāt ukraiņu bēgļiem, mēs atņemsim naudu sev
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, bet pie tā vainīgs esot tieši viņš
Pavasarī apskata jaunos kociņus – vai tos nežņaudz mieti un auklas?