Komandai jāspēlē ar lielāku sirdi – tā uzskata spēles vakarā 37. dzimšanas dienu atzīmējušais “VEF Rīga” uzbrucējs Māris Gulbis, kura rēķinā desmit gūti punkti.

Pietrūkst profesionalitātes: FIBA Čempionu līga sākta ar zaudējumu 3

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Ielaisti 29 punkti ceturtdaļā un uz visu komandu tikai divas piezīmes – šie skaitļi labi raksturo basketbola vienības “VEF Rīga” agresivitātes un vēlmes trūkumu. FIBA Čempionu līga sākta ar zaudējumu mājās 76:89 pret Portugāles “Benfica”.

Leģionārs apmeklē Okupācijas muzeju

Lai gan “Benfica”, pārvarot kvalifikācijas turnīru, kļuvusi par pirmo Portugāles komandu Čempionu līgā, uzskatīt to par F grupas pas­tarīti būtu ačgārni, ņemot vērā solīdo un pieredzējušo sastāvu.

Vefiņa grozā visvairāk, 17 punktus, iemetušais Tonijs Duglass aizvadījis teju 400 spēles Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), veiksmīgākajā sezonā arī metot virs desmit punktiem vidēji mačā un arī 36 gados nav zaudējis motivāciju. Pārējiem leģionāriem – labas karjeras Eiropā.

VEF zaudējums Liepājā raidīja pirmos signālus par komandas gatavību sezonas ievadam.

Pret “Benfica” ierindā bija visi labākie, Naizeram Bruksam pirmajā puslaikā ekselentas sadarbības ar Kristeru Zoriku un 18 gūti punkti, pēc pārtraukuma gan šī saikne nenostrādāja ne reizi un kanādiešu centrs apstājās pie 20 punktiem.

Arī ļoti labs rādītājs, ņemot vērā, ka spēlētājs pirms tam nedēļu slimoja. Intelektuāla personība – jau esot bijis daudzos muzejos, arī Okupācijas muzejā, Rundāles pilī. Kristeram 14 punkti un 10 rezultatīvas piespēles, 14 punkti arī Artim Atem. Pieredzējušais Džamars Abrams Rīgas vienībā debitēja ar sešiem punktiem.

VEF kopā 20 kļūdas (pret astoņām viesiem) – par daudz, lai cerētu uz uzvaru.

Izdzina no treniņa

“Kontrolējām spēli pirmajā un trešajā ceturtdaļā, bet bijām bezrūpīgi otrajā un ceturtajā. Ar to nepietiek. Jābūt raksturam un stabilitātei, lai spēlētu šādā līmenī. Vairākiem mūsu jaunajiem šī ir laba augstskola,” sacīja “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis, uzsverot, ka aizsardzībā komanda spēlējusi pavirši.

“Tā ir nespēja spēlēt divos ātrumos – vai nu esam agresīvi un palaižam spēlētāju garām, vai arī pārāk pasīvi, ko pierādīja mazais piezīmju skaits. Slikti sedzam groza apakšu. Neesmu apmierināts ar aizsardzību. Mums pietrūkst spēles veidotāju, bet tas nav iemesls būt paviršiem lēmumos. Nejūtu labāko balansu mūsu komplektācijā, un tas vieš raizes.”

VEF gaida nopietns spēļu nogrieznis – piektdien mačs pret “Ventspili”, nākamnedēļ viesos Čempionu līgā pret Manrezas “Baxi”, kam sekos cīņa pret “Prometey”.

“Tas mums būs izaicinājums, rotācija jāpalielina. Pēc divu gadu pārtraukuma gribu kaut ko redzēt no Anrija Miškas, gaidām no viņa daudz vairāk, šobrīd laukumā izskatās kā bērns. Manrezā nebūs viegli, bet esam organizācija ar raksturu, izdarīsim pareizos secinājumus, un mums nebūs kauns par paveikto.”

Nedēļas nogalē Jānis Gailītis no treniņa esot izdzinis vienu no leģionāriem, pēc aizkulisēs runātā – Danielu Hamiltonu. Treneris vārdus nesauca, taču atzīst – tā ir noticis un no tā nekaunoties. Komandai jāsapurinās. NBA uzspēlējušais Hamiltons atzīmējās ar deviņiem punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm, uzbrukumā viņam būs liela loma, bet līdera cienīgai jābūt arī attieksmei sava groza sargāšanā.

Otrā F grupas spēlē “Baxi” viesos uzvarēja “Limoges” (76:73).

B grupā Atēnu “AEK” Jāņa Strēlnieka debijas mačā ar 88:91 zaudēja “Pinar Karsiyaka”, latviešu saspēles vadītājam 15 punkti un sešas rezultatīvas piespēles. Roberta Štelmahera vadītā “Nymburk” ar 54:68 zaudēja Bilbao “Surne”, pirmo reizi 83 Čempionu līgā aizvadītajās spēlēs paliekot zem 60 gūto punktu sliekšņa.

Gulbis: Jāmeklē risinājums

Māris Gulbis, “VEF Rīga” uzbrucējs: “Zaudējām tikai disciplīnas dēļ, “Benfica” neizdarīja neko tādu, ko nebijām gaidījuši. Kad viņiem ļauj sajust emocijas, kļūst par ļoti bīstamu komandu, mēs nenobremzējām, pāris stulbu kļūdu, un Almeida ielika divreiz no augšas, iemeta divus trīspunktniekus, un viņi atvērās. Ja būtu turējuši pieci uz pieci spēlē, tad uzvarētu.

Disciplīnai jābūt visu spēli, bet – viens neizdara, otrs kļūdās, ai, piedodiet. Negribu saukt uzvārdus, bet divās minūtēs atdodam spēli.

Šajā līmenī tā nedrīkst. Droši vien kaut kas vēl nav mūsu spēlē sakārtots, zaudējām Liepājā. Jāmeklē risinājums. Treneris mēģina motivēt, bet nevar mūsu vietā izdarīt, ielīst katram galvā, vai ir labs garastāvoklis vai slikts. Jānāk un jācīnās, es neredzu simts procentu atdevi un, galvenais – profesionalitāti. Atdeve varbūt ir, bet tā nav gudra. Vajag ziedoties komandai, nevis domāt par savu statistiku vai piezīmju daudzumu. Uzsit sodu, un viņiem jāsāk no sākuma, mēs tā vietā divreiz saņemam no augšas. Ko sev novēlētu jaunajā dzīves gadā? Vairāk uzvaru, veselību un lai būtu priecīgāks nekā pēc šīm divām spēlēm.”