Noskaidroti visi pusfinālisti Eiropas čempionātā basketbolā 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt

Vakar Eiropas čempionātā basketbolā noskaidrojās visi pusfinālisti. Kā pirmie labāko četriniekā tika Spānijas un finālspēļu saimnieki Vācijas basketbolisti.

Spāņi bija izteikti favorīti spēlē pret Somiju. Sākums gan viņiem neizdevās, jo somi pēc desmit minūtēm bija vadībā ar 30:19, pēc tam trīs reizes viņiem arī +15, taču otrajā puslaikā viss salikās pa plauktiņiem.

Spānija sakārtoja uzbrukumu un pirms pēdējām desmit minūtēm bija jau priekšā ar 73:67. Somi gan vēl spēja pietuvoties divu punktu attālumā, bet mača beigās par uzvarētāju nekādu šaubu nebija. Spānijas izlases rindās rezultatīvākie bija brāļi Ernangomesi – Villijs guva 27, bet Huančo – 15 punktus. Somiem 28+11 viņu lielākajai zvaigznei Lauri Markanenam.

Daudz sīvāka cīņa tika gaidīta Vācijas un Grieķijas duelī, taču tur dominēja uzbrūkošais basketbols, kurā labāki bija mājinieki – 107:96. Laukuma saimnieki no tālmetienu līnijas uzbruka ar 55% precizitāti, realizējot 17 no 31 metiena. Vēl otrā puslaika sākumā grieķiem bija cerības (61:59), bet dažas minūtes vēlāk tās bija izplēnējušas, Vācijai jau esot vadībā ar 77:62.

Beigās Vācija pārsvaru droši nosargāja. Rezultatīvākais šajā mačā bija Grieķijas zvaigzne Jannis Adetokunbo, taču ar 31 punktu, astoņām rezultatīvām piespēlēm un septiņām atlēkušajām bumbām komandas uzvarai bija krietni par maz. Vācijas izlasē līdera lomā arī viņu lielākā zvaigzne – Deniss Šrēders, kurš sameta 26 punktus, bet pa 19 pievienoja Andreass Obsts un Francs Vāgners, kuri katrs iemeta pa pieciem trejačiem.

Vēl divi pusfinālisti noskaidrojās vakar – Itālijas un Francijas, kā arī Slovēnijas un Polijas dueļos.