Kultūra
Māksla

Plastmasa kā mākslas darbs. Atklās Pētera Sidara un Pāvila Raudoņa izstādi1

Publicitātes foto

Piektdien, 10. janvārī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atklās mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstādi “Plūsma”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izstādē būs apskatāmas Pētera Sidara abstraktās gleznas, objekti un instalācijas no dažādiem materiāliem, un eksponātus papildinās Pāvila Raudoņa dzeja.

“Savā radošajā kustībā “„Plūsma” turpinu sadarboties ar dzejnieku Pāvilu Raudoni, kurš atspoguļo manus radošos darbus dzejā: trioletos un haikās.

Dzeja ir ritms un vārds, tēlotāja māksla ir krāsa un forma, tas kopā papildina viens otru

un veido veselu mākslas darbu, kas uzrunā izstādes skatītāju, un skatītājs iekļaujas šajā radītajā krāsu un dzejas kopējā plūsmā,” par izstādes ideju stāsta Pēteris Sidars.

Mākslinieks plūsmu salīdzina ar upes straumi, un mākslas darbus – gleznas, skulptūras, objektus, instalācijas, dzejoļus – ar laivām, kas peld upes straumē.

Katrs vilnis un katra vēja pūsma mijiedarbojas ar laivu, mainot tās gaitu un virzienu. Ļaujoties vienotai plūsmai, arī mākslas darbu vērotājs var tajā iekļūt.

Izstāde plūst un mainās reizē ar katru skatītāju,

kuru mākslas darbi izved cauri krācēm, atstājot nospiedumu skatītāja apziņā.

Skulpturālās abstraktās gleznas tapušas no krāsainās plastmasas kausējumiem.

Pēteris Sidars plastmasu raksturo kā neatņemama mūsdienu materiālās kultūras sastāvdaļu:

“Ņemot vērā plastmasas fizikālās īpašības un veidu dažādību, kā arī izmantošanas apmērus, tā varētu kļūt par cilvēka estētisko vērtību nesēju mākslā. Plastmasa dod iespēju izvirzīt pašu materiālu un tehnoloģisko procesu par prioritāti.”

Liepājā dzimušais Pēteris Sidars ir starptautiski atzīts mākslinieks. Jau vairāk nekā 40 gadu garumā viņš regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, starptautiskos konkursos, konferencēs un simpozijos Itālijā, Beļģijā, Japānā, Šveicē, Francijā, Meksikā, Lielbritānijā, Nīderlandē, ASV, Ķīnā un citur.

Saistītie raksti

Pāvils Raudonis ir dzejnieks, rakstnieks un kino producents, kurš ar panākumiem gan publicē savu dzeju un stāstus, gan darbojas kā filmu producents un scenārists.

Izstādi organizē Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”; atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība. Izstāde “Lielā dzintara” mākslas telpā Civita Nova būs skatāma līdz 27. februārim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.