Latvijā
Politika

Aizsardzības ministrs Elksniņam prasa atvainoties par nievām pret armiju6


Andrejs Elksniņš.
Andrejs Elksniņš.
Foto: LETA/Ieva Makare

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”) aicina Daugavpils mēru Andreju Elksniņu (“Saskaņa”) atvainoties par nievājošiem izteikumiem pret Latvijas valsti un tās bruņotajiem spēkiem. To gan Elksniņš, cik noprotams, negrasās darīt.

A. Elksniņš sestdien piedalījās mītiņā Rīgā, lai paustu atbalstu Rīgas mēram Nilam Ušakovam.

Uzrunājot sapulcējušos cilvēkus, viņš jautāja, kāpēc nepieciešami “norūsējuši bruņutransportieri, lai uzturētu kādu mītu, ka esam labvēlīga valsts”.

“Saskaņas” politiķis, kuram nav nekādas saistības ar militāro jomu, jau iepriekš bija izteicis nievājošas piezīmes par Latvijas armijas bruņojumu, taču šoreiz būtisks apstāklis ir arī tas, ka viņš nesen kļuvis par Daugavpils domes vadītāju.

Savulaik veiktā Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījumā “Sabiedrības destabilizācijas iespējamība Latvijā” atklājās, ka septiņi procenti krievvalodīgo Latgalē Krievijas agresijas gadījumā atbalstīs kaimiņvalsti un, kā bija norādījuši pētījuma autori, lielākā daļa šo viedokļu paudēju nāk no pilsētām. Tādēļ A. Elksniņa izteikumi pret Latvijas NBS skatāmi kā sabiedrību polarizējoši un šķeltnieciski.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Daugavpils mēra izteikumus mītiņā vērtē kā nepiedodamu rīcību pašvaldības vadītājam, jo ar tiem viņš atskaņo domas, kuras parasti savā retorikā izmanto Kremļa troļļi.

“Nav piedodams, ka Latvijas pilsētas mērs lej ūdeni uz ārvalstu propagandas dzirnavām.

Nevaru iedomāties Vācijas vai Francijas mērus atbalstām ārvalstu ideoloģijas,” saka aizsardzības ministrs. Viņš mudinājis A. Elksniņu atvainoties, jo tā nav piedienīga rīcība Latvijas amatpersonai. “Sagaidu, ka viņš pateiks, ka ir pārprasts un no saviem vārdiem atteiksies,” tā A. Pabriks.

Saistītie raksti

Tikmēr Elksniņš “LA” nesniedza tiešu atbildi, vai viņš sekos A. Pabrika aicinājumam atvainoties, tomēr norādīja, ka CVR(T) bruņumašīnas uzskata par “metāllūžņiem”. Mikro­blogošanas vietnē “Twitter.com” Elksniņš raksta, ka kritika par “metāllūžņu pirkšanas gadījumiem Aizsardzības ministrijā tiek uzskatīta par Kremļa propagandu”.

Tālāk viņš mēģina ironizēt, paziņojot, ka gaida jaunas atmaskošanas, kurās noskaidrošoties, ka OIK afēra saistīta ar Putinu, maksātnespējas administratoru mafija – Federālā drošības dienesta aģenti, bet e-veselības projekts nedarbojoties krievu hakeru uzbrukumu dēļ. “Viss! Vairāk nevaru turpināt, iešu rakt tuneli no Daugavpils domes pagraba uz Kremli!” sociālajā tīklā zobojas Elksniņš.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.