LBS prezidenta vēlēšanās Raimonds Vējonis ieguva 34 balsis, Anete Jēkabsone-Žogota – 14.
LBS prezidenta vēlēšanās Raimonds Vējonis ieguva 34 balsis, Anete Jēkabsone-Žogota – 14.
Foto: Zane Bitere/LETA

Politiska pieredze un olimpiski sapņi – Vējonis sāk darbu basketbola lauciņā 0

Latvijas Basketbola savienībai (LBS) jau vairāk nekā nedēļu ir jauns prezidents, bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis. Ikdienā ogrēnietis, savas pilsētas un basketbola kluba patriots, šo pienākumu uzņēmies sabiedriskā kārtā. Vējoņa kungs neslēpj, ka viņa politiskā pieredze varētu palīdzēt naudas līdzekļu piesaistē basketbolam, bet sportiskajā ziņā sapņi ir līdzīgi kā lielākajai daļai Latvijas līdzjutēju. Proti, mūsu izlases izcīnītas medaļas un vēl nebijusi dalība lielajos basketbola forumos.

No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga” 286
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs! 23
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
Lasīt citas ziņas

“Ar vienu nedēļu noteikti ir par maz, lai izprastu LBS notiekošos procesus. Šī bija ļoti produktīva nedēļa. Sakārtojām papīrus, veicām izmaiņas Uzņēmumu reģistrā. Iepazinos ar savienības darbiniekiem un viņu pienākumiem. Trīs dienās ieguvu tik daudz jaunas informācijas, ka gribot negribot prasījās pēc vienas brīvdienas,” jaunais LBS prezidents darbu sācis ar lielu enerģiju un centīšoties turēt roku uz visu notikumu pulsa.

Vai šīs nedēļas laikā esam tuvāk konkrētām personālijām valdes sastāvā un ģenerālsekretāra amatā?

CITI ŠOBRĪD LASA

Raimonds Vējonis: Valdes uzbūves principi ir skaidri, un gaidu, kad savus kandidātus izvirzīs gan komisijas, gan LBL klubu pārstāvji. Nav noslēpums, ka līdzšinējais ģenerālsekretārs Edgars Šneps man sniedza daudz informācijas priekšvēlēšanu laikā, un viņa paziņojums šajā amatā turpmāk nestrādāt bija pārsteigums. Manuprāt, nākamā ģenerālsekretāra izvēlē vajadzētu iesaistīt visu basketbola sabiedrību, un tuvākajās dienās arī aicināšu iesniegt savus priekšlikumus.

Šnepa pārejas laiks nav konkretizēts, un dzirdēts, ka tas varētu ieilgt.

Cik ilgi Edgars ir gatavs veikt pašreizējos pienākumus, jāprasa viņam pašam. Es pašlaik strādāju pie tā, lai atrastu jaunu ģenerālsekretāru. Skaidrs, ka tas diez vai notiks februārī, taču man nav iemesla šo jautājumu kaut kā novilcināt. Vispirms nāks kopā padome un apstiprinās valdi, kuras pirmais uzdevums būs izvirzīt ģenerālsekretāru.

Kādas ir galvenās atziņas, ko izdevās saklausīt pirms vēlēšanām, apbraukājot LBS biedrus visā Latvijā?

Sliktā komunikācija starp LBS un biedriem.

Arī laukos cilvēki grib, lai pie viņiem atbrauc no Rīgas, uzzina par viņu problēmām, palīdz tās atrisināt.

Tāpat biedrus reģionos interesē, kāpēc valdē ir pieņemts tāds vai šāds lēmums. Iepriekšējā valdē un padomē politiķu bija vairāk nekā basketbola cilvēku, tādēļ man grūti komentēt, kāpēc kaut kā pietrūka tieši komunikācijā. Šajā ziņā vēlos panākt būtiskus uzlabojumus,

Vai vēlmes basketbola saimē laukos un Rīgā būtiski atšķiras?

Šodien sportā galvenā vienojošā problēma ir līdzekļu trūkums. Kā primāro problēmu gribu izcelt atalgojumu sporta skolās. Tāpat daudz neskaidrību ir par spēlētāju pārejām. Reģioni tiek iztukšoti, jaunie aizbrauc, bet īsta atgriezeniskā saite pie pirmajiem treneriem nenonāk. Jārada juridisks pamatojums, kā notiek pārejas starp sporta skolām un klubiem jauniešu vecumā. Ja šāda sistēma darbojas futbolā, tad kāpēc lai tā nedarbotos basketbolā? Papildu finansējuma piesaiste visām līgām un nacionālajai izlasei pašlaik ir primārais uzdevums. Jāmeklē kompensējošie pasākumi tiem līdzekļiem, kuri sportā vairs nenonāk pēc nodokļu reformas. Ar labu mārketinga nodaļas darbu noteikti ir iespējams piesaistīt vēl vairāk. Ceru, ka ar savu politisko pieredzi varēšu palīdzēt.

Jūsu politiskajai pieredzei līdzi nāk arī vēsture partijā ZZS, kas šodien diez vai ir labs arguments iespējamās sarunās ar valdošo koalīciju.

Jānošķir, vai nauda tiek dota sportam vai politiskajai partijai.

Kopš ievēlēšanas prezidenta amatā esmu politiski neitrāla persona un es taču neprasīšu atbalstu ZZS, ar kuru mani vairāk asociē mediji. Nenoliegšu, politiskā vēsture var spēlēt lomu, jo pašlaik spēki ir ļoti sagrupējušies, kāds kādu visu laiku apkaro. Esmu bijis politiski neitrāls un šo neitralitāti vēlos saglabāt kā LBS prezidents.

Vai Latvijas basketbola sabiedrība ir tik vienota, lai strādātu viena kopīga mērķa virzienā? Jo kādam vienmēr gribēsies vairāk.

Priekšvēlēšanu laikā tomēr iezīmējās, ka arī basketbolā ir sava veida sašķeltība. Tomēr, salīdzinot ar politisko priekšvēlēšanu kampaņām, šī bija mierīga un konstruktīva. Tas vieš cerības, ka strādāsim visi kopā. Jārada sakārtota sistēma. Mēs visi taču gribam, lai basketbols attīstītos.

Vai LBS prezidenta vēlēšanās zaudējusī Anete Jēkabsone-Žogota joprojām nav atsaukusies aicinājumam strādāt jūsu komandā?

Viņa prasīja pārdomu laiku, un tas vēl nav beidzies. Jebkurā brīdī viņu gribētu redzēt strādājam basketbola labā. Tās zināšanas ir ļoti vērtīgas. Vienu gan teikšu – aiz rokas nevienu nevilkšu. Anete deklarēja, ka ļoti vēlas strādāt basketbolā, un viņai šāda iespēja ir.

Vai kļūšana par LBS prezidentu bija mērķtiecība vai tomēr sagadīšanās?

Ja rudenī kāds man ko tādu prognozētu, droši vien neticētu. Sieva par manu lēmumu drīzāk ir sarūgtināta. Jau pierada pie ritma, ka varu sevi vairāk veltīt ģimenei, mazbērniem. Tagad, lai gan sabiedriskā kārtā, būšu atkal daudz prom no mājām. Kā amatieris basketbolā esmu bijis daudzus gadus, līdz veselības likstām spēlēju Ogres čempionātā, tagad katru nedēļu uzspēlēju draugu lokā, gāju uz savas pilsētas komandas spēlēm. Tādas idejas un tādu sapņu līdz decembrim nebija. Protams, bija pārdomu brīdis. Abi konkurenti basketbolā ir daudz sasnieguši, Valsts prezidenta amats nav salīdzināms ar WNBA čempiones titulu. Tādā ziņā līdz kaulam iekšā nebiju, taču redzu savu vīziju. Anete un Kaspars Cipruss par iekšējām detaļām neapšaubāmi ir zinošāki. Tāpēc arī viņus aicinu strādāt kopā.

Jūs bieži esat runājis par basketbola piramīdas izveidi. Kur ir tās vājākais posms?

Problēmiņas ir katrā līmeni. Manuprāt, pašlaik vājākais posms ir pāreja no jaunatnes līgas uz pieaugušo basketbolu. Te lielu lomu redzu studentu basketbolam.

Mums trūkst tieši spēcīga vidusslāņa. Daļa jaunatnes līgas absolventu aiziet mācīties, līdz ar to viņiem basketbols paliek tālā hobija līmenī.

Vajag spēcīgu LBL-2, kur rūdīties otrā ešelona spēlētājiem. Protams, mēs atkal nonāksim pie runām par naudas trūkumu. Tomēr vietējā līmenī vairāk vajadzētu koncentrēties savu audzēkņu attīstīšanai, lokālam patriotismam. Šāds produkts varētu būt interesants arī pašvaldībām. Šajā ziņā izpētes vērts piemērs ir Lietuvas basketbolā.

Jaunatnes izlašu sekmes iepriekšējā sezonā radījis daudz skaļu apgalvojumu.

Jā, bet gadu iepriekš Rīgā juniori spēlēja finālā, un visas komandas bija A grupā. Dzīvē daudz kas iet kā pa viļņiem. Noteikti ir objektīvi un subjektīvi iemesli, viena gada laikā viss nevarēja sabrukt. Taču tas ir signāls, ka jāmeklē jaunas iespējas, pareizākā treniņu metodika un iespēja talantīgākajiem basketbolistiem visas sezonas laikā strādāt kopā.

Vai priekšvēlēšanu laikā nācās dzirdēt arī par meiteņu basketbola problēmām?

Godīgi sakot, lai kur brauktu tikties, par meitenēm neviens nerunāja gandrīz nemaz. Taču mēs to nedrīkstam aizmirst. Problēmas droši vien ir līdzīgas kā puišiem, īpaši reģionos. Jāmeklē iespējas, lai ieinteresētu gan trenerus, gan bērnus izvēlēties spēlēt basketbolu. Jāaudzina savi spēlētāji.

Noteikti esmu spēlētāju naturalizācijas pretinieks.

Kādu jūs redzat Latvijas basketbolu sava prezidenta termiņa beigās 2024. gadā?

Būs uzbūvēta sava basketbola halle, un tajā tiks likti pamati, lai mums būtu jauni augstas klases spēlētāji. Latvijas vīriešu izlase būs debitējusi Pasaules kausa izcīņā, gatavosies olimpiskajām spēlēm Parīzē un turp dosies kā medaļu pretendente. Tās ir lietas, par kurām sapņo katrs Latvijas basketbola līdzjutējs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
TV24
Trampa draudi NATO ir radījuši bažas visā Eiropā, ka amerikāņu kodollietussargs drīzumā var tikt aizvērts
Lasīt citas ziņas
TV24
Zvejsalnieks: Viennozīmīgi pēc marta Krievijā būs gan mobilizācija, gan vēl stingrāka skrūvju piegriešana
TV24
Latvijā dronus ražo 14 uzņēmumi, taču lielākā daļa no tiem nav piemēroti militārām vajadzībām
TV24
Vai arī privātmāju īpašniekiem obligāti jābūt brūnajam bioatkritumu konteineram?
VIDEO. Vai vari pateikt, ka šis ir mākslīgi radīts? “OpenAI” nāk klajā ar rīku, kas momentā no teksta izveido video
Veselam
8 “nedarīt”, kas palīdzēs uzlabot tavu dzīvi
22:23
Dārzs
Citrusiem ir savas noteiktas prasības. Kā rūpēties par lielveikalā iegādātiem  citruskociņiem?
21:59
VIDEO. Vai vari pateikt, ka šis ir mākslīgi radīts? “OpenAI” nāk klajā ar rīku, kas momentā no teksta izveido video
21:28
Dārzs
Citrusiem ir savas noteiktas prasības. Kā rūpēties par lielveikalā iegādātiem  citruskociņiem?
Veselam
8 “nedarīt”, kas palīdzēs uzlabot tavu dzīvi
Latvijas vīriešu basketbola izlase smagā cīņā pieveic Slovākijas izlasi
Veselam
“Mums bieži šķiet, ka imunitāte darbojas kā viens atsevišķs orgāns,” ārsts skaidro, kā vīrusu laikā stiprināt organismu
TV24
Teterovskis: Skolu tīkla reforma nedrīkst nodarīt netīšu ļaunumu Dziesmu svētku procesam
Ko nākotnē ēdīsim? Pērn Latvijas lauksaimnieki saražojuši līdz pat 40% mazāk
Ukrainas dzīvā spēka zaudējumi kaujas laukā ir piecas reizes mazāki nekā Krievijai
Teologs: Krievija ļoti uzmanīgi klausās sarunas Rietumos
Tartu slimnīcā pacientu ērtībām sāk izmanot robotus vārdā Linda un Kalevs. Kā viņi palīdzēs?
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
Astronomi atklājuši jaunus mazus pavadoņus ap Neptūnu un Urānu
Veiksmīgās laulības skaitlis! Ko par pāra kopdzīvi liecina numeroloģiskā saderība?
TESTS. Vai atpazīsti Latvijā ražotas preces vien pēc to iepakojuma?
TV24
Dmitrijs Gordons: Šodien Ukrainā tiek izlemts ne tik ļoti Ukrainas liktenis, cik pasaules iekārtas nākotne
TV24
Neviens pat nepamanīs, ja 7000 zinātnieku streikos. Viņi paņems koferīti un klusi aizbrauks, skaudrs ir Kalviņš
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
TV24
Skaidrīte Ābrama: “Ar Navaļņija nogalināšanu, aiziešanu, aizgājusi arī pēdējā cerība, ka Krievijā varētu kaut kas mainīties uz labo pusi”
ASV un Lielbritānijas spēki veikuši jaunus uzbrukumus hutiešiem Jemenā
Centies vairāk laika pavadīt vienatnē! Horoskopi 26. februārim
“Galvām ir jāripo!” Mediju uzraugi un sabiedrība pieprasa vērtēt sabiedriskā medija publicēto cūku komiksu
Dārzs
Desmit ziedi, kas harmonizē, nomāc stresu un aizsargā
Krimināls
VIDEO. “Varēja redzēt, ka cilvēks ir labi “paņēmis”,” atjautīgs autovadītājs operatīvi reaģējis un palīdzējis policijai notvert dzērājšoferi
Tramps triumfē Dienvidkarolīnā: uzvara vairāk nekā pārliecinoša
Kokteilis
FOTO. “Es nevaru…” Ainars Mielavs pēc viena no koncertiem atklājis, kāpēc šobrīd neraksta jaunas dziesmas