Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
Ķīna un Turcija sagādā Krievijai nepatīkamu “pārsteigumu” 34
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni

Latvijas basketbola izlase vakar pabeidza 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas pirmo posmu ar spēli Slovākijā, jau pirms tam garantējot pirmo vietu savā grupā, jo mājās uzvarēja Serbiju. Lukas Banki trenētā Latvijas izlase “Arēnā Rīga” nedaudz vairāk kā 10 000 skatītāju klātbūtnē pirmo reizi savā vēsturē pieveica serbus, svinot panākumu ar 66:59.

Lielais vakars bija Artūram Kurucam, kurš iemeta 13 punktus un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, bet pa desmit pun­ktiem pievienoja Klāvs Čavars un Andrejs Gražulis. Uzvara tika izcīnīta aizsardzībā, pēc pirmā puslaika zaudējot ar 25:31, bet trešo ceturtdaļu uzvarot ar 21:7. “Spēles svarīgākā daļa bija emocijas.

Mums nepadevās spēles pirmās 20 minūtes, bet turpinājumā mūsu parādītais basketbols bija pietiekami labs, neskatoties uz zemo metienu precizitāti,” pēc mača sacīja Banki.

Latvijas izlase kvalifikācijas otro posmu, kurā būs jātiekas ar Grieķiju, Turciju un Lielbritāniju, sāks ar bilanci 3-1. Trīs uzvaras līdzi ņems arī grieķi. Pirmās divas spēles jau augustā. Trīs labākās komandas sešu vienību grupā (Latvija, Grieķija, Serbija, Turcija, Beļģija, Lielbritānija) izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausu, kas notiks Japānā, Filipīnās un Indonēzijā.

Aizvadītā nedēļa Latvijas basketbola saimei nesa ne tikai prieku, bet arī skumju ziņu, jo 82 gadu vecumā mūžībā devies leģendārais treneris Armands Krauliņš. Sācis kā sieviešu komandas Rīgas “Lokomotīve” treneris, Krauliņš aizstrādājās līdz Latvijas vīru izlases galvenā trenera amatam. Atvadīšanās no basketbola leģendas notiks ceturtdien, plkst. 11 Rīgā, 1. Meža kapu kapličā.