Tengizs Gogotišvili
Tengizs Gogotišvili
Foto: no privātā arhīva

Tengizs Gogotišvili: Putina vārdā nosauktais oksimorons 6

Tengizs Gogotišvili, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
Lasīt citas ziņas

Ābrahāms teica: Valdniek, varbūt tajā pilsētā atradīsies desmit taisnie? Viņš teica: es to neizpostīšu šo desmit dēļ. (Vecā Derība: 18. nodaļa)

Ar impērijām vienmēr ir tā – tās uzsāk karus, lai imperators-cars-prezidents nostiprinātu personiskovaru. Arī aizjūru kolonijas nepieciešamas tieši tādēļ, lai valdnieks varētu komfortablāk dzīvot un valdīt galvaspilsētā. Lai mazāk brīvi domātu un netraucētu viņam būvēt gaišo nākotni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ko parādījusi Ukraina? To, ka Krievija tiek iekārtota Putina stilā. Ir iebildumi? Piešķir inoaģenta statusu! Palikuši iebildumi? Darbības aizliegums! Joprojām pretenzijas? Uz attālinātajiem reģioniem – uz nārām visiem pietiks vietas.

Arī pirms 24. februāra Krievija nebija nekāda demokrātiska valsts. Pēc iebrukuma Ukrainā tā atjaunoja sev des­potisma un autokrātijas virsotnes statusu, pie tā visā vēstures gaitā pieradusi daudz vairāk nekā pie «demokrātiskā» vai «liberālā» statusa.

Kāds vārds ienāk prātā, kad dzirdam “krievu demokrāts”?

Dekabristi. Pareizi – sacēlās pret imperatoru. Taču ko viņi pieprasīja? Pat paši mērenākie (“Ziemeļu savienība”) plānoja izveidot konstitucionālo monarhiju VISĀ Krievijas teritorijā. Ietverot Somiju, Baltiju, Kaukāzu un Centrālo Āziju.

Kurš vēl? Tagad pats galvenais esot Navaļnijs. Nesaudzīgs režīma kritiķis un galvenais politieslodzītais. Viens no nedaudzajiem, kas iestājās pret agresiju Ukrainā. “Pārtraukt noziedzīgo karu un idiotisko mobilizāciju,” rudenī viņš paziņoja tiesas zālē. Taču jājautā, vai viņu var uzskatīt par īstu liberāli? “Krima tika sagrābta ar kliedzošiem visu starptautisko normu pārkāpumiem, taču tā paliks Krievijas sastāvdaļa un nekad pārskatāmā nākotnē nekļūs par Ukrainas daļu,” paziņoja tas pats Navaļnijs pirms trim gadiem.

Galvenajam Putina oponentam ir līdzīgs viedoklis arī par Gruzijas teritoriālo veselumu. Viņš, piemēram, neslēpa, ka uzvaras gadījumā prezidenta vēlēšanās viņš saglabās karabāzes okupētajās gruzīnu zemēs: “Abhāzija un Dienvidosetija ir reģioni, kas jau sākumā kopš Padomju Savienības sairuma paziņoja par izstāšanos no Gruzijas sastāva. Tie ir neatkarīgi.” Lūk, tāds “liberālis”.

Kas vēl palicis? Var uzsākt skaitīšanu un tā arī netikt līdz mazajam pirkstiņam. “Doždj”. Ne man Latvijā jāstāsta par viņiem. “Novaja gazeta”. “Memoriāls”. Var atcerēties nedaudzas organizācijas, kas jau aizliegtas vai tuvu tam. Mediji ar tādu pašu likteni. Nedaudzus žurnālistus, blogerus, analītiķus, komentētājus, kas krieviski stāsta krievu auditorijai. Taču pamatā viņi visi tagad dzīvo ārzemēs un viņu vārdu sadzird ierobežots cilvēku daudzums.

Daļēji viņiem var piepulcināt Pugačovu ar Galkinu, Makarēviču, Ševčuku un jau arī Ļeontjevu, kuru, pēc Krievijas preses ziņām, izgriezuši no “Gada dziesmas”. Tas ir – aizlieguši. Iemesls vienkāršs un smieklīgs, taču ne jau Putina valstī. 73 gadus vecais dziedātājs aizbraucis uz ASV un neatgriežas dzimtenē. Tātad – nodevis to.

Pat ja visi šie dziedātāji un analītiķi būtu palikuši Krievijā, diezin vai tie kaut ko spētu mainīt. Toni nosaka tie, kas spēlē kolektīvo Putinu. Kas to veido. Kas pieprasa tādu kā Putins. Tieši tādu, kas neatzīst nekādus noteikumus un robežas, cietsirdīgu un asinskāru. Kas neskaita upurus – ne savējos, ne vēl jo vairāk svešos.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Krievu liberālisms ir tāds pats oksimorons kā “Kuveitas sniegs” vai “zemūdens alpīnisms”. Politika ir tāds pats mārketings. Mūsdienu Krievijā nav pieprasījuma pēc liberālisma. Tādēļ nav arī liberāļu. Visi ārzemēs. Tie, kas mājās, – virtuvē, cietumā vai kapos.

Starp citu, par dzīvi aizsaulē. VDK augstākās skolas mācību programmā Bībele, protams, nebija iekļauta. Tādēļ reliģijas lietās Putins ir diezgan vājš. Taču ir ar ko pakonsultēties – vēl viens Vladimirs (Gundjajevs) ir augsta ranga tā paša specdienesta pārstāvis, kas patlaban strādā par visas Krievijas patriarhu un viņam vajadzētu labi zināt fragmentu no Vecās Derības, ar ko sākās raksts. Kā gāja bojā visa Sodomas pilsēta, kur neatradās pat desmit taisno. Desmit pareizu cilvēku. Desmit cilvēku ar sirdsapziņu… Tagad šajā vietā ir Nāves jūra. Rēķinot pēc Bībeles matemātikas, cik CILVĒKU trūkst Krievijas glābšanai? Grūti pateikt, cik daudz pareizu cilvēku papildus vajadzīgi, lai mainītu Krieviju. Viens gan ir skaidrs, ka vajag, lai būtu vismaz par vienu mazāk.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
Krievijā aizliedz pieminēt “Vagner” un Prigožina vārdu. Kas noticis?
VIDEO. Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko zaudējot spēli, rupji krievu valodā nolamā sāncensi no Amerikas
Lasīt citas ziņas
“Var gadīties, ka mums notiks kardināla iekšējā varas pārdale…” Saruna ar Ilgu Kreitusi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām
SPECIĀLIZLAIDUMS. Vai Rinkēvičs tagad ir laimīgs? Saruna ar jaunievēlēto Latvijas prezidentu
“Krievi pāriet uz aizsardzību…” Slaidiņš pārliecināts, ka tuvākajā laikā gaidāma strauja notikumu attīstība Ukrainā
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Jautā skatītāja: Vai kāds neuzdzīvojas uz ziedojumiem ukraiņiem?
23:09
Divgadniekam Ziemeļkorejā piespriests mūža ieslodzījums, viņš nekad neredzēs dzīvi ārpus cietuma sienām
22:34
Daudzsološs sākums “Rīgas festivāla” programmai
22:01
Krievijas teritorijā atkal rosās krievu brīvprātīgie: notiek apšaudes, dzirdamas kaujas skaņas un sprādzieni
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
FOTOREPORTĀŽA. Ziedoņa muzejs Murjāņos sāk jauno jubilejas sezonu ar drosmīgiem jaunumiem
Tas ir tāpēc, ka Krievija nepiedalījās… Krievijas medijos izsmieti Latvijas hokeja izlases panākumi
FOTO. Dārza karalienes! Cita par citu skaistākas – Rīgas centrā 100 rožu šķirņu izstāde
Trīs zēni un viena meitene! Tallinā piedzimuši četrīši
Uz Dienvidu tilta apgāzusies kravas automašīnas piekabe ar koka dēļu atgriezumiem
Šausminošs moments: lidojuma laikā lidmašīnā uzsprāgst elektroniskā cigarete, izraisot paniku pasažieros
Bahmutas virzienā Krievijas armija pārgājusi aizsardzībā
FOTO. Aizvadīta Rīgas sezonas atklāšanas regate! Uzlabota vairāku Rīgas jahtklubu infrastruktūra
LTV par ķibeli ar hokejistu sagaidīšanas tiešraidi pie Brīvības piemineļa: “Atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos…”
Nedaudz, bet tomēr – Latvijas iedzīvotāju skaits pērn palielinājies par 0,4%; Rīgā un Pierīgā dzīvo 53%
FOTO, VIDEO. Suņi, kaķi, putni un skaista Latvija: ar ko soctīklos dalās mūsu jaunais prezidents Rinkēvičs?
“Tas ir grūti. Darba vietā nemitīgi tiek baumots” – vai tam ir kāds risinājums?
PČ hokejā Latvijas ekonomikai piesaistījis 44 miljonus eiro. Par ko šī nauda tika tērēta?
“Šajā reizē sods ir par bargu,” SEPLP locekle par portāla sodīšanu vārda “deportācija” dēļ
CILVĒKSTĀSTS. “Es netīšām nošāvu govi. Pašam pilnas acis ar šaujampulveri” – Andris pēc negadījuma zaudējis redzi, taču ne dzīvesprieku
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
„Režisores priekšstatu skavās.” Dailes teātra iestudējuma „Lilioms” recenzija
“Es gandrīz nekad tās sirēnas nedzirdu…” Metla-Rozentāle norāda ne vien uz trauksmes sirēnu, bet arī mobilo tīklu darbības problēmām
Klimata izmaiņas. Tā ne tikai šķiet – alerģijas ik sezonu kļūst arvien spēcīgākas. Pētnieki meklē risinājumus
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Drossinternets.lv: Sākoties vasaras brīvdienām, jāpievērš uzmanība bērnu pavedināšanas riskiem internetā
LA.LV jautā Slaidiņam: Kas varētu būt dronu sūtītājs pie Krievijas elites mājām, tādējādi pārbiedējot Kremļa svītu?