Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Izkāpa pa piektā stāva logu.. Vīrietim par sirmgalves slepkavību 17 gadu cietumsods 0

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Apsūdzētajam Edgaram Putinam izdevās izkāpt pa piektā stāva logu un izdzīvot, taču no taisnīgas tiesas varas viņam neizdevās izvairīties. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ieva Sladzevska jaunajam vīrietim, kurš nogalināja 81 gadu vecu sirmgalvi, piesprieda 17 gadu cietumsodu.

Par to, ka Edgars Putins izkritis pa daudzdzīvokļu mājas logu Rīgā, Deglava ielā, tiesā liecināja trīs liecinieki. Tas noticis 2020. gada 13. jūnijā ap septiņiem vakarā. Viens liecinieks pa logu dzirdējis, ka pie mājas kāds guļ un sten. Otrs liecinieks bijis simt metru attālumā, kad dzirdējis, ka kaut kas atsitas pret zemi. Piegājis klāt pie cilvēka, kurš izskatījies apreibis un mēģinājis atdabūt elpu. Paprasījis, no kura stāvā izkritis. Cilvēks atbildējis, ka no pirmā stāva. Taču tas neesot bijis iespējams, jo pirmā stāva logiem priekšā bijušas restes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēks nedaudz pagulējis, piecēlies, uzāvis nokritušo kroseni un aizgājis. Zālienā palikusi bedre. Trešais liecinieks redzējis paša kritiena beigas un piegājis vīrietim klāt, sacījis, lai guļot mierīgi, kamēr atbrauc neatliekamā medicīniskā palīdzība. Liecinieks izsaucis mediķus, tie atbraukuši, taču cilvēks atklepojies un aizgājis.

Tas, ka Putins izkāpis pa konkrēta piektā stāva dzīvokļa logu, kļuva skaidrs jau drīz pēc notikušā citam jaunam vīrietim, kurš bija nolēmis piezvanīt savai vecmāmiņai. Viņa neatbildējusi, tāpēc mazdēls gājis uz viņas dzīvokli. Durvis vaļā vecmāmiņa nevērusi. Bija dzirdamas televizora skaņas, kaut kas kritis un skanējuši soļi.

Tad mazdēlam par lielu pārsteigumu kāds paskatījies pa durvju actiņu, bet durvis vaļā nevērtas. Tad saklausījis, ka kāds smagi elpo – izklausījies pēc vecmāmiņas. Mazdēls aizgājis pie kaimiņa un abi sākuši lauzt vaļā durvis, bet neveiksmīgi. Tad izsaucis glābšanu dienestu, kura darbinieki iekāpuši pa logu. Dzīvoklis bijis izvandīts. Vecmāmiņai bijusi sasista seja, viņa sekli elpojusi. Sirmgalve nomira nākamajā dienā.

“Vecmāmiņa nevienu svešu nelaida iekšā. Putinu viņa pazina, jo viņš bija manas māsas jaunais draugs: vecmāmiņa bijusi pie viņiem vākt mazbērnus,” tiesā teica mazdēls, kurš pēdējā laikā ar māsu kontaktus neesot uzturējis un Putinu sejā nepazinis.

Edgars Putins noziedzīgos nodarījumus atzina, nožēloja, bet piebilda, ka negribējis nonāvēt. Tāpat atzina 23 eiro zādzību, bet nozagto mobilo telefonu 80 eiro vērtībā atdevis. Upuri nepazinis. Lietojis narkotikas pusgadu pēc iznākšanas no cietuma, kur nokļuvis par laupīšanu. Vajadzējis kārtējo devu, tāpēc devies uz Purvciemu, kur pēc nejaušības principa esot izvēlējies dzīvokli. Sirmgalvi nepazinis. (Visdrīzāk, tie ir meli un uz šī stāsta pretrunīgumu norādīja arī prokurore.) Iegājis dzīvoklī, viņu pagrūdis. Sirmgalve ar galvu atsitusies pret galdu un nokritusi. (Ekspertīzē gan tika konstatēts, ka sirmgalve saņēmusi ne mazāk kā trīs sitienus pa galvu.) Kad dzirdējis skaņas pie durvīm, izlēcis pa logu. Savai draudzenei, sirmgalves mazmeitai, par notikušo neko neteicis.

SAISTĪTIE RAKSTI